Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:Kim Kimdir?

Pamela Anderson Kimdir?

1 Temmuz 1967'de Kanada'da doğmuştur. 48 yaşındadır ve dünyaca ünlü bir model ve oyuncudur. Devamı...

 

Songül Karlı Kimdir?

Songül Karlı, 15 Eylül 1973'de İstanbul’da doğmuştur. 42 yaşındadır ve ünlü bir şarkıcıdır. Devamı...

 

Alex De Souza Kimdir?

Alexsɑndro de Souzɑ 14 Eylül 1977'de Brezilya, Curitibɑ'da doğmuştur. 38 yaşında olan Alex, Türkiye'de Fenerbahçe'de futbol oynamıştır. Devamı...

 

Emma Watson Kimdir?

Tam adı; Emma Charlotte Duerre Watson 'dur. 15 Nisan 1990 tarihinde Paris'te doğmuştur. 25 yaşındadır ve ünlü bir oyuncudur. Devamı...

 

Bergüzar Korel Kimdir?

Bergüzar Korel, 2 Eylül 1982'de İstanbul'da doğmuştur. 33 yaşındadır, ünlü bir dizi ve film oyuncusudur. Devamı...

 

Melissa P. Kimdir?

Asıl adı Melissa Panarello'dur. 3 Aralık 1985 tarihinde İtalya Katanya'da doğmuştur. 29 yaşında olan Melissa P; erotik roman yazardır. Devamı...

 
  
                    

Cinsel Birliktelik Hakkında Merak Edilenler
www.arsivbelge.com
Cinsel Birliktelik Hakkında Merak Edilenler dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Cinsel Birliktelik Hakkında Merak Edilenler başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Seks Hakkında Merak Edilenler

Seks için en uygun zaman nedir?

En uygun zaman ikinizin de birbirinizi istediğiniz zamandır. Günlük tempo içinde, evle iş arasında koşturmak, birbirinize daha az zaman ayırmanız anlamına gelmez. İlişkinin ve sevginin temelinde dokunmak vardır ve dokunmak ikinize de iyi gelecektir. Diyelim ki sabah saat 07.00 ve uyanıp işe gitmeniz gerekiyor. Güne başlamak için can atmıyor olabilirsiniz, ama bunu değiştirmek sizin elinizde. Beş dakikayı yatakta daha fazla uyuyarak geçirmektense, sabah “keyfine” ne dersiniz? O dakikaları sevdiğinize ayırarak güne merhaba diyebilirsiniz. Sevgilinizi öperek uyandırın ve sabaha sevişerek başlayın. Öneri: Sabahları güzel bir nefese sahip olmak için, başucunuzda bir paket naneli sakız veya şeker bulundurun!

 En büyük “seks hataları” nelerdir?

  • Çiftler seks konusunda çok hassas olabilir. Bu nedenle bu konuya özen göstermek gerekir. Yanlış söylenen bir söz, bir tavır ilişkinizin sonu olabilir. Sevgilinize asla cinsel performansıyla ilgili eleştiride bulunmayın. Her seks sonucunda orgazm olmak zorunda değilsiniz, böyle durumlarda birbirinize karşı anlayışlı olun.
  • Seks her zaman ön sevişmeyle başlayıp gelişme-sonuç şeklinde devam etmek zorunda değil. Seksi doğal akışında yaşayın ve tadını çıkarmaya bakın.
  • Sadece sevgiliniz istiyor diye ilişkiye girmeyin. Her iki tarafın da seksi istemesi şart. Ancak o zaman bundan keyif alabilirsiniz.
  • Sürekli ilk adımın ondan gelmesini, sizi baştan çıkarmasını beklemeyin. O da sizin tarafınızdan sevildiğini, arzulandığını görmek ister. Baştan çıkarılmak herkesin hoşuna gider. Arada sırada sevişmeyi başlatan taraf siz de olabilirsiniz.
  • Sevişirken “Beni beğeniyor musun? Beni nasıl buluyorsun?“ gibi garip sorular sorarak, sevgilinizin konsantrasyonunu ve bu güzel dakikalarınızın büyüsünü bozmayın.
  • Seks hakkındaki fikirlerinizi, fantezilerinizi uzun uzun konuşmaya kalkmayın. Seks hakkında konuşmak yerine, birbirinizi keşfederek neyin hoşunuza gidip gitmediğini bulmaya çalışın. Dokunmak, konuşmaktan kesinlikle daha etkilidir!

Kadınların 30 yaşından itibaren yatakta daha iyi olduğu doğru mu?
Hayır, doğru değil. Ama kadınların cinsel anlamda kendilerine güvenmelerinin biraz zaman aldığı doğru olabilir. Genellikle 30 yaşlarındaki kadınların kişilikleri ve iş hayatları artık oturmuştur. Bu, bedenlerine de yansır. Kendinizi daha çok sevdiğinizde, enerjiniz hem ruhen hem de bedenen daha yüksek olacaktır. Ancak kendinize güvenmeniz için elbette 30 yaşına gelmeyi beklemeniz gerekmiyor. Kendine güvenen, ne istediğini bile kadınlar her zaman çekicidir ve bu seks yaşamınızı da etkileyecektir. Kendinize güvenin ve hayatın tadını çıkarın.

 Erkekler arka arkaya seks yapabilir mi?
Bu aslında yaşla ilgili bir durum. Genç erkekler sık aralıklarla ereksiyon olabilirken, yaş ilerledikçe bu zorlaşabilir. Ancak unutmamak gerekir ki, önemli olan nicelik değil niteliktir. Arka arkaya kötü seks deneyimi yaşamak yerine az ama öz olsun mantığını tercih etmekte fayda var. Ama hem genç hem başarılı sevgilileriniz de olabilir. Son zamanlarda kadınların tercihlerini genç sevgili yönünde kullanmasının sebebi belki de budur, kim bilir? 

 Mükemmel bir seks için neler yapılmalı?
Mükemmel bir seks için beş duyunuzu kullanın! Böylece sevgilinizi baştan çıkarabilirsiniz. Sonuçtan memnun kalacaksınız!

Görme: Görmenin etkisinin ne kadar büyük olduğunu tahmin etmiyor olabilirsiniz. Baştan çıkarmak görmekle başlar! Sevgilinizin sizi izlemesini sağlayın. Görsel bir şölen için, üzerinizdeki kıyafetleri yavaşça çıkarabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sevgilinizin bakışlarının üzerinizde olmasının tadını çıkarın. Aynı şeyi sevgilinizden de isteyebilirsiniz. Onu seyrederek sizi baştan çıkarmasına izin verin. Böylesine bir başlangıcın ardından yaşayacağınız dakikalar kesinlikle mükemmel ve heyecan verici olacaktır.

Tat alma: Bu önerimiz yemek yemeyi zevke dönüştürmek isteyenler için. En sevdiğiniz yiyecekleri sevgilinizle beraber farklı bir şekilde yemeye ne dersiniz? Tatlı dakikalar için bal, çikolata sosu veya krem şantiyi sevgilinizin üzerine sürün ve afiyetle yiyin! “Resim kabiliyetim de var” diyorsanız, bunu sevgilinizin üzerinde deneyebilirsiniz. Çikolata sosuyla çizilmiş bir kalp ikinizin de iştahını açacaktır.

Koklama: Kokuların insanlar üzerindeki etkisi çok büyük. Bir sürü pahalı parfüm satılsa da en güzel ve en çekici kokunun kendi teninize ait olduğunu asla unutmayın. Sevgilinizin kendine has kokusu sizi baştan çıkaracaktır. Temiz bir vücudun kokusu, en etkileyici parfümden bile daha seksi olabilir. Ama ille de parfüm kullanmak istiyorsanız, o zaman parfümünüzü, hep güzel bir duşun ardından, temiz teninize, özellikle eklem noktalarınıza sıkmanızı öneririz.

Dokunma: Sevgilinizin size dokunmasını sağlayın! Gözlerini bağlayın ve onu baştan çıkarın. Bir buz küpü sayesinde onu şaşırtabilir ve zevkten dört köşe olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca sizi göremediği için, her dokunuşunuz onun için bir sürpriz olacaktır. Eğer şaşıran taraf siz olmak istiyorsanız, sevgilinizin gözlerinizi bağlamasına izin verin.

Dinleme: Sevişirken konuşarak da birbirinizi tahrik edebilirsiniz, ama müzik dinlemeye ne dersiniz? Slow ya da hızlı, seksi sözleri olan şarkıları arka arkaya kaydedip bu zevk dolu dakikalarda size eşlik etmesine izin verin. Önerilerimiz: ‘Sexual Healing’ (Marvin Gaye), ‘Erotic’ (Madonna), ‘Justify My Love’ (Madonna), ‘The Miracle of Love’ (Eurythmics), ‘Whole Lotta Love’ (Led Zeppelin), ‘Let’s Get it on’ (Marvin Gaye), ‘You Sexy Thing’ (Hot Chocolate). 

 En doğru pozisyon hangisi?

  • Sevgilinizin cinsel organı ince ve uzunsa, kalın prezervatifleri kullanabilirsiniz. Böylece istediğiniz kalınlığa ulaşabilirsiniz. Ayrıca doğru pozisyonlar, alacağınız zevki arttıracaktır. Sevgiliniz sırt üstü yatarken üzerine oturarak binici pozisyonunu ya da sevgilinize sırtınızı dönüp size arkadan sarıldığı kaşık pozisyonunu deneyebilirsiniz. Bir başka öneri: Sevgilinizle karşılıklı oturup bacaklarınızla birbirinize sarılın.

 Kalın ve kısaysa: Mum pozisyonunu deneyebilirsiniz. Kalçalarınızı hafifçe yukarı kaldırıp bacaklarınızı sevgilinizin omzuna koyun. Ya da sevgiliniz üstteyken ayaklarınızı göğsüne dayayabilirsiniz.

 Kalın ve uzunsa: Binici ve kaşık pozisyonlarında rahatlıkla zevk alabilirsiniz. Ayrıca kızak pozisyonunu da deneyebilirsiniz. Sevgilinizin kucağına sırtınız dönük bir şekilde oturun. Bırakın sevgiliniz belinize sarılsın ve birlikte aşkın tadını çıkarın. 


 Erkekler her zaman yatakta kendine güvenir mi? 
Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerin de kendine güvenmedikleri tarafları vardır. Nasıl biz "Yoksa kalçam çok mu büyük, bacaklarım çok mu çarpık" gibi düşüncelere kapılıyorsak, aynı sorunu erkekler de yaşar. "Cinsel organım çok mu kısa, çok mu ince, ya bu sefer ereksiyon olamazsam" gibi kaygılı halleri yaşayabilirler, hem de tahmininizden çok daha fazla. Böyle durumlarda sevgilinize sıkıca sarılıp onu ne kadar beğendiğinizi ve mükemmel bulduğunuzu söyleyin.

 Sevişme sırasında konuşmak neden daha çok tahrik eder?
Sevişme esnasında konuşmanız ve tahrik edici sözler söylemeniz veya duymanız, hem sizin hem de partnerinizin hoşuna gidebilir. Ancak bu herkes için geçerli değildir. Nefes alışverişlerinizle bile birbirinizi heyecanlandırabilirsiniz. Bir de bunlara tahrik edici cümleler eklerseniz, gerçekten büyük zevk alabilirsiniz. Sevgilinizi ne kadar çok istediğinizi ona haykırmak veya bunu ondan duymak gerçekten etkileyici.

 “Komple orgazm” nedir?
Aynı anda orgazm olmak çok mu zor? Cinsel ilişkide en mükemmel sonuç, sevgilinizle aynı anda orgazm olmanızdır. Ancak bu bizim filmlerde izlediğimiz kadar sık başımıza gelmeyebilir. Aynı anda orgazm olmanız için sevişirken sevgilinizle sözel iletişimi koparmamanız şart. Hareketlerinizden tam olarak hangi noktada olduğunuzu anlamayabilirsiniz, ama onu daha yavaş veya hızlı hareket etmesi yönünde uyararak orgazm anınızı kontrol altında tutabilir, bu anı uzatabilirsiniz. Konuşarak anlaşmak böyle zamanlarda mutlaka işe yarar! “Komple orgazm”, sadece cinsel organlarda değil, tüm vücutta hissedilen hazdır. Böylesine bir orgazm yaşamak için, sevişirken yavaş çekim tekniğini uygulayabilirsiniz. Örneğin; sevgilinizin kucağına oturarak birbirinize sımsıkı sarılın ve yavaş hareketlerle birlikte olun. Aldığınız zevk arttıkça “dur-devam et” taktiğini uygulayarak, aranızdaki ateşli dakikaları dondurup tekrar kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Sekste "artçı şoklar "nelerdir?
Erkeklerde gerçekleşen bu durum, cinsel ilişki sonrasında cinsel organında meydana gelen titremelerdir.


Ekleyen:Yahya Polatkan
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Sadizm ve Mazoşizm Hakkında Bilgiler:(33812)

Mastürbasyon Hakkında(5967)

Aids Belirtileri ve Korunma Yolları(2829)

Cinsel Sapkınlıklar (Parafililer)(2809)

Cinsel İstismar Hakkında(2555)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!