Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

TEOG Sınavı Hakkında
www.arsivbelge.com
TEOG Sınavı Hakkında BilgiTEOG Sınavı Hakkında dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
TEOG Sınavı Hakkında başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

TEOG Sınavı Hakkında Bilgi

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi kapsamında 2016-2017 eğitim öğretim dönemi 2. dönem sınavları Nisan ayının son haftası: 26-27 Nisanda yapılacak.  

2016-2017 II. Dönem mazeret sınavları ise 20 ve 21 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak.

Sınavlar Kaç Oturumda Yapılacak?

Ortak sınavlar ilk gün oturumunda Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi derslerinden; ikinci gün oturumunda Fen ve Teknoloji, Yabancı Dil, TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinden olmak üzere 2 günde 6 sınav olacak şekilde yapılacaktır.
Sınavlar belirlenen  tarihlerde 09:00-12:00 arasında yapılacaktır. Her ders için adaylar 20 soruluk  test sınavlarına tabi tutulacaklar. Sınavlar için adaylara 40 dakika süre  veriliyor. Her sınav arasında ise öğrencilerin dinlenmesi için 30 dakikalık süre verilecek. Sınavları kaçıranlar gerekli mazerete sahiplerse mazeret sınavına  girebilecekler.
 
TEOG NEDİR?
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığının 2013-2014 Eğitim Öğretim yılından başlayarak uygulamaya başlayan sisteme veriler addır. Sisteme göre altı temel dersin ikinci sınavı MEB tarafından gönderilen ortak bir sınav olacaktır. Yeni sistemin amacı öğrencileri sınav stresinden kurtarmaktır. temel eğitimden ortaöğretime geçiş sisteminin kısaltmasıdır. Bu yeni sisteme göre 6, 7 ve 8. sınıflarda 6 dersten 6 ayrı sınava girecek ve ağırlıklandırılmış merkezi sınav puanına eklenmiş yılsonu başarı puanlarının ortalaması ile liselere yerleşeceksin.
Türkiye’de 2013-2014 yılında uygulanmaya başlanan temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınav sistemidir. Bu yeni sisteme göre 6, 7 ve 8. sınıflarda 6 dersten 6 ayrı sınava girecek ve ağırlıklandırılmış merkezi sınav puanına eklenmiş yılsonu başarı puanlarının ortalaması ile liseye yerleştirilecektir. 6 temel ders için (Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, TC İnkılap Tarihi, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) öğretmeninin sene içerisinde düzenlediği sınavlardan biri merkezi olacak. 3 sınavı olan derslerin 2. sınavı, 2 sınavı olan derslerin 1. sınavı merkezi olarak gerçekleşecek. Bu sınavlardan alınan sonuçlar doğrultusunda ağırlıklandırılmış merkezi sınav puanın hesaplanacaktır.

6, 7 ve 8. sınıflarda 1. ve 2. dönem sonunda girilen bütün sınavlar temel alınarak yıl sonu başarı puanları hesaplanacak ve bu puan liseye yerleşme puanını etkileyecek. Öğrenciler sınavlara kendi okullarında  girecek ve sorular çoktan seçmeli (4 seçenekli) olacaktır. Diğer sınavlarda bulunan yanlışların doğruları etkileme sistemi TEOG sınavlarında bulunmamakta, yanlışlar doğruları etkilemektedir. 2013-2014 Eğitim döneminde, 28-29 Kasım 2013 tarihinde yapılan TEOG sınav sonuçları 20 Ocak 2014 Pazartesi günü açıklanmıştır.

Yanlış Cevaplar Doğruları Götürecek mi?

Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir. Öğrencilerin hâlihazırda okullarında girmekte oldukları yazılılarda yanlış cevaplar doğru cevapları olumsuz etkilememektedir. Ortak sınavlar uygulanan yazılılardan farklı olmadığı için yanlış cevapların doğru cevapları etkilememesi değerlendirme açısından daha uygun görülmektedir. 
Bununla birlikte YDS gibi yanlış cevapların doğru cevapları etkilemediği derecelendirme sınavlarının istatistiklerine göre adayların rastgele doğru cevabı bularak başarılı olma ihtimalleri dikkate alınmayacak kadar düşüktür. Buna bağlı olarak yanlış cevapların doğru cevapları etkilemediği ortak sınavlarda da öğrencilerin rastgele bir yöntemle diğer öğrencilerin önüne geçmesi ve bu durumun bir adaletsizlik teşkil etmesi söz konusu değildir.
 
TEOG SINAV KONULARI
 
Sınav konuları her bir ders için 1. sınavda çıkan yerler dahil olmak üzere sınav tarihine kadar işlenen tüm konuları kapsayacak.

Ortak sınavların birinci oturumunda sırasıyla Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders yazılıları, ikinci oturumunda ise Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil ders yazılıları yapılacak.

Ortak sınavlar tüm sınav merkezinde aynı anda gerçekleştirilecek. Sınav süresi her bir ders için 40'ar dakika, ders yazılıları arası dinlenme süresi 30'ar dakika olacak.

Ayrıca; 2014-2015 TEOG Sınavı 1. Dönem ve 2. Dönem Soruları ve Cevapları - Sınav Sonucu için tıklayınız...


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
YGS Deneme Sınavları Soruları ve Cevapları(5540)

Yönetim Organizasyon Sınav Soruları ve Cevapları(5538)

Öğretmen Adaylarına Uygulanacak Branş Sınavı (ÖABT)(5520)

2014 TEOG - DGS - YGS ve LYS Sınav Tercih İşlemleri(5509)

Görevde Yükselme Sınavı Hakkında(5499)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Toplam Yorum Sayısı: 9

Önceki Yorumları Göster!

Son 5 Yorum Aşağıda Listelendi!

gül kara - 25.11.2014, 16:54
 

allah hepimizin yardımcısı olsun...


Meltem Göksel - 07.08.2015, 11:09
 

allahım yardımcımız olsun çok korkuyorum :((


Kayıp Prens - 02.10.2015, 12:13
 

valla bnde heyecanlıyım ama kendinizi fazla kasmayın

 


esma kurt - 13.01.2016, 19:40
 

bende çok heycanlıyım


KOLAY GELSİN - 05.11.2016, 07:43
 

Allah Herkeze Zihin Açıklıgı Versin Heyecanlanmayın arkadaşlar kendinize Güvenin güvernirsek kendimize başarırız ona göre iyi çalışın arkadaşlar çok başarılar herkeze benimde teogum var allah yardımcınız olsun arkadaşlar inş hepiniz iyi not alırsınız allaha emanet


Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!