Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
eTwinning Hakkında Merak Ettikleriniz
www.arsivbelge.com
eTwinning Hakkında Merak Ettikleriniz dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
eTwinning Hakkında Merak Ettikleriniz başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

eTwinning Hakkında Merak Ettikleriniz

 eTwinning, Avrupa´daki okulların oluşturduğu bir topluluktur. Avrupadan tüm ülkeler kayıt olabilir ve birbirleri ile tanışmak, fikir paylaşımında   bulunmak, uygulamaları görmek, Öğrenme Etkinliklerinde birlikte öğrenmek ve   çevrimiçi yürütülen projelere katılabilmek için eTwinning çevrimiçi araçlarını kullanabilir. eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa'da okul işbirliğini teşvik etmektedir.

eTwinning Portalı (www.etwinning.net) ana toplanma noktası ve çalışma alanıdır. Yirmi beş dilde mevcut olan eTwinning Portalının bugün yaklaşık 230.277 bireysel üyesi bulunmaktadır ve Avrupa'da iki veya daha fazla okul arasında 5462'den fazla proje* uygulanmaktadır. Portal öğretmenlerin ortak bulması, proje oluşturması, fikirlerin ve iyi uygulamaların paylaşılması ve eTwinning paltformunda bulunan çeşitli olanakları kullanarak birlikte çalışmaya başlaması için çevrimiçi araçlar sağlamaktadır. 

2005 yılında Avrupa Komisyonunun eöğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor program olan Erasmus+'a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir. Merkezi Destek Servisi, Avrupa'daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitimi geliştiren 30 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası işbirliğinden oluşan European Schoolnet tarafından yönetilmektedir. Ayrıca eTwinning ulusal düzeyde 33 Ulusal Destek Servisi tarafından desteklenmektedir.

 

Bir eTwinning projesinde ne   yapabilirim? 
  Kendinizin ve ortağınızın çalışmak istediği bir konu üzerinde çalışabilirsiniz.   Projeler, BİT kullanımını ve sınıf etkinliklerini teşvik etmeli ve tercihen   projeye katılan okulların müfredatları ile uyumlu olmalıdır.

Projeye katılabilmek için ileri   düzeyde BİT kullanıcısı olmam gerekiyor mu?
  
Kesinlikle hayır! eTwinning´in hedeflerinden biri de   BİT konusundaki becerileri arttırmak bu yeteneği günlük yaşamın bir parçası   haline getirmektir. eTwinning, tüm düzeydeki BİT becerilerine hitap eder.

eTwinning projelerine kimler   katılabilir?
  
Bir eTwinning projesi iki ya da üç öğretmen, bir   grup zümre öğretmeni, kütüphaneciler, okul yöneticileri ve tüm Avrupa´daki   öğrenciler tarafından yürütülebilir. İşbirliği, BİT araçlarının kullanımı ile   aynı alan içerisinde veya farklı alanlarda olabilir. Okul öncesi, ilköğretim   ve orta öğretim okulları projeye katılabilir (5-19 yaş arası).

Hangi ülkeler eTwinning´de yer   almaktadır?
  
eTwinning´de AB üyesi olan Avusturya, Belçika,   Bulgaristan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa,   Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Litvanya, Letonya,   Lüksemburg, Malta, Hollanda ve İngiltere yer almaktadır. Ayrıca; Arnavutluk,   Makedonya, İzlanda, Norveç ve Türkiye de bu ülkeler arasındadır.

Etwinning Sistemine Nasıl Dahil Olunur?

eTwinning hakkında bilgi edinmek için, portala göz atın: 
 
 
eTwinning’in sizin için olduğunu artık bildiğinize göre, okulunuz ve kendiniz hakkında bilgi vererek kendi eTwinning profilinizi oluşturabilirsiniz. Formu dikkatlice doldurduğunuzdan emin olun: bu bilgi, profilinizdeki belirleyici özellik olacak. Kayıt olduğunuzda, eTwinning Masaüstüne giriş yapmanıza ve diğerleri hakkında bilgi edinmenize imkan sağlayacak size ait bir kullanıcı adı ve şifre edineceksiniz.
 
Adım 3: eTwinning Deneyiminizi Geliştirin
 
Kayıt olduğunuzda; diğer Etwinning kullanıcılarıyla iletişime geçmek, fikir alış verişinde bulunmak, birlikte öğrenmek ve gelecekte yürüteceğiniz ortak faaliyetleri planlamak üzere, Masaüstünüze giriş yapabilirsiniz. Masaüstü, platformdaki kişisel pencerenizdir, bu nedenle masaüstünüzü güncel tutun. Böylece, neler yaptığınızı diğer eTwinning kullanıcılarıyla paylaşabilirsiniz.

Eğer bir proje oluşturmak isterseniz, aşağıdaki kriterleri göz ününde bulundurarak, potansiyel bir ortak aramaya başlayın:
  • Benzer amaçları paylaşmak ve ortak projeniz için bir konu üzerinde anlaşma sağlamak;
  • Düzenli olarak ve açık iletişim kurmak;
  • Benzer yaş, sayı ve dil seviyesinde öğrencilere sahip olmak;
  • Etkin bir işbirliği sağlamak için, okulda BIT donanım erişimi bulunmak.
 
Adım 4: Ortaklarınızla Çalışmaya Başlamak
 
Eğer bir eTwinning projesi için hazırsanız, bir ortak bulduğunuzda ve beraber yürüteceğiniz projeye karar verdiğinizde, projenizi Portal üzerinde kaydedebilirsiniz. Daha sonra, çıktı alabileceğiniz ve okulunuza asabileceğiniz eTwinning Etiketi de dahil olmak üzere, TwinSpace’de yer alan diğer ortak araçlara da erişebileceksiniz. Çalışmanızın gelişimi hakkında herkesi güncel tutmak için, Proje Günlüğü bölümünde girişler yayınlayabilirsiniz.

eTwinning, insanlar için oluşturulmuş bir topluluktur. Bu nedenle, eTwinning’i güvenilir ve güvenli tutmak için, uymanız gereken bazı kurallar vardır. Daha fazla bilgi için, sunuma göz atın.

Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:


Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     
Çalışmalarınız ve ödevleriniz için her türlü kaynak ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!
          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!