Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
Dipper Pines Karakteri Hakkında
www.arsivbelge.com
Dipper Pines Karakteri Hakkında dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Dipper Pines Karakteri Hakkında başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Dipper Pines Karakteri Hakkında Bilgi

Dipper Pines.png

Dipper Pines, Disney Channel'dan, Esrarengiz Kasaba'da ana karakterdir. Dipper 12 yaşındadır. Dipper'ı Alex Hirsch tasarlamış ve uyarlamıştır. İlk olarak 1. bölümde görülmüştür. Dipper her zaman Mabel ve Harika Amca Stan ile serinin yıldızı olarak kalacaklardır. Dipper hep Zombi, Mumya, Vampir, Cüce gibi olağan dışı canavarlarla uğraşır. Ve Esrarengiz Kasaba'nın sırlarını çözer.

Dipper 12 yaşında bir oğlan çocuğudur. Ve ilk bölümde onu ilginç bir sürpriz bekler. Kasabanın boşuna mı Esrarengiz olduğunu veya olmadığını anlayacaktı. O şans eseri tabela asarken bir ağacın metalden olduğunu fark etmişti. Ve onu eliyle çektiğinde orada bir şey olduğunu fark etti, bastı. Ve 3 Numaralı gizem günlüğünü bulmuş oldu. Gideon'da ise 2 numaralı günlük vardır. Stanford'da ise 1 numaralı günlük vardır. Ama o bu günlüklerin sadece hayali bir kitap olduğuna inanıyormuş gibi yapar. Onun gücünü biliyordur.Hatta gizli bir yeraltı tüneli bile vardır.

 

Soos adında bir Gizemli Kulübe çalışanı ile ilk bölümde arkadaş olmuşlardır. O da onlar bu günlüğü bulduktan sonra onlara inanmıştır. Ve o Wendy Corduroy'a aşıktır. Wendy 15 yaşındadır ve Dipper 12 yaşındadır. Ama o umudunu kesmez. Stan'in nefret ettiği ve ölümüne düşman olduğu Gideon'dan o ve Mabel'da nefret ederler. Pasifica Northwest'e inanmaz ve üçkağıtçı olduğuna inanır ki bu gerçektir.

Dipper, İngilizce'de Kepçe anlamına gelir. Ve Dipper'ın ismi doğum lekesinden gelmektedir. Kafasının tam üstünde Büyük Ayı gibi bir doğum lekesi vardır. Büyük Ayı ise İngilizce'de Big Dipper'dır.

 

Dipper, Esrarengiz Kasaba'ya ilk eski şapkasıyla gelmiştir. Ama Harika Amca Stan onlara bir hediye almasını söylemiştir. O da Çam Ağaçlı bir tane almıştır. Mabel ise "kancalı tabanca!!!" almıştır. Mabel hayal gücü geniş ve eğlence - macera meraklısı biridir.

Dipper Pines, Piedmont, Kaliforniya'dan bir meraklı, yaratıcı, zeki ve tatlı bir erkek çocuktur. O, ikiz kardeşi Mabel ile bütün yazı Stan amcasıyla geçirmek zorunda kaldı ve Stanford'ın yanına, Oregon eyaletindeki Esrarengiz Kasaba'ya gitti. Ebeveynlerinin yüzü görünmez. Onu "Zeki, tatlı, nazik, akıllı, bilge, geleneksel ve mantıklı" olarak tanıtıp, "Mavi çam ağacı olan beyaz-mavi bir şapka giyen, yanında kısa şort, siyahımsı lacivert yelek ve kırmızı tişort giyen, siyah ayakkabı beyaz-kırmızı çorap giyen, kahverengi saçlı - 12 yaşında yaşına göre orta boylu çocuk." olarak betimlenebilir/tasvir edilebilir. Ve o Wendy'ye çarpıldı. Ve yaptığı bir hata yüzünden onunla takılan ergenle Wendy sevgili oldu. O insanları korumayı çok sever ve Mabel'ı ona kötü davranan onu herkesin önünde kötüleyen Pasifica'ya karşı Mabel'ı korur. Ve doğum lekesini gizlemek için ağır saçlarını kurtarır.

kaynak: tr.wikipedia.org


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:


Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     
Çalışmalarınız ve ödevleriniz için her türlü kaynak ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!
          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

ferhat akşit - 10.07.2015, 20:36
 
esrarengiz kasaba çok güzel bir çizgi filim
ferhat akşit - 12.07.2015, 17:51
 
esrarengiz kasaba
ferhat akşit - 15.07.2015, 20:53
 
ben olsam satenley olurdum
ferhat akşit - 16.07.2015, 13:15
 
gitarlı robi
eren kayık - 17.03.2016, 17:42
 

cokiyi


Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!