Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
Enamin
www.arsivbelge.com
Enamin dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Enamin başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Enamin Nedir?

Enamin, bir nitrojen-içeren bir alkollü, formül R2C = CR-NR2 olarak kabul edilebilir doymamış bir bileşik sınıfı arasında dehidrasyon yoğunlaştırılmasıyla oluşturulan bir aldehid veya keton ile, bir sekonder amindir.

Azot üzerindeki iki ikame edici, bir hidrojen, imin, enamin totomer birbirinden oluşumu ise, alkol, stabil bir bileşik haline gelmiştir ve hidrojen enamin azot, benzer olursa eter elde edildi. Enamin - imin yan lehine enol tautomerizm benzer genel denge, ama birkaç istisna dışında (örneğin anilin gibi) vardır - bir keton ile imin totomer. Alkilleme karbon hem de oluşur iki reaktif enamin, olması da azot, ikisi arasındaki rekabet ilişki oluşabilir. Bir reaktif alkil halid (örneğin iyodometan alilik halidler, benzil tipi halidler, α-halo ester, vs gibi), başlıca karbon alkilasyon oluşur.

Sentez

Enamin Ortalama hazırlanmış ve güç kaybı ajan ilave (örneğin titanyum tetraklorid gibi), ya da azeotrop su ayırıcı, yani en az bir α-hidrojen keton ve bir asit içerisinde bir sekonder amin (örneğin, p-toluensülfonik asit gibi) sahip olan katalizör reaksiyon tamamlandı. Reaksiyon mekanizması aşağıda gösterilmiştir:

Kullanılan ikincil amin pirolidin, morfolin ve piperidin ve soldan sağa doğru reaktifliklerini azalmadır. Pirrolidin halkası üzerindeki bir metil grubu ile çift bağa bağlı olan karbon ürünü indirgenir, birbirini dışlayan hidrojen olduğu asimetrik keton ve sekonder amin, birinci yapı, en azından ikame edilmiş karbon çift bağı olan enamin kararlılık.

Enamin Reaksiyonun Sentezi enamin keton ve ikincil aminler hidrolizi, daha sonra asit etkisi altında, bir tersinir bir reaksiyondur.


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:


Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     
Çalışmalarınız ve ödevleriniz için her türlü kaynak ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!
          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!