Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Nasıl Bir Dünyada Yaşamak İsterdiniz? - Kompozisyon
www.arsivbelge.com
Nasıl Bir Dünyada Yaşamak İsterdiniz?Nasıl Bir Dünyada Yaşamak İsterdiniz? - Kompozisyon dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Yazı Girişi: Savaş, kan, vahşetin yerine Barışın, huzurun, mutluluğun hakim olduğu; Paranın hüküm sürmediği, insanların onurunu satın alamadığı; Suratı asık, sinirli, yalancı, birbirine günaydın demeyi bile çok gören insanların olmadığı, güler yüzlü insanlarla dolu bir dünyada yaşamak isterdim. Eminim herkes barış içinde yaşanılan bir toplum arzuluyor Kimse savaş istemiyor, kimse gürültü patırtı istemiyor. O halde nasıl oluyor da huzur içinde yaşayamıyoruz? İşin aslı, 20 tane adam savaş istiyor diye savaşıyoruz. Milyarlarca kişi, o 20 kişiyi durduramıyoruz. Ne garip değil mi? Peki biz bunlara neden engel olamıyoruz? Yazının Tamamı aşağıdadır!

Nasıl Bir Dünyada Yaşamak İsterdiniz? (Yazı Örneği)

Savaş, kan, vahşetin yerine Barışın, huzurun, mutluluğun hakim olduğu; Paranın hüküm sürmediği, insanların onurunu satın alamadığı; Suratı asık, sinirli, yalancı, birbirine günaydın demeyi bile çok gören insanların olmadığı, güler yüzlü insanlarla dolu bir dünyada yaşamak isterdim. Eminim herkes barış içinde yaşanılan bir toplum arzuluyor Kimse savaş istemiyor, kimse gürültü patırtı istemiyor. O halde nasıl oluyor da huzur içinde yaşayamıyoruz? 

İşin aslı, 20 tane adam savaş istiyor diye savaşıyoruz. Milyarlarca kişi, o 20 kişiyi durduramıyoruz. Ne garip değil mi? Peki biz bunlara neden engel olamıyoruz? Bu noktada sadece benim çabamla birşey değişmez diye bir tabir var. Tamam bir kişinin çabasıyla birşey değişmeyebilir ancak, herkes benim çabamla birşey değişmez deyip yerinde oturursa zaten birşey değişmez ama bir de tam tersini düşünün herkes birşeyleri değiştirmek için çaba gösterirse o zaman bir kişinin çabası milyonlarca kişinin gayreti olur. Şimdi arzuladığın dünyada yaşadığını düşün ve ona göre hareket et, insanlara ona göre davran. Yarın Okulda yada işte tanımadığın insanlara da "günaydın" de mesela. Yap bunu. Değişimi fark edeceksin. Eğer sen aynı ciddiyet ve samimiyetle devam edersen inandıklarını yapmaya, daha sonraki günlerde sen "günaydın" demeden sana "günaydın" diyeceklerini göreceksin.

Aynı zamanda istediğim dünyada insanlar doğaya sahip çıkmalı, çevreye zarar vermemeli. Hayvanlar korunmalı ve onlara da zarar verilmemeli. Güven içinde yeşilliklerde oyun oynadığımız bir dünyada yaşamak isterdim. Temiz havayı doyasıya içime çekmek ve sağlık dolu bir hayat geçirmek isterdim.

Ayrıca insanlar fıtratına uygun olarak hep birlikte adaletli bir dünyada yaşamayı hak etmektedir ve benim hayalimdeki dünyada her şeyden önce adil bir düzen hakim olmalıdır. Benim dünyamı tasvir edecek olursam: "Benim hayalimdeki dünyada Laz’ı, Çerkez’i, kürdü, zencisi, beyazı her ırktan insan kardeşlik içinde hiçbir çıkar çatışması olmadan mutlu bir şekilde yaşamaktadır. Kimsenin birbirine küsmediği ve kimsenin birbirini kırmadığı bir dünyada yaşamak ne kadar da güzel olurdu. Benim hayalimdeki dünyada insanlar sadece eğitimleri ve mutlulukları çalışır. Hiç kimse kimsenin hakkını yemez, herkes hak ettiği karşılığı elde eder. Benim dünyamda insanlar birbirini kırmaz ve bu dünyada hiçbir çocuk açlık, sefalet ve ölüm görmez. Tertemizdir benim dünyam, her yeri yemyeşil ağaçlarla dolu, tertemiz bir çevrenin hakim olduğu bir dünyadır.

Bir de renkli ve özgürlüklerin kısıtlanmadığı bir dünya isterdim. Her çeşit fikre saygılı, insanların düşüncelerini özgürce söyleyebilecekleri bir dünya... Benim dünyamda insanlar herkese karşı sevgi dolu ve saygılı olmalı. Büyükler ve küçükler de birbirine sevgi ve saygı ile yaklaşmalı. İnsanların bu şekilde ölçülü davranması sonucu kimse bir zarar görmez ve toplumda sorunlar ortaya çıkmaz. İnsanların birbirini sevdiği bir dünyada dayanışma olur, huzur olur. İnsanlar güven dolu yaşarlar.


Ekleyen:Yahya Polatkan
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
19 Mayıs Hakkında Kompozisyon Örnekleri(5721)

İngilizce Neden Uluslar Arası Bir Dildir? - Makale Örneği(5565)

Dil Sevgisi - Yazı(5512)

İmgesel Kompozisyon Çizimi(5477)

İnsan Sevgisi ve Aile(5457)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Toplam Yorum Sayısı: 52

Önceki Yorumları Göster!

Son 5 Yorum Aşağıda Listelendi!

ela - 22.05.2017, 18:29
 

- bunu yazana çok teşekkür ederim gerçekten benim dünyamın bir yansıması olmuş resmen beni ifade etmişsiniz  ÇOK GÜZEL HERKESE TAVSIYE EDEEIM👈👍


buse - 11.10.2017, 16:17
 

harika olmuş bu kompozizyonum   harika oldu  hoca 5 aaaaartı verdi teşekkürler


Abdulsamet - 31.03.2018, 12:26
 

Evet cok guzel bir site kendi yazdiklarima ekleyincce odevim tamamlandi tesekkurler


Baran kaya - 05.12.2018, 18:01
 

hic güzel olmamış


Gölge a.r.s.T. - 19.10.2019, 17:53
 

Ok yazı güzel olmuş bunu yazan kişiye teşekkür ediyorum.  Hoca arkadaşıma böyle bir kompozisyon yazmasını istedi o da bana kitledi, ama bu paragraf sayesinde hiç zorlanmadan kompozisyonu yazacağım thanks.


Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!