Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Tanıtım Yazısı Nedir? Nasıl Yayınlanır?
www.arsivbelge.com
Tanıtım Yazısı Nedir? Nasıl Yayınlanır? dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Tanıtım Yazısı Nedir? Nasıl Yayınlanır? başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Nedir?

Advertorial yazı yani reklamsal metin olarak da adlandırılan tanıtım yazıları; bir hizmet, bir ürün veya bir web sitesinin tanıtımını yapmak için yazılan ve içerisinde ilgili siteye link verilen reklam yazılarıdır.

Tanıtım yazısı neden önemlidir? Web sitelerine faydası nedir? Tanıtım yazısı nasıl yazılır? Tanıtım yazısını yayınlamak istediğiniz sitelerin taşıması gereken özellikler nelerdir? gibi soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Tanıtım yazıları ilgi çekici, anlamlı, kısa ve öz olmalıdır!

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?

Tanıtım yazıları genel olarak ziyaretçinin dikkatini çekmeli, bilgilendirici olmalı ve ziyaretçilerde merak uyandırmalıdır. Bu şekilde yazılan yazılar ziyaretçilerin dikkatini çeker ve tıklama alır.

Tanıtım yazısı hazırlanırken bazı önemli kriterler vardır. Bunların en önemlisi yazının uzun olmamasıdır. Yazılar hedeflediği kitleyi sıkmamalı, tanıtımı yapılan ürün veya web sitesiyle ilgili bilgiler anlaşılır olmalı ve özü yansıtmalıdır. Ayrıca tanıtım yazısı içerisinde yer alan liklerin sayısı da önemlidir. Bu konuda yapılan araştırmalar tanıtım yazılarında 150 kelimeye karşılık 1 link yer almasının uygun olacağını belirtmiştir. Belirttiğimiz bu kriterlere uyarak ilgi çekici, merak uyandırıcı, anlamlı ve okunabilir tanıtım yazıları ile web sitelerinizin ziyaretçi sayısını arttırabilir, daha çok kişinin sitenizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Ziyaretçi sayısı yüksek, Google'da üstte olan siteleri tercih edin!

Tanıtım Yazıları Hangi Sitelere Verilir?

Tanıtım yazıları yayınlanırken ziyaretçi sayısı yüksek, Google ve benzeri arama motorlarında içerikleri üst sıralarda çıkan siteler tercih edilmelidir. Belirlenen kriterlere uygun olarak hazırlanan tanıtım yazıları ziyaretçi sayısı çok olan web sitelerinde yayınlandığında geri dönüşü oldukça iyi olur. Tanıtım yazıları bir kere bir sitede yayınlandıktan sonra o web sitesi kapanana kadar yayında kalmaktadır. Bu da reklam vermek isteyen kullanıcılar için kalıcı bir yöntemdir. Tanıtım yazıları; sitenize arama motorları için organik backlink sağlaması ve ziyaretçi sayınızı arttırması açısından tercih edilen bir reklam modelidir.

Tanıtım yazıları ile Google'da bir anda üst sıralara çıkabilirsiniz!

Tanıtım Yazılarının Önemi Nedir?

Tanıtım yazıları temel olarak reklamını yaptığı web sitelerini arama motorlarında üst sıralara taşımak için kullanılır. Peki tanıtım yazıları tanıtımını yapılan web sayfalarına nasıl katkı yapar? Web sayfalarını diğer web sayfalarının önüne geçiren bazı önemli noktalar vardır. İnternette en çok tercih edilen arama motoru Google'dır. Google, yapılan aramalara göre listelediği web sayfalarını belli başlı bazı kriterlere göre sıralar. Bu kriterlerin en önemlileri web sayfalarının özgün bir içeriğe sahip olması ve ziyaretçi sayısının çok olmasıdır. Web sitenizi hazırladıktan sonra sitenizden insanları haberdar etmeli ve mümkün olduğunca çok kişinin sitenizi ziyaret etmesini sağlamalısınız. İşte bu noktada tanıtım yazıları insanların ilgisini çekerek web sitenizden insanların haberdar olmasını sağlar ve sitenizin ziyaretçi sayısını arttırır.

Tanıtım yazıları ile Google'da bir anda üst sıralara çıkabilirsiniz. Nasıl mı? Eğer tanıtım yazınız, Google'da üst sıralarda yer alan bir web sitesinde yayınlanırsa sizin web siteniz de Google'da yükselmeye başlar. Google'da tutulan bir web sitesine kendi sitenizin tanıtımını yaparak link çıkışı sağlarsanız Google bu durumu referans kabul ederek sizin sitenizi de önemli bulur ve aramalarda sizin web siteniz de üst sıralarda çıkmaya başlar.

Günümüzde insanlar herşeyi internete danışarak yapmaktadır. Gezilecek yerleri, yenilecek yemeleri, en iyi ve en ucuz ürünleri, aklınıza gelebilecek herşeyi internete danışırlar. Tanıtım yazıları sayesinde internette yapılan aramalarda sizin siteniz ilk sıralarda çıkabilir. Güzel hazırlanmış, link yerleşimi iyi yapılmış yazılar tanıtımı yapılan internet sayfasına girişi arttırır. Ziyaretçi sayısı artan web sayfasının kalitesi de artar; böylece Google'da ve diğer arama motorlarında üst sıralarda yer alır. Ayrıca tanıtım yazıları web sayfalarının internetteki popülaritesini arttırmasının yanında tanıtımı yapılan ürün veya hizmet için potansiyel müşterilerin de bulunmasını sağlar.

Tanıtım yazısı yayınlandığı sitede kalıcı olur!

Tanıtım Yazıları Ücretleri Hakkında Bilgi

İnternet ortamında bir web sitesi veya bir hizmetin reklamı için belli bir ücret ödenir. Yayınlanan bu reklam bir hafta, bir ay veya bir yıl yayında kalır ve sonra tekrar ücret ödenmesi istenir. Tanıtım yazılarında ise yazı bir kez bir web sitesinde yayınlanır ve orada kalıcı olarak durur. Tanıtım yazıları için verilen ücret de sadece ilk kez yayınlanırken alınır ve bir daha bir ücret ödenmez. Bu açıdan normal reklamlara nazaran daha avantajlıdır. Ayrıca tanıtım yazıları ücretleri genellikle diğer reklam ücretlerine göre daha uygundur.

Tanıtım yazıları için kesin bir ücret söz konusu değildir. O nedenle tanıtım yazısı yayınlamak istediğiniz web siteleriyle iletişime geçerek net ücreti öğrenebilirsiniz.

Siz de En Geniş Araştırma Ödev Sitesi Arsivbelge.com'da Tanıtım Yazısı Yayınlayabilirsiniz!


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Görüş Yazısı Hakkında ve Örnekleri(5585)

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Mesleği(5534)

Gezi Yazısı(5470)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!