Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Albert Lavignac
www.arsivbelge.com
Albert Lavignac dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Albert Lavignac başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Albert Lavignac

Albert Lavignac (21 Ocak 1846, Paris – 28 Mayıs 1916, Paris) Fransız öğretmen, müzik teorisyeni ve besteci. Lavignac gençliğinde öğrenci olarak, daha sonraları armoni öğretmenliği yaptığı Paris Konservatuvarı'nda Antoine François Marmontel, François Benoist ve Ambroise Thomas ile çalıştı. Öğrencilerinin arasında Henri Casadesus, Vincent d'Indy, Philipp Jarnach, Gabriel Pierné, Amédée Henri Gustave Nou00EBl Gastoué, Florent Schmitt, ve Claude Debussy sayılabilir. 1864 Mart'ında on sekiz yaşındayken Gioacchino Rossini'nin Petite Messe Solennelle başlıklı eserinin ilk özel çalınışını harmonyum'dan yönetti. Müzik dili ve ögeleri üzerine yoğunlaştırılmış bir genel bakış olan eseri Müzik ve Müzisyenler (La Musique et les Musiciens) ölümünden sonra da yıllarca basılmayı sürdürdü. Bu eserinde çalgıların ve tonların karakteristik özelliklerini aşağı yukarı Berlioz'un yapmış olduğu gibi belirledi: Si Majör: Enerjik Mi Majör: ışıl ışıl, ılık, şen La Majör: Samimi, gür Re Majör: Neşeli, parlak, tetikte Sol Majör: Kırsal, keyifli Do Majör: Basit, saf, olağan Fa Majör: Köy ve kıra ait Si bemol Majör: Asil, zarif ve saygın Mi bemol Majör: Güçlü, yürekli La bemol Majör: Kibar, sevecen ve görkemli Re bemol Majör: Çekici, tatlı ve uysal Sol bemol Majör: Kibar ve sakin Sol diyez minör: Çok kasvetli do diyez minör: Hain, fesat ve kasvetli fa diyez minör: Kaba ya da hafif ve havai si minör: Yabani ya da kasvetli ve arsız mi minör: Üzgün ve tedirgin la minör: Basit, saf, üzgün, kırsal re minör: ciddi ve odaklanmış sol minör: hüzünlü, utangaç do minör: loş, dramatik, şiddetli fa minör: asık suratlı, haşin ve enerjik si bemol minör: cenaze havalı ya da gizemli mi bemol minör: derin bir üzüntüyle Daha popüler çalışmaları Richard Wagner'in müzikli dramalarını konu alır ve Beyrut'a sanatsal bir Yolculuk eserinin içinde toplanmışlardır.


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Albert Einstein ingilizce ve türkçe Hayatı(5326)

Albert Einstein ingilizce Hayatı(5273)

Albert Einstein(5210)

Albert Einstein Hakkında(5208)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!