Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Prince of Persia Hakkında
www.arsivbelge.com
Prince of Persia Hakkında dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Prince of Persia Hakkında başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Prince of Persia Hakkında Bilgi

Prince of persiaPrince of Persia, 1989 yılında Jordan Mechner tarafından geliştirilen Platform türündeki oyun ve ondan türetilen diğer oyunlara verilen genel addır. 1989'da piyasa sürülen serinin ilk oyunu, insan vücudunun hareketlerinin ilkel tekniklerle bilgisaya aktarıldığı, Motion Capture (Hareket yakalama) tekniğinin atası sayılabilecek bir teknikle yapılan ilk oyun olma özelliğini taşır. Oyundaki karakteri Mechner'ın kardeşi canlandırmıştır, müzikler ise babası tarafından yapılmış ve kendisi de oyunun kodlamasını yapmıştır.

Mechner'ın 1984 yılında yaptığı oyun olan Karateka'nın bir sinema filmine benzetilmesi çok hoşuna gitmiştir. Böylece kardeşi ve babasını da ikna ederek Prince of Persia adlı oyunun yapımına başlar. Oyunun yapımı dört sene sürer ve 1989 yılında Apple bilgisaylar için yayınlanır. Oyun iki milyon kopyadan fazla satar ve birçok uyarlaması yapılır. Oyun bilgisaylar için bir devrim niteliği taşımaktadır. O güne kadar bilgisaylar için görülmemiş derece iyi grafiklere ve gerçekci bir oynanışa sahiptir. Daha sonradan yapılan Tomb Raider isimli oyun, bu oyundan etkilenilerek yapılmıştır.

Oyunun üç boyutlu ilk versiyonu Prince of Persia 3D adıyla çıkarılmıştır. Oyun çoğu eleştirmenden düşük not almış, beğenilmemiştir.

2003 yılında Ubisoft firması Prince of Persia serisinin telif haklarını alarak The Sands of Time, Warrior Within ve The Two Thrones adında oyunlardan oluşan Sands of Time üçlemesini piyasaya sürmüştür. Ubisoft, The Two Thrones oyununu Wii adlı oyun konsolu ve PSP adlı el konsoluna Prince of Persia: Rival Swords adıyla çıkartmıştır ve Ubisoft'un resmi sitesinden açıkladığı yeni Prince of Persia oyunu Cell-Shade teknolojisi ile, 2008'in son aylarında piyasaya sürülmüştür. Ayrıca Mayıs 2010'da Sands of Time ile Warrior Within olaylarının arasında geçen Prince of Persia The Forgotten Sands çıkmıştır. Oyun Gamespot'dan 7.5 puan almış, God of War III gibi aksiyon oyunlarının gerisinde kalmış fakat bazı eleştirmenlere göre 2008'den sonra Prince of Persia toparlanma sürecine girmiştir. Konu ve oynanış yetersiz olmasına karşın hayranlar tarafından sevilerek oynanmıştır.


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     
Çalışmalarınız ve ödevleriniz için her türlü kaynak ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!
          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!