Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Dinleme ve Takip Cihazları
www.arsivbelge.com
Dinleme ve Takip Cihazları dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Dinleme ve Takip Cihazları başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Dinleme ve Takip Cihazları

Dinleme ve Takip Hakkında

Dinleme ve gps takip konusunda ilerleyen teknoloji ile günlük ihtiyaçların sürekli değişmesi sonucu farklı seçenekler ortaya çıkmaktadır, bilindiği üzere bir kişiyi veya bir aracı takip etmek çok zordur bunun için uzmanlar her geçen gün farklı farklı teknolojik ürünler ortaya koymakta ve insanların kullanımı için satışa sunmaktadır, bir kişiyi takip etmek nerede olduğunu ne yaptığını en çok merak edenler eşler ve patronlardır, belirli bir konudan ötürü eşler birbirlerine güven duymakta zorluk çektiklerinde veya patronlar personelleri ile ilgili yanlış anlaşılmaları önlemek ya da gerçeği bilmek için dinleme veya takip etmek istemektedirler.

İşte tam bu noktada takip cihazları ve dinleme cihazı devreye girmektedir ancak sadece takip etmek yeterli gelmemekte ve şüphelerinden emin olmak için aynı zamanda dinleme yapmak ve eşin veya personelin bulunduğu ortamı dinlemek duymak neler konuşulduğunu öğrenmek isteyen kişi için çeşitli ürünler mevcuttur, bizler böyle durumlar için üretilen ürünleri bir araya getirerek müşterilerin ihtiyaçlarına göre sıralar ve satışa sunarız müşterilerimiz durumlarını anlattıkları anda en uygun cihazın nasıl temin edileceği konusunda yardımcı oluyoruz, en çok talep edilen dinleme olduğu için çeşitli ürünler hazırlanmakta ve hazırlanan ürünler müşterilerin kullanımı için gönderilmektedir.

Sistem Nasıl Çalışır?

Genel olarak mantık hemen hemen aynıdır, cihazın kullanılacağı alana göre üretilen ürünlerin dinleme yapabilmesi için ilk olarak herhangi bir operatörden (TURKCELL – VODAFONE – AVEA) sim kart alınır ve kullanım için gönderilen cihazın içerisine yerleştirilmiş sim kart yuvasına yerleştirilir, bu aşamadan sonra cihaz takılan sim kartı tanımaya çalışır ve cihazın üzerinde bir ışık yanar yaklaşık 1-3 saniye arası yandıktan sonra söner bu ışık kartın okunduğu ve kullanıma hazır olduğu anlamına gelir, takılan sim kartın numarasını kendi telefonunuzdan veya farlı bir telefondan aradığınızda cihaz devreye girer ve karşıdan herhangi bir hareket beklemeden 1. defa çalarak 2. defada çalmasına gerek kalmadan otomatik olarak açılır, açıldığında ortamda bulunan tüm sesleri cihaz üzerindeki 2 adet kristal mikrofon sayesinde duymanızı sağlar böylelikle dinleme yapılmaya başlanmış olur.

Geri Arama (Ses Sensörü)

Dinleme cihazında farklı olarak çok güzel bir özellik daha vardır, bu da geri arama diye tabir ettiğimiz ses sensörünün bulunmasıdır, ses sesnsörünün çalışma mantığı ise iş yerlerinde ve ya evlerde kullanılan alarm sistemi gibidir alarm sistemleri belirli bir açıya ayarlandığında o açı içerisinde herhangi bir hareket algıladığı zaman alarmı devreye alır ve siren çalmaya başlar, işte aynı buna benzer bir sensör dinleme cihazının içinde mevcuttur aradaki fark ise cihaz harekete duyarlı değilde sese duyarlıdır, üst bölümde anlatılan işlemler gerçekleştirildikten sonra telefon kapatıldığı zaman cihazın içerisinde bulunan ses sensörü sayesinde, en ufak bir ses duyduğu zaman algıladığı zaman dinleme cihazın arama özelliği devreye girerek kendisini en son arayan numarayı baz alarak arama yapar, arandığınızda ister telefonunzu meşgule alarak isterseniz direk telefonunuzu açarak dinleme yapmaya başlayabilirsiniz.

Dinleme Cihazları Hakkında Bilgi

Kızılötesi Uzaktan Dinleme sistemi V2

Lazer teknolojisi ile çalışan V2’nin satış fiyatı 265 bin dolar. Başta ABD istihbaratı olmak üzere bir çok istihbarat servisince kullanılıyor. 500 metre menzili V2 ilk bakışta uzun objektifli fotoğraf makinesini andırıyor. Lazer ışınını dinlenmek istenen binanın penceresine yansıtıyor. Işın, içerideki konuşmanın yaydığı ses dalgalarının camda yaptığı titreşimleri algılayarak ikinci bir ışınla geriye gönderiyor. Cihaz, lazerle geri gelen ses dalgalarını deşifre ederek ses sinyallerine çeviriyor. Anında kaydediyor. Ses kayıt kalitesi mükemmel. Ancak kullanımı karışık olduğundan operasyon öncesi, cihazla birkaç gün pratik yapılması gerekiyor.

Çanak antenli dinleme sistemi

DetectEar adı verilen bu sistemin çalışma prensibi uydu antenleri ile aynı. Cihazın çanağı dinlenmek istenen kişinin bulunduğu yöne doğru çevriliyor. Özellikle açık alanlarda iki üç kişinin aralarında yaptığı konuşmaları dinlemek için ideal. Çanak, 100 metre uzaktaki konuşmalardan havaya yayılan ses dalgalarını alıyor. Cihazın iç bükey (parabolik) bölümü tarafından bir noktada toplanıyor. Ve tam o naktada bulunan mikrofon ses dalgalarını kaydediyor. Fiyatı 700 dolar. Şarjlı pille 100 saat çalışabiliyor.

Cep telefonu dinleme sistemi

GSM 2060TP adlı bu sistem, 2 kilometre çaplı alanda cep telefonlarından yapılan tüm konuşmaları dinliyor. Sistem, havadaki GSM elektromonyetik dalgalarını bir kodlama programıyla deşifre ediyor ve konuşmaları kaydediyor. Eskiden herhangib bir odaya sabitlenerek çalıştırılan cihaz artık teknoloji sayesinde mini-vanlara da monte ediliyor. 2 kişilik bir ekiple istenilen bölgede dinleme yapıyor.

Böcek (Bug)

Sadece 15 gram ağırlığındaki bu cihaz, tüm istihbarat servisleri tarafından kullanılıyor. 18 saat ömrü bulunan böcek adlı cihaz genellikle kısa operasyonlar sırasında kullanılıyor. Cihaz aslında bir radyo vericisinden oluşuyor. Bir madeni paradan daha küçük olan böcek, ortamdaki konuşmaları anında radyo alıcısına gönderiyor. Gerektiğinde iki pille bile çalışabilen radyo alıcısının başındaki kişi ise konuşmaları detaylarıyla dinliyor. Böcek 24 metre mesafedeki tüm sesleri alabiliyor.

Ev telefonu dinleme

Parallel Telephone Transmitter adı verilen cihaz, sabit telefonların ahizelerine veya telefon kablolarına takılıyor. 100 gram ağırlığında. Sabit hatlardaki konuşmaları radyo dalgaları ile istihbarat elemanının yanındaki alıcıya iletiyor. Pilsiz çalışan cihaz, enerjisini telefon kablolarındaki elektrik akımından elde ediyor.

GSM Intercept A5.41 Chatter Guard

Bu cihaz, belli bir zaman içinde sadece numarası verilen tek bir cep telefonunu dinliyor. En büyük özelliği ise bazı anahtar sözcükleri tanıyabilmesi. Örneğin dinlenilen kişi bir terör zanlısıysa, cihaza anahtar sözcük olarak “İstanbul” ya da “bomba” girilebiliyor. Zanlı bir telefon konuşmasında ne zaman bu sözcükleri kullansa, cihaz devreye giriyor ve konuşma aynen hafızaya kaydedilor. Ayıca, kayıt altına alınan konuşmalarda başka bir anahtar sözcükle arama da yapılabiliyor.

Extreme Dinleme Cihazı

Diğer dinleme cihazlarında olduğu gibi casus böcek verici vb. bir cihaz yerleştirmeden uzağınızdaki sesleri rahatça duyabilir ayrıca neler olup bittiğini görebilirsiniz.
Özel kayıt sistemi sayesinde 12 saniye ses kaydı yapabilirsiniz. Dilerseniz kendi kayıt cihazınıza saatlerce kayıt yapabilirsiniz. 10 x prizma optik sistem sayesinde dinlediğiniz objeleri aynı zamanda gözlemleyebilirsiniz. Cisimleri 10 kat yaklaştırır.
Konforlu kulaklıkları sayesinde net ses alabilirsiniz. 100 metre alanda, cihazı odakladığınız yöndeki sesleri rahatlıkla işitebilirsiniz.

Gps takip ve dinleme cihazı

MİKRO MİNİ CASUS GPS/GSM/GPRS AKTİF TAKİP+DİNLEME CİHAZI.MİKRO MİNİ GPS TAKİP CİHAZI İLE HEM GPS HEM GSM/GPRS KULLANARAK HERHANGİ BİR KİŞİYİ DÜNYANIN HERYERİNDE NAVİGASYON HARİTALARINI(google earth,megellan, vs) İNTERNET ÜZERİNDEN TAKİP EDEREK BULUNDUĞU ORTAMI DİNLEYEBİLİRSİNİZ.CİHAZ ÇOK KAPSAMLI BİR ARAŞTIRMA SONUCU SEÇİLMİŞ KATAGORİSİNDEKİ EN GELİŞMİŞ CİHAZDIR.DÜNYADAKİ EN KÜÇÜK VE EN FONKSİYONEL GPS/SMS/GPRS CİHAZIDIR. MİKRO MİNİ GPS TURKİYEDE SADECE SİTEMİZDE BULABİLİRSİNİZ.BU ÇOK KÜÇÜK CİHAZLA HEM HARİTA ÜZERİNDEN DETAYLI TAKİP YAPABİLİR HEMDE GASUS DİNLEME YAPABİLİR AYRICA İNTERNET BAŞINDA OLMADIĞINIZDA SMS OLARAK BULUNDUĞU LOKASYONUN DETAYLI BİLGİLERİNİ SMS RAPORU OLARAK ALABİLİRSİNİZ.MÜKEMMEL KİŞİSEL TAKİP CİHAZI...

* Uydudan anlık takip
* Haritadan yer belirleme
* Hızlı işlemci ile navigasyon
* Mükemmel yer belirleme ve alarm seçeekleri
* Gizli dinleme seçeneği

GT 30 internet üzerinden GPS/GPRS/SMS aracılığıyla gerçek zamanlı kişisel yada kurumsal izleme/takip sistemidir. Çalışanlarınızın, sevdiklerinizin ve kıymetlerinizin internet ortamında bulunan güncel haritalardan anlık olarak konumlarını ve hareket yönünü , hareket halinde ise anlı hızlarını öğrenebilirsiniz. Gerektiğinde GSM şebekesi üzerinden cihaza ulaşarak dinleme yapabilir ve acil müdahalede bulunabilirsiniz. Araç takip sistemlerinden farkı GT 30 kendi piliyle kolayca taşınabilir ve kişisel anlamda güvenlik sağlamasıdır. Panik Butonu aktif edildiğinde hafızasındaki kayıtlı numaralar ile iletişime geçer. İster SMS ister sesli olarak panik durumunu bildirir. GSM MODULU TK ya KAYITLIDIR !! RESMİ İTHAL EDİLEN ÜRÜNDÜR ADINIZA FATURA KESİLİR KDV - KARGO HERŞEY DAHİL TEK FİYAT 1 YIL İTHALATCI FİRMA GARANTİSİ TURKCELL - AVEA - VODAFONE TÜM GSM ŞEBEKELERİ İLE CALIŞIR GSM MODULU İÇERDİĞİ İÇİN KİMLİK FOTOKOPİNİZİ GÖNDERMENİZ GEREKLİDİR.


Ekleyen:Yahya Polatkan
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     
Çalışmalarınız ve ödevleriniz için her türlü kaynak ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!
          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!