Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Fetal alkol Sendromu
www.arsivbelge.com
Fetal alkol Sendromu dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Fetal alkol Sendromu başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Fetal alkol Sendromu

Fetal alkol Sendromu (fas) embriyo ne zaman hamile bir kadının hamilelik sırasında alkol hazmettikleri oluşabilecek bir bozukluktur. Alkol bir yenmesi, fas in her zaman oluşmaz. U.S. Genel Cerrah ve uk Department of Health geçerli tavsiye tüm hamilelik sırasında alkol değil olmasıdır.

Alkol plasental bariyer geçiyor fetal büyüme veya ağırlık dublör, belirgin yüz stigmata, hasar nöronlar ve beyin yapıları oluşturmak ve diğer fiziksel, zihinsel ya da davranışsal sorunlara neden.

Anketler, Amerika Birleşik Devletleri, son zamanlarda alkol için kullandığını itiraf hamile kadınların % 10-15 ve % 30'a kadar kullanmanız alkol noktada hamilelik sırasında bulundu.

fas ana kalıcı merkezi sinir sistemi hasarları, özellikle beyin etkisidir. Gelişmekte olan beyin hücreleri ve yapıları, az gelişmiş veya Doğum öncesi alkol pozlama, genellikle birincil bilişsel ve fonksiyonel Engelli (yoksul bellek, dikkat açıkları, itici davranış ve yoksul neden-sonuç akıl dahil) bir dizi yanı Sekonder Engelli (anlamına gelir örneğin, ruh sağlığı sorunları ve uyuşturucu bağımlılığı) oluşturma tarafından hatalı biçimlendirilmiş. Tüm gebelik fetal beyin gelişir çünkü her üç aylık dönem, beyin hasarı riskini bulunmaktadır.

Fetal alkol pozlama geriliği Batı dünyasında bilinen önde gelen nedenidir. Amerika Birleşik Devletleri'nde fas yaygınlık oranı 0,2 ve 2.0 durumlarda 1,000 canlı doğumda, karşılaştırılabilir ya da diğer gelişimsel Engelli Down sendromu veya spina bifida gibi daha yüksek arasında olduğu tahmin edilmektedir.

Fetal alkol Sendromu belirtileri

Büyüme eksikliği

Büyüme eksikliği gibi önemli ölçüde ortalama yüksekliği, ağırlık veya her ikisini de Doğum öncesi alkol pozlama nedeniyle aşağıda tanımlanan ve ömrü içinde herhangi bir noktada değerlendirildi. Tercih edilen ölçümler Doğum boy ve kilo olmasına rağmen ebeveyn yüksekliği, Gestasyonel yaş (için Prematüre bir bebek) ve diğer postnatal hakaret (örn., kötü beslenme), büyüme ölçümleri ayarlanması gerekir.

cdc ve Kanada yönergeleri 10th yüzdebirlik büyüme eksikliği belirlemek için bir kesim kullanın. Beyin hasarı da onların yokluğunda varolabilir ama beyin hasarı, fas yüz özellikleri varlığını gösterir. fas yüz özellikleri (ve en diğer görünür, ancak sigara-teşhis, deformiteleri) esas olarak 10 ve 20 hafta gebelik sırasında neden inanılmaktadır.

Ayrıntılandırmaları beri 1975 Doğum öncesi alkol maruz kalma sonucu bilinen üç belirgin ve diagnostically önemli yüz özellikleri kazandıran ve kısmen örtüşen özellikleri ile diğer bozukluklar fas ayırmak Tanı kriterleri içinde. Üç fas yüz özellikleri şunlardır:

 • Düzgün philtrum — artan Doğum öncesi alkol pozlama ile çim veya burun ile üst dudak arasındaki oluk düzleştirir.
 • İnce VERMILION — artan Doğum öncesi alkol pozlama ile üst dudak ince.
 • Küçük palpebral çatlak — göz genişliği artan Doğum öncesi alkol pozlama ile azalır.

fas yüz özellikleri ölçü Washington Üniversitesi tarafından geliştirilen ölçütleri kullanır. Dudak-Philtrum Kılavuzu, 5 kapısını Likert ölçeği ile temsili fotoğraf (1 ranked) normalden değişen dudak ve philtrum kombinasyonları ile eğitimli bir doktor tarafından dudak ve philtrum ciddi (sırada 5) ölçülür. Palpebral fissür uzunluğu (pfl) milimetre Kumpasları ya da açık bir cetvel ile ölçülür ve sonra da Washington Üniversitesi tarafından geliştirilen pfl büyüme grafiğe göre.

fas yüz özellikleri sıralamasında karmaşık çünkü üç ayrı yüz özellikleri bağımsız olarak Doğum öncesi alkol tarafından etkilenebilir. Ölçüt özeti aşağıdaki gibidir:

 • Şiddetli — Tüm üç yüz özellikleri bağımsız (şiddetli dudak, 4 veya 5, philtrum iki veya daha fazla standart sapmanın altında ortalama 4 veya 5 ve pfl sırada sıralanır) olarak sıralanır.
 • Orta — iki yüz özellikleri ciddi olarak sıralanır ve bir özelliği, ılımlı sıralanır (dudak 3, sırada '' ya da '' philtrum '' veya '' pfl arasında bir ve iki standart sapmanın altında ortalama).
 • Hafif — Yüz özelliğini bileşimleri geniş bir fas yüz özellikleri hafif bir sıralama kapsar.
  • İki yüz özellikleri ağır sıralanır ve biri normal sınırlar içinde sıralanır,
  • Bir yüz özelliğini sırada şiddetli ve iki sırada orta, veya
  • Sırada bir yüz özelliği ağır, bir sırada Orta ve biri normal sınırlar içinde sıralanır.
  • Hiçbiri — Tüm üç yüz özellikleri normal sınırlar içinde sıralanır.

Bir hastada bu belirgin yüz hatları kesinlikle beyin hasarı aralarındaki ilişkileri belirlemektir. Sterling Clarren Üniversitesi Washington'un Fetal alkol ve uyuşturucu birim, 2002'de bir konferans söyledi:

Herkes bu bütün yüz bazı beyin hasarı sahip olmayan görmemiştim. Daha fas gibi yüz gibi aslında çalışmalarda, beyin anormal olması daha muhtemeldir. Sen-cekti istemek-e insanlar Müşaviri ya da geleceği hakkında tahmin sadece yüz tam fas yüzüdür. Ama gözleri philtrum düz alır ve dudak tiner alır gibi küçük olsun, beyin hasarı riskini artırır. Risk değil Tanı. kadar gider

Bir aylık gebelik, vücudunuzun üst uç bir beyin, ve o erken beyin çok ön sonunda orada has been beyin dokusu doku. Beyin olarak durur ve yüzünüzü olmaya hazır alır... Senin gözün de beyin dokusu vardır. Beynin ikinci bölümünün bir uzantısıdır. Beyin başladı ve alkol zarar veya hasar gebelik sırasında her türlü beyin parçalarını bakmak için gidiyorsun "out. attı" yani malformasyonlar göz ve midline yüz malformasyon beyin sendromları... genelinde çok etkin bir şekilde ilgili olacak ve onlar kesinlikle fas. ile

Merkezi sinir sistemi zarar

Merkezi sinir sistemi (cns) zarar herhangi bir fasd Tanılama'nın birincil bir özelliktir. Doğum öncesi alkol pozlama, bir teratogen, bir süreklilik tutarı, zamanlama ve fetus ve anne genetik eğilimlerin yanı sıra pozlama sıklığını bağlı ince için Brüt bozuklukları arasında beyin zarar verebilir. İşlev bozukluğunun fas sakatlık davranışsal ve bilişsel ifadeleri olsa da, cns hasar üç alanda tespit edilebilir: yapısal, nörolojik ve fonksiyonel bozuklukları.

Tüm dört Tanı sistemleri cns hasar bu alanlarda değerlendirilmesi için izin ancak kriterleri değişir. IOM yapısal ya da nörolojik bozukluklar fas tanısı için gereklidir. Üçüncü üç aylık dönem sırasında hasar için öğrenme, duygu ve hepsi de nörolojik ve fonksiyonel cns bozuklukları oluşturabilirsiniz, görsel ve işitsel bilgi kodlama bellekte bir rol oynayan hippocampus neden olabilir.

2002 25 Otopside raporlarda fas bilinen bebekler vardı. In 1973, doğumdan kısa bir süre sonra ölen bir bebek ilk oldu.

1977 Yılında, Dr. Clarren açıklanan bir alem tiryakisi olan annesi ikinci bir bebek. Bebek doğumdan sonra on gün öldü. Otopsi, şiddetli Hidrosefali, anormal nöronal geçiş ve küçük corpus callosum (Bu iki beyin hemisferlerin bağlar) ve beyincik gösterdi.

"sistem sıralamasında 4 basamaklı Tanı kodu", 'Yüksek Risk' olarak Doğum öncesi alkol maruz kalma seviyeleri ve '' bazı Risk'' arasında ayırt eder. Bir kan alkol konsantrasyon (bac) 100 mg/dL en azından haftalık erken Gebelikte teslim daha büyük olarak yüksek risk maruz operationalizes. Bu bac düzeyi genellikle altı-sekiz bira içme birinde oturan 55 kg kadın tarafından ulaşılır. (hangi ışık duyarlılığı, azalmış görme keskinliği veya istemsiz göz hareketlerinin neden olabilir).

 • Ara sıra anormallikler — göz kapağı, microophthalmia, ptoz Mordor dudak ile ya da ezelî bir yarık damak, perdeli boyun, kısa boyunlu, Tetralogy of Fallot, Aort Koarktasyonu, Spina bifida ve hidrosefali.

Fetal alkol Sendromu Tanı

Kuzey Amerika'da birkaç Tanı sistemleri geliştirilmiştir:

 • Medicine Institute yönergeleri için fas standartlaştırmak için ilk sistem bireylerin Doğum öncesi alkol pozlama ile tanılar,
 • University of Washington "fasd dört temel özellikleri birden dörde kadar Likert ölçeği üzerinde yer alıyor ve fas hiçbir bulguları arasında değişen 22 ayrı klinik kategoriler halinde kategorize 256 açıklayıcı kodlar verimleri 4 basamaklı Tanı kodu" 's.
 • Hastalık denetimin "Fetal alkol Sendromu: yönergeleri için tavsiye ve Tanı fas genel birliğine ABD'de kurulan, ancak diğer fasd koşulları ele ertelenmiş, Tanı için" merkezleri ve
 • Kanadalı yönergeleri için kurulan Kanada fasd Teşhis kriterleri ve IOM ve University of Washington'ın sistemleri arasında birçok farklar uyumlu fasd Tanı.

Fetal alkol Sendromu topladı resmi ICD-9 ve ICD-10 Tanı olmak uzmanlar arasında fikir birliği fasd tek ifadesidir. Bu tanı yapmak (ya da herhangi bir fasd koşul belirlemek için), bir disiplin değerlendirme her bir değerlendirmesi için dört temel özellikler değerlendirmek için gerekli. Genellikle, eğitimli bir doktor büyüme eksikliği ve fas yüz özellikleri belirler. Genellikle nitelikli hekim de merkezi sinir sisteminin yapısal anormallikler ve/veya nörolojik sorunları değerlendirmek süre, merkezi sinir sistemi zarar psikolojik, değerlendirme belirlenir. Pediatrik neuropsychologist işleyişini, işleme ve sensorimotor fikri, dil de dahil olmak üzere tüm alanlarda kesebiliriz. Doğum öncesi alkol maruz kalma riski nitelikli hekim ya da psikolog tarafından tespit edilebilir.

Aşağıdaki ölçütler tam bir fas Tanı için karşılanmalıdır: Bakanlığı Royal College ve jinekologlar yürütülen bir çalışmada 400. 000'in üzerinde kadınların hepsi hamilelik sırasında alkol tüketilen. No fetal alkol Sendromu Olgusu oluştu ve zaman tüketimini haftada altı 8,5 içecekler çocuklar üzerinde hiçbir olumsuz etkileri bulunmuştur. Araştırma çalışmaları bir inceleme konusu fetal alkol Sendromu sadece Alkolikler arasında oluştu bulundu; hiçbir belirgin hamile kadınlar günde birden fazla içki tüketilen çocuk riski oluştu. Hamilelik sırasında orta içme bir çalışmada bulundu: her ne kadar onlar değil teşvik hamilelik sırasında içme hiçbir olumsuz etkileri ve araştırmacıların sonucuna günde bir içecek emniyet, önemli bir marj sağlar. Fetal büyüme herhangi bir etkisi olduğu bir çalışmada günde birden fazla içki tüketen bulunan sekiz Avrupa ülkesinde gebeliklerin görünmedi. Çocukların yaş 18 ayda bir takip bu Gebelikte, günlük, hatta iki içki içti kadın yüksek gelişme çeşitli alanlarda gol buldu. Haftada 14-iki içecek tüketen bulundu üzerinden 130.000 gebelikler ilgili yedi tıbbi araştırma çalışmaları bir analizini malformasyon ya da fetal alkol Sendromu ile bir çocuk doğurma riskini artmamıştır.

Amerika Birleşik Devletleri'nde 1981 ve yine kadınlar alkol vazgeçebilir 2005 ' te önerilen Genel Cerrah Hamileyken kullanın veya bir gebelik, ikinci bir gebeliğin en erken aşamalarında zarar görmemesi için planlama yaparken kadın olarak o gebe farkında olmayabilir. Bu unsurların fas ile çalışırken düşünün ve bazı kullanışlılığı tedavisinde önemli olsa da, onlar yalnız daha iyi sonuçlar tanıtmak için yeterli değildir.

Gelişimsel framework'ün bir anlayış olur muhtemelen bilgilendirmek ve savunma modeli geliştirmek, ama avukatlık eğitme okullar, sosyal hizmet görevlileri, fas için en iyi yöntemler üzerinde ve benzeri gibi müdahaleler de, sistem düzeyinde de ima. Ancak, çeşitli kuruluşların, fas için de ayrılmış bir topluluk pratik düzeye de savunma modeli kullanın.

Neurobehavioral yaklaşım

Neurobehavioral yaklaşım, davranış ve Bilişsel Süreçler ortaya nörolojik temelleri üzerinde odaklanmaktadır. -E doğru denemek '' farklı '' fikir '' sert '' sürekli bir hasta için geliştirilmiş sonuçlar üretmek zamanla başarısız olan davranış tabanlı müdahaleleri uygulanması çalışırken yerine trying farklı bakış açıları ve etkileri cns zarar ve hastanın belirli ihtiyaçlarına göre müdahale seçenekleri gösterir. Bu yaklaşım aynı zamanda olumlu sonuçlar hastanın güçlü ve ilgi alanlarına bağlı başarı teşvik ederek geliştirmek hasta izin daha fazla güç tabanlı müdahaleler, teşvik eder. (ikincil bir sakatlık olarak kabul edilen ruh sağlığı koşul yerine,).

Birincil Engelli işlevsel sorunları için kesin kontrolün her zaman tam anlaşılır değil ancak bazı ilişkilendirir Doğum öncesi alkol pozlama tarafından zarar görmüş beyin yapıları arasındaki işlevsel sorunlara ışık tutacak hayvan çalışmaları başladı.

 • Özürlüler motor gelişim ve işleyişi küçülterek beyincik ile ilişkili
 • Hiperaktivite korpus kallozum küçültülmüş boyutuyla ilişkilidir

İşlevsel zorluklar cns hasar birden fazla etki alanında neden olabilir, ancak etki alanı tarafından ortak işlevsel zorluklar şunlardır: (bu zorlukların ayrıntılı bir liste değildir.)

 • Başarı — öğrenme sorunu
 • Uyarlamalı davranış — yoksul dürtü kontrol, yoksul kişisel sınırlar, yoksul öfke yönetimi, inat, tacizkar davranış, yabancılarla, yoksul günlük yaşam becerileri, gelişimsel gecikmeler ile çok kolay
 • Dikkat — Dikkat-eksiklik/hiperaktivite bozukluğu (DEHB), yoksul dikkat veya konsantrasyon, distractible
 • Biliş — Mental retardasyon, basınç, yoksul soyut becerileri, fantezi ve gerçeklik, yavaş bilişsel arasında ayrım zorluk altında karışıklık işleme
 • Yönetim işleyişi — zavallı yargı, bilgi-işlem bozukluğu, desenler, yoksul neden ve etkisi mantık, actions, yoksul genelleme yetenek kelime bağlama tutarsız varki, yoksul
 • Dil — Expressive veya alıcı dil bozuklukları, kavramak değil bütün kavramlar, parça eksikliği metafor, deyim ya da alaycı bir anlayış
 • Bellek — Yoksul kısa süreli bellek, tutarsız bellek ve Bilgi Bankası
 • Motor becerileri — zavallı el yazısı, yoksul ince motor becerileri, yoksul Brüt motor becerileri, geciken motorlu beceri geliştirme (örneğin, bir bisiklet sürme uygun yaşta)
 • Duyusal entegrasyon ve yumuşak nörolojik sorunlar — duyusal entegrasyon bozukluğu, duyusal defensiveness, stimülasyon undersensitivity
 • Sosyal iletişim — Intrude konuşmaları, sözel olmayan ya da Sosyal yardımlar, "konuşkan" okumayı yetersizlik içine ancak madde olmadan

İkincil Engelli

fas ikincil Engelli yaşam cns hasara Sekonder devamında ortaya sonuçlardır. Bu engelleri genellikle birincil Engelli ve çevresel beklentileri arasında bir uyumsuzluk nedeniyle zamanla ortaya; ikincil Engelli ilk müdahaleler ve uygun destekleyici hizmetlerin iyileştirmiştir.

 • Oyun aletleri, beste, şarkı, sanat, yazım, okuma, bilgisayarlar, mekanik, ağaç işleme, yazma, (kaynak, elektrikçi, vs) vasıflı meslek müzik, şiir

Fetal alkol Sendromu geçmiş

Historical başvuruları

İncil, Antik Yunan, yasaklara karşı annenin alkol anekdot hesapları kullanın ve antik Roma kaynakları annenin alkol kullanımı ve negatif çocuk sonuçlar arasındaki bağlantıları historical bilincinin ima.

Gal İskoçya'da anne ve hemşire Hamilelik ve emzirme (Martin Martin) sırasında ale tüketmeye izin verilmiyordu.

Annenin alkol kullanımı ve fetal hasara arasındaki olası bağlantıları en erken kayıtlı gözlem 1899 yılında Dr. William Sullivan, kim stillbirth 120 alkollü kadın mahkumlar için daha yüksek oranları daha ağırbaşlı kadın yakınları kaydetti Liverpool cezaevi Doktoru tarafından yapıldı; o alkol kullanımı için nedensel aracı önerdi. Bu konularda çağdaş hangi çalışmalar genellikle sonucuna kalıtım mental retardasyon, yoksulluk ve suç davranışı, neden zaman predominating inanç çelişiyor. ama daha sonra araştırmacılar Kallikaks fas neredeyse kesin olduğunu fark ettiler. Genel çalışmalar ve alkolizm boyunca orta-lerin üzerine tartışmalar genellikle kalıtım argümanda yerleşmişlerdi.

Fetal alkol Sendromu öncesinde özel olarak tanımlanan ve 1973 yılında adında, birkaç araştırmalar hamilelik sırasında alkol kullanan annelerin çocukları arasındaki farkları kaydetti veya ve dinginliğini değil mi, ama alkol tespit edenler yerine kalıtım faktörü katkıda bulunmak mümkün olduğunca kullanın.

Dr. Paul Lemoine Nantes, Fransa'nın zaten bir çalışmada bir Fransız tıbbi dergi hakkında ayırt edici özellikleri olan annelerin Alkolikler vardı çocuklu 1968 yılında yayınlanan, Fransa, İsveç ve Amerika Birleşik Devletleri araştırmacılar değil ilgili edildi ama nasıl benzer bu çocukların, baktı ve nasıl onlar aynı odaklanmamış ve hiperaktif biçimde davrandığını vurdu. O yapıyor yani önleme, teşvik edecek, inanan insanların anne bilseydim alkol tüketimi sendromu neden sonra perhiz hamilelik sırasında hasta eğitimi ve kamu bilincinin takip edecek gerekçeli. Doğum öncesi alkol pozlama tek bir ifade hastalıkların istatistiksel sınıflandırması International ve ilgili sağlık sorunları tarafından tanımlanan ve ICD-9 ve tanılar atanmış.

Fetal alkol Sendromu eğitim

Endişe sınıfta ortak kullanım alanları

 • Distractibility
 • Somut düşünme ile ilgili sorunlar
 • Kolayca sinirli
 • Yoksul ince ve brüt motor becerileri
 • Yoksul dikkat
 • Organizasyon becerileri eksikliği
 • Zayıf akran ilişkileri

Öğretmenler için stratejiler

 • Onu ya da onun odak yardımcı olmak için çocuk odası önünde yakın yerleştirin.
 • Öğrenci gerektiğinde kısa molalar almak için izin verir.
 • Ekstra zaman çocuk vermek. Onları sonraki etkinlik için hazırlamak için yeterli zaman tanımak, iyi koştu yapmayın.
 • Onları vasıl a zaman bir görevi vardır. Onlar çok yön ile mücadele. Onlar anlamak emin olmak için onlara yönergeleri yineleyin sahip. Onlara yeni bir aktivite ile ilk yürümek.
 • Kendi el yazısı genellikle yetersiz olduğundan, bir bilgisayar onları atamaları tamamlamak iyi bir yol olabilir.
 • Matematik becerileri zordur. Manipulatives kullanarak öğrenme kolaylaştırır.
 • Davranış problem çocuk ilkokul girerken daha belirgin hale gelir. Bu bir patlama ya da kavga neden olabilir.
 • fas/fasd çocuklar niçin ceza anlamayabilir ceza her zaman en iyi yanıt değildir. Durum mümkün ve yeni bir faaliyet hareketli olarak sakin bir şekilde silahtan deneyin.
 • Görsel, somut örnekler ve uygulamalı öğrenme kullanarak okul kolaylaştırır.
 • Övgü ya da teşvikler ile başarı ve ödül olumlu davranışı teşvik ediyoruz. Pozitif takviye anlayışı ile yardımcı olmak için hemen olmalıdır.

fas/fasd çocuklarla öğrenebilirsiniz sadece orada almak için farklı yollar kullanmak gerekir. Bir teknik başarılı değilse, yeni bir şey deneyin.


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Alkol ve Zararları(5336)

Sigara ve Alkolün Zararları - Ayrıntılı(5312)

Bağımlılık Yapıcı Maddeler(5290)

Sigara ve Alkolün Zararları(5288)

İtibarsızlaştırma Sendromu(5279)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!