Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Werzalit Nedir?
www.arsivbelge.com
Werzalit Nedir? dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Werzalit Nedir? başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Werzalit Nedir?

Werzalit ,yongalanmış odunların ince talaş haline getirilerek tutkal ve kimyevi maddeler ile karıştırılıp,yüksek basınç ve sıcaklıkta şekil verilerek ,dekor kağıtları ile yüzeylerinin kaplanması suretiyle gerçekleştirilen bir üründür.

Werzalit ürünleri, halk arasında suni tahta olarak bilinen yonga levhalar gibi plakalar halinde üretilmez.Preslerden tamamen bitmiş malzeme olarak çıkartılır.Oysa diğer yonga levhalarda kaplama işlemi ayrıca yapılmaktadır. Bunun yanında kullanılan tutkal ve kimyevi maddelerin değişikliği ve presleme şartlarının farklılığı GENTAŞ Werzaliti diğer muadil ürünlerden ayırır.Üretim sırasında talaşın içine karıştırılan bazı kimyevi maddelerden dolayı çürümesi ,böceklenmesi ve küflenmesi önlenmiştir.Bu özellikler sonucunda nemden ve iklim şartlarından etkilenmeyen bir malzeme olarak diğer yonga levhalardan kalitesiyle ayrılır.GENTAŞ Werzalit ürünleri benzer ürünlere nazaran daha ince olduğu halde son derece sağlam ve dayanıklıdır.

Werzalit ,geç tutuşur ve yavaş yanar.-78 C ile +92 C arasındaki sıcaklıklara dayanıklıdır.Ayrıca kısa süreler için 180 C 'deki flaman ateşinden etkilenmez.

Werzalit kolalı içecekler ,meyve suları ,çay ,süt ,sirke asidi ve (bazı kuvvetli asitler hariç)kimyevi maddelerden etkilenmez.Kolay temizlenir.

Werzalit ;Evlerde ,turistik tesislerde,çay bahçelerinde ,lokantalarda ,pastanelerde, hastane ve yemekhanelerde vb.açık,kapalı alanlarda ,kısaca yaşanılan her yerde güvenerek kullanabileceğiniz bir malzemedir...


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     
Çalışmalarınız ve ödevleriniz için her türlü kaynak ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!
          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!