Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Çizgifilm Kahramanlarının Hayatı
www.arsivbelge.com
Çizgifilm Kahramanlarının Hayatı dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Yazı Girişi: Bugs Bunny; İlk olarak 1940 yılında Ben "Bugs" Hardaway tarafından yaratılmıştır.Türkiye'de animasyon denince akla ilk gelenlerdendir. Havuç yiyişi ve sivri zekası ve n'aber canım demesi ile ünlüdür. Bir tavşanı temsil eder. 1958 yılında "Knight Knight Bugs" ile Oscar ödülü bile almıştır.Sevimli şirin bir tavşandır.Kendisi Hollywood kaldırımına yazdırmıştır. En zeki çizgi film karakteridir. Miki Fare; 1928'de Walt Disney tarafından yaratılmış ve seslendirilmiş karikatür karakteridir. The Walt Disney Company'nin sembolü haline gelmiştir; ve doğum günü Steamboat Willie'deki ilk performansı olan 18 Kasım 1928 olarak kullanılır. Yazının Tamamı aşağıdadır!

Bugs Bunny

İlk olarak 1940 yılında Ben "Bugs" Hardaway tarafından yaratılmıştır.Türkiye'de animasyon denince akla ilk gelenlerdendir. Havuç yiyişi ve sivri zekası ve n'aber canım demesi ile ünlüdür. Bir tavşanı temsil eder. 1958 yılında "Knight Knight Bugs" ile Oscar ödülü bile almıştır.Sevimli şirin bir tavşandır.Kendisi Hollywood kaldırımına yazdırmıştır. En zeki çizgi film karakteridir.

Miki Fare

Miki Fare (Mickey Mouse); 1928'de Walt Disney tarafından yaratılmış ve seslendirilmiş karikatür karakteridir. The Walt Disney Company'nin sembolü haline gelmiştir; ve doğum günü Steamboat Willie'deki ilk performansı olan 18 Kasım 1928 olarak kullanılır.

Basit bir Fare tasarımından başlayan Miki Fare karakteri, bir çok çizgi filmi de çekilmiş ve Dünya'da en fazla tanınan sembollerden biri haline gelmiştir.

Walt Disney Miki Fare karakterini 1928'den 1946'ya kadar sesledirmiştişr. Günümüzde Miki'yi Wayne Allwine seslendirmektedir.

70 yıllardan sonra çizerleri arasında Türk-Amerikan kökenli karikatüristin Murad Gümen de yer almıştır.

Şirinler

 Şirinler, Belçikalı (babası İngiliz) çizer Peyo'nun ünlü eseri. 1958'de Pierre Culliford tarafından Çizgi roman olarak ortaya çıktı. 1981'de televizyonda gösterilen Şirinler büyük ilgi gördü. Orijinal ismi "Schtroumpfs" (İngilizce'de "Smurf")tur. karekterlerin yaratıcısına göre orjinal isim, bir dil sürçmesi eseri tesadüfen ortaya çıkmıştır. Yıllarca Türkiye'de de gösterilen ve beğeni ile izlenen çizgi film, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere bir çok ülkede, yüksek izlenme oranlarına rağmen gösterimden kaldırılmıştır.

Tom ve Jerry

Arkasına bakmadan hızla koşuyordu.Koştukça yüzündeki çizgiler belirginleşiyor,yaşlanıyordu. Yolun kenarlarına yerleştirilmiş aynalardan bunu kolaylıkla görebiliyordu.Artık koşamayacak hale geldiğinde bir aynanın karşısında derin derin soluk alırken buldu kendisini.Tanınmayacak kadar yaşlanmıştı.Aynalar yalan söylemezdi.Bu arada arkasından gelenler onu geçmişti.Korktu,keşke durmasaydım,diye düşündü;ama artık daha fazla koşamam,dedi,yoruldum.Yaşlı yüzünü güneşin batışını seyreder gibi seyretti.Koşmaktan yoruldum,dedi aynaya,koşmaktan yoruldum.

Donald Knuth

Donald Ervin Knuth (d. 10 Ocak 1938) tanınmış bir bilgisayar bilimcidir. en:The Art of Computer Programming serisinin yazarıdır. Algoritma analizi konusunda önemli çalışmaları vardır ve Büyük O gösteriminin yaygınlaşmasını sağlayanlardandır. Teorik bilgisayar bilimine yaptığı katkıların yanında, en:TeX bilgisayarlı dizgi sistemini ve ona bağlı en:METAFONT yazıtipi tanımlama dilini geliştirmiştir.

bloom un hayatı

merhaba,ben bloom 10 aralıkta doğdum,sihirli burcum ejderha.dünyadaki gardenya'dan grliyorum.orada annem ve babam ile yaşıyorum.bir gün parkta iri ve korkun...

Layla' nın Hayatı

                                             Akışkanların Prensesi
Yaş: 16
Sihirli Burcu: Khimaira
Ülkesi: Andros
Güç Kaynakları: Morfix denilen ve şekil değiştirebilen bir sıvı.
Hoşlandıkları: Spor yapmak, gururlu ve kararlı olmak.
Sevmedikleri: Açık alanlar ve karanlık.

  • Winx grubuna yeni katılan bir üyedir. Uykucu adında sevimli bir pixie'si vardı.
 

TECNA

 Tecna,bilim ve teknoloji perisidir.16 aralık doğumludur.teknolojik gelişmeleri çok iyi takip eder ve bilgisayarlardan da çok iyi anlar.video oyunu oynamayı çok sever. Her zaman mantıklı düşünür. Mükemmeliyetçi bir özelliği vardır. Ayrıca her şeyi ve herkesi Tecna organize eder.     

 stella'nın hayatı 

Yaş: 17

Doğum Günü : 18 Ağustos

Ülkesi: Solaria

Güç Kaynakları: Enerjisini güneş ve ay ışığından alır.

Hoşlandıkları: Güzel olan herşey, aşk büyüleri ve en son moda giysiler.

Güçlü Yönleri: Hayat dolu, iyimser.

Zayıf Yönleri: Tembel, okulu ve dersleri fazla ciddiye almaz, savurgan.

Diğer Özellikler: Güzellik konusunda son derece bilinçlidir ve Bloom’un yakın arkadaşıdır.

Stella, hayat doludur, ancak biraz bencildir ve kendine gereğinden fazla güvenir. Ancak Bloom’la tanıştıktan sonra kişiliğinin bu olumsuz yönleri biraz düzelecektir.

Stella, gezegeninden Alfea Peri Okulu’na ailesinin isteğiyle gelmiştir. Onlar kızlarının gerçek bir peri olmasını istemektedir. Ama Stella dersleri ve notları pek de önemsemez.

Stella, dersleriyle değil de giyimi ve görünümüyle ilgilidir. Her fırsatta zarafetini sergiler. (“Zarafet,” Sihirli Burçların bir özelliğidir… Sihirli Burcunu bilmiyorsan, Bloom bunu öğrenmene yardım eder!) Gösterişe meraklı ve çok hoş bir kız olduğunun bilincindedir.

 Flora

 FLORA
Flora
Doğa Perisi
Yaş: 16
Ülkesi: Yemyeşil Periülkesi
Güç Kaynakları: Enerjisini çiçeklerden ve bitkilerden alır.
Hoşlandıkları: Ormancılık çalışmaları, botanik deneyleri.
Güçlü Yönleri: Grubun en olgunu, son derece sorumluluk sahibi.
Zayıf Yönleri: Kendine güveni az.
Diğer Özellikler: Yatakhanede Bloom'un oda arkadaşıdır.
Flora sıcakkanlı bir kızdır, daima herkese yardım etmeye hazırdır. Bunu doğaya duyduğu sevgiyle de ortaya koyar.
Alfea yatılı okulunda da olgun ve sorumluluk sahibi bir öğrencidir. En büyük düşü, Büyülü Boyuttaki bütün bitki ve çiçeklere yardım etmek için büyülü gücünü nasıl kullanacağını öğrenmektir.
Flora'nın bu kadar duyarlı olması bazen onu utangaç ve çekingen hale getirir, çünkü kendine yeterince güvenmez. (Duyarlılık,Sihirli Burçların bir özelliğidir)Ama Winx sayesinde, yeteneklerine inanmayı öğrenecektir.


Ekleyen:Halil Kurt
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Çizgifilm Hakkında(5319)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!