Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

İngilizce Öğretmeni Olmak için
www.arsivbelge.com
İngilizce Öğretmeni Olmak için dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
İngilizce Öğretmeni Olmak için başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.
İngilizce Öğretmeni Olmak için
 
   Eğer siz şuanda ortaokulda okuyan bir öğrenci iseniz, (ortaokulda olmayanlar da okumaya devam etsin) muhtemelen güzel bir liseye yerleşme hedefiniz de vardır. Tabi bu hedeften önce belirlediğiniz ‘’İngilizce öğretmeni olmak istiyorum’’ gibi bir hedefiniz de var. İşte tam da burada size şunu öneriyorum. Eğer İngilizce öğretmeni olmak istiyorsanız, bir Anadolu Öğretmen Lisesi’ne yerleşmenizi öneririm. Bu okullardan mezun olan öğrencilere, öğretmenlik tercih etmesi durumunda fazladan ek puan verilir ve bu durumda siz avantajlı duruma geçersiniz. Tabi bu okullardan birine yerleşmek şart da değil. Sadece sizi avantajlı bir duruma getirecek bir şey o kadar.
   Ortaokuldan sonra liseye gideceksiniz, biliyorsunuz. İngilizce öğretmeni olabilmek için, daha lisede iken Yabancı Dil bölümünü seçmek çok önemlidir. Ancak her lise okulunda yabancı dil bölümü olmayabilir. Yerleşmek istediğiniz liseyi araştırıp, yabancı dil bölümü olup olmadığını öğrenir, tercihlerinizi ona göre yaparsınız.
 
   Dikkat! İngilizce öğretmeni olmak için, yapancı dil bölümü okumak zorunluluk değildir. Sayısal, sözel ve eşit ağırlık bölümlerinden birini de okuyabilirsiniz. Ancak yabancı dil bölümü dışındakilere ek puan verilmediği için şansınız bayağı düşer. Örneğin (atıyorum) yabancı dil bölümünde okumuş birinin 100 sorudan 70 soru yapması gerekiyorsa, başka bir bölümde okuyanların 95 soru yapması gerekiyor.
   Evet, lisede yabancı dil bölümünü seçerek, lise eğitimine devam edeceksiniz. Mezun olduktan sonra, herkesin gireceği YGS’ye (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) gireceksiniz. Buraya dikkat! Bu sınava sadece, sonra gireceğiniz LYS-5’e girmeye hak kazanmak için gireceksiniz. Bunun için ise YGS’den en az 180 puan almanız gerekmektedir.
   YGS’ye girip 180 puan aldıysanız, artık LYS-5’e girebilirsiniz. LYS-5 (Lisans Yerleştirme Sınavı) yabancı dil sınavıdır. Bu sınavdan da yeteri kadar puan alırsanız, İngilizce öğretmenliği bölümü olan bir üniversiteye yerleşirsiniz.
   Üniversiteyi bitirdikten sonra da KPSS’ye girersiniz (Kamu Personeli Seçme Sınavı). KPSS’den atanmak için yeterli puanı alırsanız, Türkiye’de istediğiniz bir ilin, İngilizce öğretmenine ihtiyacı olan bir okuluna atanır ve görevinize başlarsınız. İsterseniz, anlattıklarımızın kısa bir özetini geçelim. Lisede yabancı dil bölümü okuyacağız. Liseden sonra YGS’ye gireceğiz. YGS’den en az 180 alıp LYS-5’e gireceğiz. Üniversite kazanıp, bitireceğiz. KPSS’ye girip atanacağız ve görevimize başlayacağız.

Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Çevre Kirliliği - İngilizce(5667)

Albert Einstein ingilizce ve türkçe Hayatı(5652)

İngilizce Neden Uluslar Arası Bir Dildir? - Makale Örneği(5549)

4. Sınıf İngilizce Bulmaca Etkinliği(5535)

İngilizce Cv Örneği(5493)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Toplam Yorum Sayısı: 1

Önceki Yorumları Göster!

Son 5 Yorum Aşağıda Listelendi!

sarı - 09.08.2016, 08:07
 

güzel bir açıklamaydı . Teşekkürler ben 8. sınıf öğrencisiyimde ingilizceyi çok seviyorum


Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!