Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Lorem Ipsum Tanımı ve Hakkında Bilgiler
www.arsivbelge.com
Lorem Ipsum Tanımı ve Hakkında Bilgiler dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Lorem Ipsum Tanımı ve Hakkında Bilgiler başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Lorem Ipsum Tanımı ve Hakkında Bilgi

Lorem Ipsum, basın yayın ve masaüstü yayıncılık sektöründe kullanılan taklit yazı bloğuna vrilen addır. Oluşturulacak şablon ve taslaklarda içerik yerine geçerek yazı alanını doldurmak için kullanılır. Anlamlı bir metin gibi görünen bu ifade, yazı tiplerini göstermek amacıyla matbaacılar tarafından birkaç yüzyıldır kullanılmaktadır. İçerdiği harfler ve bu birleşimlerin harf aralıkları, yazı tipinin ağırlığını, tasarımını ve diğer önemli özelliklerini açıkça gösterdiği için tercih edilmektedir.

Lorem Ipsum baskı ve dizgi endüstrisinin taslak metni olup; 15. yüzyıldan beri elektronik baskı sektöründe de kendini göstermiş, değişmeden kalmayı başarmıştır. 1960’larda Lorem Ipsum paragraflarını içeren Letraset sayfalarının ortaya çıkmasıyla popülerlik kazanmıştır. Günümüzde ise Aldus PageMaker gibi masaüstü programları Lorem Ipsum’un çeşitli versiyonlarını içeriyor.

Kısaca "Lorem Ipsum" diye adlandırılan yazılar etkisiz ve yer doldurmak adına kullanılırlar. 14. yüzyıldan beri endüstri standardı olarak, yazı ve basım işlerinde kullanılan sahte ve çoğunlukla anlam bütünlüğü olmayan yazılardır. 20. yüzyıla gelindiğinde bilgisayar çıktılarında ve tasarım doldurmak amaçlı olarak da kullanılmaya başlanmıştır. 

Popüler inanışın aksine Lorem Ipsum rastgele bir metin değildir. Geçmişinin M.Ö. 45 yılları, Klasik Latin Edebiyatı’na dayandığı söylense dahi 2000 yıllık bir kariyere sahiptir. Virginia Hampden Sydney Üniversitesi’ndeki Latin Dili Profesörü Richard McClintock, Lorem Ipsum paragraflarından karmaşık, kökeni klasik edebiyata dayanan Latin kelimelere bakmış ve böylelikle güvenilir bir kaynak keşfetmiştir. Ünlü filozof Çiçero’nun etik teorileri üzerine yazdığı kitap ‘The Extremes of Good and Evil’in 32. ve 33. bölümlerinde Lorem Ipsum’dan bahsetmektedir. Lorem Ipsum’un standart bölümleri 15. yüzyıldan beri kullanılmakta ve ilgilileri tarafından yenilenmektedir.

Standart olarak kullanılmaya başlanan Lorem Ipsum metninin aslı şu şekildedir:

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum."


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Yemek Yaparken Yararlanacağınız Pratik Bilgiler(4533)

Yaşamınızı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler(4489)

Güncel Bilgiler 2014(4457)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!