Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Müslümanlar Uyuyor!
www.arsivbelge.com
Müslümanlar Uyuyor! dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Müslümanlar Uyuyor! başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Venezuela'dan Katliama Sessiz Kalan Müslüman Alemi ve Tüm Dünyaya Sert Tepki

Müslüman Alemi Neden Uyuyor?Venezuela Devlet Başkanı Maduro'nun İsrail'in Filistindeki katliamı için söyledikleri herkesi durup düşündürdü. İsrail'in kadın, çocuk ayırd etmeden yaptığı zulüm karşısında Maduro: "Ne zaman uyanıp Filistin halkının sesine ses vereceksiniz? Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız, uluslararası protokolünüz. Artık harekete geçmelisiniz. Katillere cevap vermelisiniz. Durdurmalısınız! Venezuela Başkanı olarak size sesleniyorum Yeter artık! Resmi açıklamalarınızdan öteye gidemiyorsunuz.  Ses tonumdan dolayı kusura bakmayın. İçimde saklı olan acı ve öfke yüzünden bu şekilde konuşuyorum. Filistin halkına yapılan katliama seyirci kalmak bana acı veriyor. Seyirci olan bütün ülkeler artık ölümlere alışmışlar dünya katliam karşısında kör ve sağır olmuş! Çoğu korkak liderler de bir yazı geçip olaylardan üzüntülerini belirtip kınıyorlar. O kadar. Mesele bitiyor onlar için… Yeter be artık yeter! Venezuela artık yeter diyor!" dedi.

Herşeyden önce; bu tepkiyi sosyalist, müslüman olmayan bir ülke veriyor. Olay müslüman olup olmamakla bimiyor tabiki; vicdanı olan, insanlıktan nasibini almış herkes bu haksızlığa, bu katliama dur der. Burda dur demek Maduro'nun dediği gibi sadece İsaili kınıyoruz, israili lanetliyoruz demekle olmuyor, icraat gerekiyor. Dinimiz ne diyor? Müslümanlar kardeştir diyor. O halde öncelikle bizim dur dememiz gerekmez mi? Burnunuzun dibinde kardeşiniz katledilirken seyreder misiniz? Katledene; sana lanet olsun deyip, imkan varken durduğunuz yerde durur musunuz? İşte şu anda tüm müslüman alemi haksızlık karşısında hiçbir girişimde bulunmadan beklemektedir. Aksi olsa, müslümanlar arasında birlik olsa hiçbir devlet birleşmiş bir müslüman alemini karşısına alamaz. Ama olmuyor, birbirinin arkasından kuyusunu kazan, güçlü devletlerle ilişkilerini zedelemek istemeyen biz de dahil olmak üzere sözde müslüman devletler bu katliama kayıtsız kalıyor.

İşte Venezuela başkanı Maduro da buna anlam veremiyor ve dünyanın öbür ucundan neredeyse İsraille savaşamaya gelecek. Yeri geldi mi sosyalist düzenle yönetilen bu ülkeye dinsiz derler ancak müslümanlara karşı yapılan bu katliama da en sert tepkiyi bu ülke veriyor. Şu anda israil büyükelçiliğini sınır dışı eden başka ülke yok. Bir de Şili var o da israille bütün ticari ilişkilerini durdurdu. Ama ne hikmetse müslüman aleminden bu konuda hiç bir adım atılmadı henüz. Gidişat gösteriyor ki, Filistin'den sonra sıra kendilerine gelince uyanacaklar gaflet uykusundan. Korkarım ki o zaman da iş işten geçmiş olacak. İnşallah müslümanım diyen devletlerin başına da Maduro gibi haksızlığın karşısında susmayan, gözü kara liderler gelir de iş işten geçmiş olmaz!

Peki neden? Diğer devletleri bıraktım, neden en azından müslüman devletler birleşip yapılan haksızlıklara dur demiyor? Bu devran ne kadar daha böyle dönecek? Paranın, siyonizmin elinde oyuncak olan müslüman alemi ne zaman uyanacak? Müslüman olduğunu iddia edenler ne zaman paraya, çıkara ve güce tapmayı bırakıp; Allah'a tapmaya başlayacak acaba?

 

 


Kaynak: www.arsivbelge.com
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     
Çalışmalarınız ve ödevleriniz için her türlü kaynak ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!
          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Toplam Yorum Sayısı: 1

Önceki Yorumları Göster!

Son 5 Yorum Aşağıda Listelendi!

Hami Aksu - 27.10.2016, 19:05
 

Venezuella Başkanını bu doğru tespitleri dolayısı ile kutluyorum ne zaman uyanacağız?


Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!