Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Ümran KORKMAZLAR
www.arsivbelge.com
Ümran KORKMAZLAR dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Ümran KORKMAZLAR başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Prof. Dr. Ümran KORKMAZLAR Özgeçmiş

 Ümran Korkmazlar,  İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Pedagoji Bölümünden mezun olmuş, Boğaziçi Üniversitesi'de “Guidance and Psychological Counseling” ve İstanbul Üniversitesi Çocuk Sağlığı Enstitüsü'de  “Gelişim Nörolojisi”  yüksek lisans programlarını tamamlamıştır. Doktorasını İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde “6-11 Yaş İlkokul Çocuklarında Özel Öğrenme Bozukluğu ve Tanı Yöntemleri” tezini vererek tamamlamış, bu çalışması ile Türk Psikiyatri Cemiyeti Mualla Öztürk Araştırma ödülünü kazanmıştır. 1986 yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü'nün Çocuk ve Ergen Bölümünü geliştirip on beş yıl boyunca çok sayıda profesyonelin yetişmesine katkıda bulunmuştur. Korkmazlar, İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında 1998'de Doçent, 2004 yılında profesör olmuş, 27 yıl hizmet verdiği bu bölümden 17.08.2007 tarihinde kendi isteğiyle emekli olmuştur. Ekim 2007- Şubat 2008 tarihleri arasında Bilim Üniversitesi Psikoloji Bölümünün kuruluşuna katkıda bulunmuş Bölüm Başkanlığı ve Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığı,  Eylül 2008-Eylül 2009 tarihleri arasında Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanlığı yapmış, kendi isteğiyle bu görevlerinden ayrılmıştır. Halen kurucusu olduğu Fide Danışmanlık Merkezinde çalışmaktadır. 

Korkmazlar'ın ilgi alanı çocuk, ergen ve ailedir. Öğrenme, okul, uyum, gelişim, travma sorunlarıyla çalışırken  Bilişsel - Davranışçı Terapi, Aile Terapisi, EMDR Terapisi ve Özel eğitim tekniklerinden yararlanmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında Çocuk-ergen ruh sağlığı, Gelişim Nörolojisi,  Öğrenme güçlüğü, Özel eğitim, Aile terapisi, Ergenlik psikolojisi, Afet sonrası kriz müdahalesi, Travma terapisi, EMDR terapisi alanlarında çeşitli çalışmaları yayınlanmıştır. Korkmazlar'a Ankara Yıldız Rotary tarafından 2010 yılı meslek hizmet ödülü verilmiştir. Prof.Dr.Ümran Korkmazlar 2000 yılından bu yana Avrupa Çocuk Ergen EMDR Komitesinde Türkiye temsilcisidir.


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     
Çalışmalarınız ve ödevleriniz için her türlü kaynak ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!
          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!