Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Hasan Yılmaz
www.arsivbelge.com
Hasan Yılmaz dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Hasan Yılmaz başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Hasan Yılmaz (Gazeteci - Yazar)

1965 yılında Çankırı'nın Şabanözü ilçesinde doğdu. İlk öğrenimini Haymana'nın Topaklı köyünde, orta öğrenimini Beypazarı'nda tamamladı.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde okurken, 1987 yılında Türkiye Gazetesi'nde muhabir olarak gazeteciliğe başladı. 1988 ve 1989'da Hürses Gazetesi ve Yaşama Sevinci Dergisi'nin çıkışında görev aldı. 1990 yılında Ankara'ya yerleşti ve Yeni Düşünce Gazetesi'nde çalışmaya başladı. 1991 yılında kısa dönem olarak Ağrı'da askerliğini tamamladı. Yeni Hafta Gazetesi'nde Yazı İşleri Müdürü olarak görev aldıktan sonra, 1992 yılında yeniden Türkiye Gazetesi'ne döndü. Muhabirlikte, terör ve güvenlik alanında uzmanlaşan Hasan Yılmaz'ın, bu konularda çok sayıda haber ve dizi yazısı yayımlandı. Türkiye Gazetesi'nde 31 Ağustos 1999'a kadar çalışan Yılmaz, gazetecilik mesleğini halen serbest muhabir olarak sürdürüyor. Bugüne kadar Nihat Kaşıkçı ile birlikte albüm-kitap tarzında 'Tanrı Dağlarından Malazgirt'e 'Aras'tan Volga'ya Kafkaslar', 'Batum'dan Burgaz'a Karadeniz'in Öte Yakası', 'Mora'dan Viyana'ya Osmanlı'nın Avrupası' Baltık'tan Sibirya'ya Öteki Türkler' kitaplarını; gezi kitabı olarak 'Asya Yolları'nda' 'Kafkaslar'da', 'Öteki Karadenizliler', 'Türkler Avrupa'da', 'Güneşe Doğru' kitaplarını yazdı. Ayrıca 'Orta Asya Görsel Katalogu CD'si' 'Hazar'dan Tuna'ya Türk İzleri Görsel Katalog CD'si, 'Avrupa'da Osmanlı-Türk Mirası Görsel Katalog CD'si' çalışmalarını gerçekleştirdi.Ayrıca 'Kafkaslar ve Türk İzleri' konulu fotoğraf sergisi açtı. Kişisel olarak 'Köksal Toptan' biyografi kitabını, 'Gölbaşı/ Bir Şehir Anlatısı' ve 'Ankara' albümlerini hazırladı. Öte yandan 2003 yılında Nihat Kaşıkçı ile birlikte Rusya Federasyonu ve Moğolistan'a yaptıkları ekspedisyon gezisi sonrasında hazırladıkları 'Seyahatname' adlı 10 bölümlük belgesel, ART televizyonunda yayımlandı. Türk Dünyasına dönük saha araştırmalarından dolayı, Türk Ocakları tarafından 2002 yılında 'Nihal Atsız Türk Dünyası Hizmet Ödülü' ile ödüllendirildi. Sarı basın kartı sahibi olan ve halen bir kamu kurumunda analist olarak çalışan Hasan Yılmaz evli ve iki çocuk babasıdır.


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Hasan Ali Yücel(4381)

Burak Yılmaz Kimdir?(4369)

Hasan Tahsin(4359)

Hasan Kavruk(4323)

Yılmaz Morgül Kimdir?(4311)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!