Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Demet Akalın Kimdir?
www.arsivbelge.com
Demet Akalın Kimdir? dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Demet Akalın Kimdir? başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Demet Akalın Kimdir?

Demet Akalın, 23.04.1972 tarihinde Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde dünyaya gelmiştir.  Şu anda 43 yaşında olan Demet Akalın’ın boyu 1.73'tür. Ayak numarası ise 40’dır.

Demet Akalın'ına annesinin ismi Şenay Akalın’dır. Babası, Demet Akalın 2 yaşında iken trafik kazası sonucunda vefat etmiştir. Çağ Adanur isminde kardeşi bulunmaktadır.

İlköğretimini Gölcük’te lise eğitimini Barbaros Hayrettin Lisesi’nde tamamladı. Lise eğitimini tamamladıktan sonra annesi Şenay Akalın’ın vasıtası ile Yaşar Alptekin’in mankenlik kursuna girmiş olup Neşe Erberk’in ajansında mankenlik yapmaya başlamıştır. Demet Akalın bu dönemde en çok aranan mankenlerden biri olmayı başarmıştır.

Demet Aklalın mankenlikte yakaladığı başarının yanında, Günlerden Pazar, Tele Anahtar, Sensiz Olmaz adlı filmlerde rol almıştır. Bu süreçte hem mankenliğe hem de oyuncu olarak filmlerde rol almaya devam etti. 1998 yılında Sibel adlı dizide rol aldı aynı zamanda ilk albümü olan Sebebimi çıkartı. Bunun ardından Unuttum, Banane, Kusursuz 19, Dans Et, Zirve ve Giderli 16 isimli albümleri çıkartı.

Demet Akalın 2006 yılında Oğuz Kayhan ile ilk evliliğini gerçekleştirdi ve aynı yıl eşi ile boşanma kararı aldı. 2010 yılında Önder Bekensir ile ikinci evliliğini gerçekleştirdi ve bu evlilik de boşanma ile sonuçlandı. 2012 yılında Okan Kurt ile üçüncü evliliğini gerçekleştirdi. Son evliliği ise hala devam etmektedir.

Demet Akalın, Polis Akademisi ödül töreninde pop sanatçısı ödülünü, İstanbul FM müzik ödül töreninde en iyi albüm, Kral TV video müzik ödüllerinde yılın şarkıcısı, Altın Kelebek ödül töreninde en iyi Türk pop müziği kadın solist, Kadir Has Üniversite ödül töreninde en has kadın ödülü, Our Future Müzik Ödüllerinde yılın albümü ve yıl şarkısı ödülü, Jetix Çocuk Türkiye Ödüllerinde yılın en başarılı kadın sanatçısı, favorim müzik ödüllerinde en iyi pop, en iyi albüm ödüllerini, Beykent Üniversitesi “2008’in Yıldızları” ödüllerinde en iyi kadın sanatçı ödülünü, Avrupa Gazeteciler Derneğinin düzenlediği ödül töreninde yılın pop sanatçısı ödülü gibi birçok ödül almıştır.
 
Asıl çıkışını 2003 yılında piyasaya sürdüğü ”Unuttum” isimli albümüyle yaptı. Albümde ki şarkılar radyolarda sık sık çalmaya başladı ve Demet Akalın’a sayısız ödül getirdi. Böylece diğer albümler içinde beklentileri arttırmış oldu. 2010’da çıkardığı ”Zirve” albümü satış rekorları kırdı. Özellikle albümün şarkılarından biri olan ”Evli, Mutlu, Çocuklu” herkesin diline dolandı.
 
Ünlü şarkıcı son olarak 23 Nisan 2014 tarihinde ”Rekor” adını verdiği son albümünü çıkardı. Demet Akalın 2015 yılı içerisinde satışa sunmayı planladığı Pırlanta albümünün çalışmalarına devam etmektedir.
                                        
Demet Akalın birçok aşk yaşamıştır ve üç tane de evlilik yapmıştır. Demet Akalının aşk yaşadığı kişiler; İbrahim Kutluay, Ragıp Dönmez, Dinçer Azaphan, İbrahim Çapan, Revivo, Selhan Aloğlu, Oğuz Kayhan, Önder Bekensir ve Okan Kurt olarak medya tarafından bilinmektedir.

ALBÜMLERİ

YılAlbüm
1996 Sebebim
2003 Unuttum
2004 Banane
2006 Kusursuz 19
2008 Dans Et
2010 Zirve
2012 Giderli 16
2014 Rekor
2015 Pırlanta

Demet Akalın Resimleri:

  


Ekleyen:Yahya Polatkan
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Esra Harmanda Kimdir?(5686)

Esra Erol Kimdir?(5646)

Ezgi Mola Kimdir?(5627)

Serenay Sarıkaya Kimdir?(5625)

Gizem Karaca Kimdir?(5604)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Toplam Yorum Sayısı: 1

Önceki Yorumları Göster!

Son 5 Yorum Aşağıda Listelendi!

fahimeh - 30.06.2015, 07:36
 

selam ben fahimeh irandan. demeti cok seviyorum. cocukluktan beri demeti takip ediyorum ve takip edecam. demetcim ban seni cok ama cok seviyorum. ve ders olsun albumunude cok beyendim


Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!