Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

ilasik Nedir?
www.arsivbelge.com
ilasik Nedir? dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
ilasik Nedir? başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

ILASIK Nedir? ( ilasik Hakkında Bilgi )

iLASIK, günümüzün en yenilikçi lazer teknolojisi INTRALASE™ ve ileri kişiye özel tedavinin (Advanced CustomVue™) kombinasyonudur. iLASIK tamamen size özeldir. Her şey sizin kişisel görüş kalitenizi temel alarak yapılmaktadır.

iLASIK yönteminde kullanılan teknoloji son derece güvenilirdir. NASA ve Amerikan Ordusu, astronot ve hava kuvvetleri pilotlarının iLASİK tedavisi olabilmesi için onay vermiştir. Bu onay iLASIK yönteminin astronot ve pilot gibi mesleki olarak olağanüstü doğa koşullarına maruz kalan, çok güçlü ve özel görme kabiliyetine sahip olması gereken kişilerde dahi en iyi sonucu verdiğini göstermektedir.

Lazer Tedavisi mi düşünüyorsunuz?

iLASIK uygulaması ile şüphelerinizle beraber bekleyişinizde sona eriyor.

iLASIK Uygulaması için Doğru Zaman

Artık hayatınızda iLASIK uygulaması var, lazerle gözlüklerinizden kurtulmayı ertelemek için hiçbir nedeniniz kalmadı. Bilmeniz gereken tek şey daha iyi bir görüş için artık güvenebileceğiniz bir yöntemin olduğudur.

1. Adım – Kişisel Görüş Analizi

iLASIK uygulamasındaki ilk aşama İleri Kişiye Özel Tedavi Wavescan™ teknolojisini de içeren bazı testler sonucu görüşünüzün karakteristik özeliklerini belirlemektir.

Wavescan sistemi görme kusurlarınızın 3 boyutlu haritasını çıkarır. Daha sonra ileri kişiye özel tedavinin (Advanced CustomVue™) işlemi ile bu haritadan alınan dijital bilgiler kullanılarak size özel tedaviniz tasarlanır.

Göze yollanan ışıktan yansıyan bilgiler özel bir kamerayla algılanır. Bu bilgiler lazere gönderilerek planlanan tedavi uygulanır.

İleri kişiye özel tedavi (Advanced CustomVue™) uygulamayı tercih etmemizin sebeplerinden biri, Wavefront aberometresinde kişiye özel, bire bir, üç boyutlu görme haritasını çıkarabilen Fourier analizi kullanılmasıdır. Lazer tedavisinde cihazın gözün planlanan noktasına atış yapması çok önemlidir. Bu yüzden cihaz ile gözün arasında dijital bir kilitleme sistemi olması gerekir. Wavefront tedavisinde ölçümler otururken, tedavi ise yatar pozisyonda gerçekleşir, bu pozisyonlarda gözde küçük bir dönme hareketi oluşabilir. Kişinin iris tabakası lazer cihazı tarafından algılanarak gözdeki en ufak dönme hareketleri dahi tespit edebilmektedir. Bu teknoloji, bildiğimiz göz takip sistemlerinden (eye tracker) farklı olarak gözün kendi ekseni etrafındaki hareketlerini de takip edebilmektedir.

2. Adım – iLASIK Flebi Oluşturmak

iLASIK uygulamasında Intralase teknolojisi kullanılır. INTRALASE yöntemi ile korneada flep oluşumu bıçaksız olarak gerçekleşir. Intralase ile Mikrokeratom yöntemi ve bıçak kullanılarak başarılamayacak ölçüde hassas ve kişiye özel flep oluşturulmaktadır.

Intralase ile bıçağa ait tüm komplikasyonlar (button hole, free flep, desantralize flep, yarım veya küçük flep oluşumu) ve istenmeyen durumlar giderilmiştir. Planlanan cerrahi sonuçlarda net başarı elde edilmektedir.

Kişiye özel flep kalınlığı, çapı ve yerinin tespitinde bilgisayar teknolojisiyle kusursuz hassasiyet ve başarının yanında keskin kenarlı flep mükemmel yapıştığından iyileşme süresinin kısa olması İntralase metodunun en belirgin özelliklerindendir.

Intralase’ de, Femtosecond Lazer teknolojisi kullanılmaktadır; saniyede 15.000 lazer nokta vuruşunun bir araya gelerek oluşturduğu devamlı akan bir lazer ışını,2–3 mikron büyüklükte karbondioksit-su karışımı kabarcıklar oluşturarak, stromada kusursuza yakın bir ayırma yapar.

Bir gözüne bıçak kullanarak, diğer gözüne ise Intralase yöntemi ile flep açılan hastaların kontrol edildiği bir çalışmada, Intralase uygulaması kullanılan gözdeki görüş, diğer göze oranla 3 kat daha fazla beğenilmiştir.

3. Adım – Size Özel Lazer Tedavisi

Wavescan teknolojisi ile kişisel görüş profiliniz hazırlandıktan sonra Intralase ile bıçak kullanılmadan kornea flebiniz oluşturuldu, artık görüşünüz iLASIK uygulaması çerçevesinde düzeltilebilir.

İleri Kişiye Özel Tedavi (Advanced CustomVue™) işlemi görme kusurlarının hafif yada yüksek miyop, hipermetrop ve her türlü astigmat tedavisi için en geniş aralığa sahip Amerikan Sağlık İdaresi (FDA) onayına sahiptir.

iLASIK Uygulamasının Avantajları

iLASIK uygulaması, lazer teknolojisindeki en son gelişmeleri verimli bir şekilde bir araya getiren tedavi şeklidir. Sadece sizin göz yapınıza özel tasarlanan tedavi süreci ile iLASIK’ in başarısı kesindir. iLASIK, günümüzün en yenilikçi lazer teknolojisi INTRALASE™ ve ileri kişiye özel tedavinin (Advanced CustomVue™) kombinasyonudur. iLASIK tamamen size özeldir. Her şey sizin kişisel görüş kalitenizi temel alarak yapılmaktadır.

En iyi görüşü elde etmek için; iLASIK Teknolojisi: her aşamada yenilikler sunmaktadır.

iLASIK Tedavilerinin sonuçları

Tedaviden 1 yıl sonraki klinik araştırmalar gösteriyor ki;

 • Miyop hastaların %100’ ü, çalışmaya katılan tüm hastaların %95’ ten fazlası sürüş testlerini gözlüksüz ve kontak lenssiz geçebildi.
 • Hafif yâda yüksek miyopik hastaların %98’ i ve çalışmaya katılan tüm hastaların yaklaşık dörtte üçü gözlüksüz ve kontak lenssiz 10/10 yâda daha iyi görüşe sahip oldu.
 • Hafif yâda yüksek miyopisi olan hastalar, tedaviden önceki gece görüşleri ile karşılaştırıldığında 4 kat daha fazla memnun kaldılar.

Kimler iLasik olabilir

 • 18 yaşın üzerinde olan ve gözlük, lens kullananlar
 • Gözlerinde başka herhangi bir hastalık bulunmayanlar(keratokonus, göz tansiyonu vb)
 • Diyabet, romatizma gibi sistematik hastalığı bulunmayanlar
 • İleri teknoloji ürünü sistemler ile yapılan 10-11 ayrı tetkik sonrası göz yapısı uygun bulunanlar

Göz Tedavisinde iLasik Yöntemi

REFRAKTİF CERRAHİ UZMANI DR. COŞKUNSEVEN: -''iLASIK LAZER, GÖZLÜK VE LENS KULLANIMINI SONA ERDİREN, KOMPLİKASYON RİSKİ YAŞANMADAN TEDAVİ EDEN BİR YÖNTEM'' -''TEDAVİDEN 1 YIL SONRAKİ KLİNİK ARAŞTIRMALAR GÖSTERİYOR Kİ, MİYOP HASTALARIN YÜZDE 100'Ü, ÇALIŞMAYA KATILAN TÜM HASTALARIN YÜZDE 95'TEN FAZLASI SÜRÜŞ TESTLERİNİ GÖZLÜKSÜZ VE KONTAK LENSSİZ GEÇEBİLDİ''

NASA astronotları, ABD ordusu ve FBI çalışanlarının gözlerini tedavi eden 'iLASİK lazer' adlı yöntem artık Türkiye'de de uygulanıyor.
     Dünyagöz Hastaneler Grubu Refraktif Cerrahlarından Op. Dr. Efekan Coşkunseven, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1980'li yılların ortasından bu yana dünyada milyonlarca kişinin lazer yöntemi sayesinde gözlük ve lenslerinden kurtulduğunu ancak çok sayıda kişinin milyonlarca kişinin hala ameliyatın güvenilirliği konusunda endişelendiğini ve ileride daha iyi bir teknoloji çıkacağı ümidiyle beklediğini söyledi.
     Yeni teknoloji umuduyla gözlerine herhangi bir operasyon yaptırmayanların artık ''iLASIK lazer'' yöntemiyle sağlıklarıni anlatan Coşkunseven, yöntemin günümüzün en yenilikçi lazer teknolojisi Intralase ve ileri kişiye özel tedavinin (Advanced CustomVue) bir kombinasyonu olduğunu ve kişiye özgü uygulandığını kaydetti.
     Coşkunseven, ''iLASIK, yaşam kalitemizi arttıran bir yöntem. Güvenle ve üstün başarıyla gözlük ve lens kullanımını sona erdiriyor. Intralase teknolojisi ile artık gözleriniz komplikasyon riski yaşanmadan tedavi ediliyor ve hızla iyileşiyor'' dedi.
     iLASIK yönteminde kullanılan teknolojinin son derece güvenli olduğunu belirten Coşkunseven, ''Öyle ki bugün NASA ve ABD ordusu, astronot ve hava kuvvetleri pilotlarının iLASIK tedavisini yaptırabilmeleri için onay vermiştir. Bu onay, yönteminin astronot ve pilot gibi mesleki olarak olağanüstü doğa koşullarına maruz kalan, çok güçlü ve özel görme kabiliyetine sahip olması gereken kişilerde dahi en iyi sonucu verdiğini göstermektedir'' diye konuştu.
    
     -''OPERASYON 10 DAKİKA SÜRÜYOR''-
    
     Bilinen tüm lazer uygulamalarındaki son gelişmelerin iLASIK yönteminde bir araya getirildiğini anlatan Coşkunseven, yöntemin şu ana kadar uygulanan tüm lazer yöntemlerinden daha güvenli olduğunu ve başarılı sonuç verdiğini dile getirdi.
     Coşkunseven, iLASIK yöntemine karar verildiğinde ilk olarak kişisel görüş analizi yapıldığını belirterek, tedavi sürecini şöyle anlattı:
     ''iLASIK tedavisinde ilk olarak görüşünüzün karakteristik özelikleri belirlenir ve Wavescan sistemiyle kusurların 3 boyutlu haritası çıkarılır ve buradan elde edilen dijital bilgiler ışığında kişiye özel tedavi tasarlanır.
     Sonrasında tedavide kullanılan Intralase yöntemiyle bıçak kullanmaksızın konrea flapi oluşturulur. Intralase ile bıçağa ait tüm komplikasyonlar ve istenmeyen durumlar giderilmektedir. Bir gözüne bıçak kullanarak, diğer göze ise Intralase yöntemi ile flep açılan hastaların kontrol edildiği bir çalışmada, Intralase uygulaması kullanılan gözdeki görüş, diğer göze oranla 3 kat daha fazla beğenilmiştir.''
     Operasyonun yaklaşık 10 dakika sürdüğünü dile getiren Coşkunseven, ''Ameliyat esnasında hasta herhangi bir ağrı hissetmez. Hasta, sadece 5-6 saat hassasiyet hissedebilir, ancak gözü kapatılmaz ve günlük yaşantısını sürdürür'' diye konuştu.
     Coşkunseven, pilotlar gibi mesleğinde gece görüşünün önemli olduğu kişilerin, görme kalitesinde yüksek beklentisi olan sporcuların, yüksek astigmatı olan ve göz bebeklerinin çapı 6,5 mm'nin üzerinde olanlar için bu yöntem uygun olduğunu belirterek, çok ince, düz, dik kornealı ya da yüksek astigmatlı kişilerde yöntemin başarıyla gerçekleştirildiğini söyledi.
     iLASİK tedavisi yaptıracakların 18 yaşın üzerinde olması, gözlerinde keratokonus, göz tansiyonu gibi herhangi bir başka hastalık bulunmaması, diyabet ya da romatizma gibi sistematik bir hastalığının olmaması gerektiğini ifade eden Coşkunseven, göz yapısının da mutlaka uygun olması gerektiğini bildirdi.
     Coşkunseven, yapılan klinik araştırmalarda standart tedaviye göre iLASIK tedavisi sonrasında hastaların görüşlerinde daha kesin ve başarılı sonuçlar alındığının belirlendiğini belirterek, şunları kaydetti:
     ''Tedaviden 1 yıl sonraki klinik araştırmalar gösteriyor ki; miyop hastaların yüzde 100'ü, çalışmaya katılan tüm hastaların yüzde 95'ten fazlası sürüş testlerini gözlüksüz ve kontak lenssiz geçebildi.
     Hafif ya da yüksek miyopisi olan hastalar, tedaviden önceki gece görüşleri ile karşılaştırıldığında 4 kat daha fazla memnun kaldılar.1. Adım – Kişisel Görüş Analizi

iLASIK uygulamasındaki ilk aşama İleri Kişiye Özel Tedavi Wavescan™ teknolojisini de içeren bazı testler sonucu görüşünüzün karakteristik özeliklerini belirlemektir.

Wavescan sistemi görme kusurlarınızın 3 boyutlu haritasını çıkarır. Daha sonra ileri kişiye özel tedavinin (Advanced CustomVue™) işlemi ile bu haritadan alınan dijital bilgiler kullanılarak size özel tedaviniz tasarlanır.

Göze yollanan ışıktan yansıyan bilgiler özel bir kamerayla algılanır. Bu bilgiler lazere gönderilerek planlanan tedavi uygulanır.

İleri kişiye özel tedavi (Advanced CustomVue™) uygulamayı tercih etmemizin sebeplerinden biri, Wavefront aberometresinde kişiye özel, bire bir, üç boyutlu görme haritasını çıkarabilen Fourier analizi kullanılmasıdır. Lazer tedavisinde cihazın gözün planlanan noktasına atış yapması çok önemlidir. Bu yüzden cihaz ile gözün arasında dijital bir kilitleme sistemi olması gerekir. Wavefront tedavisinde ölçümler otururken, tedavi ise yatar pozisyonda gerçekleşir, bu pozisyonlarda gözde küçük bir dönme hareketi oluşabilir. Kişinin iris tabakası lazer cihazı tarafından algılanarak gözdeki en ufak dönme hareketleri dahi tespit edebilmektedir. Bu teknoloji, bildiğimiz göz takip sistemlerinden (eye tracker) farklı olarak gözün kendi ekseni etrafındaki hareketlerini de takip edebilmektedir.

2. Adım – iLASIK Flebi Oluşturmak

iLASIK uygulamasında Intralase teknolojisi kullanılır. INTRALASE yöntemi ile korneada flep oluşumu bıçaksız olarak gerçekleşir. Intralase ile Mikrokeratom yöntemi ve bıçak kullanılarak başarılamayacak ölçüde hassas ve kişiye özel flep oluşturulmaktadır.

Intralase ile bıçağa ait tüm komplikasyonlar (button hole, free flep, desantralize flep, yarım veya küçük flep oluşumu) ve istenmeyen durumlar giderilmiştir. Planlanan cerrahi sonuçlarda net başarı elde edilmektedir.

Kişiye özel flep kalınlığı, çapı ve yerinin tespitinde bilgisayar teknolojisiyle kusursuz hassasiyet ve başarının yanında keskin kenarlı flep mükemmel yapıştığından iyileşme süresinin kısa olması İntralase metodunun en belirgin özelliklerindendir.

Intralase’ de, Femtosecond Lazer teknolojisi kullanılmaktadır; saniyede 15.000 lazer nokta vuruşunun bir araya gelerek oluşturduğu devamlı akan bir lazer ışını,2–3 mikron büyüklükte karbondioksit-su karışımı kabarcıklar oluşturarak, stromada kusursuza yakın bir ayırma yapar.

Bir gözüne bıçak kullanarak, diğer gözüne ise Intralase yöntemi ile flep açılan hastaların kontrol edildiği bir çalışmada, Intralase uygulaması kullanılan gözdeki görüş, diğer göze oranla 3 kat daha fazla beğenilmiştir.

3. Adım – Size Özel Lazer Tedavisi

Wavescan teknolojisi ile kişisel görüş profiliniz hazırlandıktan sonra Intralase ile bıçak kullanılmadan kornea flebiniz oluşturuldu, artık görüşünüz iLASIK uygulaması çerçevesinde düzeltilebilir.

İleri Kişiye Özel Tedavi (Advanced CustomVue™) işlemi görme kusurlarının hafif yada yüksek miyop, hipermetrop ve her türlü astigmat tedavisi için en geniş aralığa sahip Amerikan Sağlık İdaresi (FDA) onayına sahiptir.

iLASIK Uygulamasının Avantajları

iLASIK uygulaması, lazer teknolojisindeki en son gelişmeleri verimli bir şekilde bir araya getiren tedavi şeklidir. Sadece sizin göz yapınıza özel tasarlanan tedavi süreci ile iLASIK’ in başarısı kesindir. iLASIK, günümüzün en yenilikçi lazer teknolojisi INTRALASE™ ve ileri kişiye özel tedavinin (Advanced CustomVue™) kombinasyonudur. iLASIK tamamen size özeldir. Her şey sizin kişisel görüş kalitenizi temel alarak yapılmaktadır.

En iyi görüşü elde etmek için; iLASIK Teknolojisi: her aşamada yenilikler sunmaktadır.

iLASIK Tedavilerinin sonuçları

Tedaviden 1 yıl sonraki klinik araştırmalar gösteriyor ki;

 • ·Miyop hastaların %100’ ü, çalışmaya katılan tüm hastaların %95’ ten fazlası sürüş testlerini gözlüksüz ve kontak lenssiz geçebildi.
 • ·Hafif yâda yüksek miyopik hastaların %98’ i ve çalışmaya katılan tüm hastaların yaklaşık dörtte üçü gözlüksüz ve kontak lenssiz 10/10 yâda daha iyi görüşe sahip oldu.
 • ·Hafif yâda yüksek miyopisi olan hastalar, tedaviden önceki gece görüşleri ile karşılaştırıldığında 4 kat daha fazla memnun kaldılar.

Kimler iLasik olabilir

 • ·18 yaşın üzerinde olan ve gözlük, lens kullananlar
 • ·Gözlerinde başka herhangi bir hastalık bulunmayanlar(keratokonus, göz tansiyonu vb)
 • ·Diyabet, romatizma gibi sistematik hastalığı bulunmayanlar
 • ·İleri teknoloji ürünü sistemler ile yapılan 10-11 ayrı tetkik sonrası göz yapısı uygun bulunanlar

Ekleyen:Yahya Polatkan
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     
Çalışmalarınız ve ödevleriniz için her türlü kaynak ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!
          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!