Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Görünmeyen Dosyaları Görünür Yapmak
www.arsivbelge.com
Virüslerin Gizlediği Dosyaları Geri GetirmeGörünmeyen Dosyaları Görünür Yapmak dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Yazı Girişi: Virüs içerip içermediğini bilmediğiniz bir USB kullandınız veya USB’nizi bir bilgisayara taktınız. Ardından USB’nizi bir antivirüs ile taradınız. Virüsler silindi ama bir de baktınız dosyalarınız ortada yok! Son yıllarda çok karşılaşılan bir durumdur bu. Önceden avmo adındaki virüsün dosyaları gizli yaparak neden olduğu sorun iyi bir antivirüs ile zararlı yazılımların silinmesinin ardından düzeliyordu. Bu işi de en iyi combofix adı verilen küçük boyutlu ama yararı büyük zararlı yazılım silme programı yapar. Ama günümüzde bu virüs gelişti. Artık Almana, tanatos… gibi türevleri çıktı. Artık virüs taraması yapıp, combofix kullanmak bu virüsten tamamen kurtulmaya yetmiyor. Yazının Tamamı aşağıdadır!

Bilgisayarda Görünmeyen Dosyaları Görünür Yapmak ( Garanti Çözüm )

 Virüs içerip içermediğini bilmediğiniz bir USB kullandınız veya USB’nizi bir bilgisayara taktınız. Ardından USB’nizi bir antivirüs ile taradınız. Virüsler silindi ama bir de baktınız dosyalarınız ortada yok!

Son yıllarda çok karşılaşılan bir durumdur bu. Önceden avmo adındaki virüsün dosyaları gizli yaparak neden olduğu sorun iyi bir antivirüs ile zararlı yazılımların silinmesinin ardından düzeliyordu. Bu işi de en iyi combofix adı verilen küçük boyutlu ama yararı büyük zararlı yazılım silme programı yapar. Ama günümüzde bu virüs gelişti. Artık Almana, tanatos… gibi türevleri çıktı. Artık virüs taraması yapıp, combofix kullanmak bu virüsten tamamen kurtulmaya yetmiyor. Şimdi size virüsten kurtulmanın kesin yolunu anlatacağım:

 Öncelikle virüsün silindiğinden emin oluyoruz bunun için öncelikle combofixi indirin ve çalıştırın. Combofix çalışırken bilgisayarda başka bir işlem yapmayın. İşlemin bitmesi 5 – 10 dakika sürebilir. Ardından iyi bir antivirüs ( avast veya avirayı öneririm; hem hızlı hem de ücretsiz güncellenebiliyorlar. – avira; avasta göre daha hızlıdır, belirteyim) ile bilgisayarınızı taratın.

Buraya kadarki işlemlerden sonra bilgisayar ve USB’niz virüsten arınmış olacaktır. Ama dosyalarınız hala görünür değildir. Çünkü virüs bilgisayarın sistem ayarını değiştiriyor ve normal dosyalarınız sistem dosyası olarak görünüyor. Bu nedenle yapmanız gereken Bilgisayarınızın;

 Combofix ve Güncel Antivirüs taramasını yaptıktan sonra;

  1. Klasör ve Arama Seçeneklerinden --> Görünüm --> Gizli dosyaları gösteri seçiyoruz ve Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle’nin önündeki tiki kaldırıyoruz.
  2. Bu işlemlerden sonra görünmeyen dosyalarımıza baktığımızda soluk olarak görebiliriz. Sırada Dosyaların sistem ayarını değiştirmek kaldı.
  3. Bu amaçla da; ac.exe dosyasını indirip kuruyoruz. Çok küçük bir dosyadır ve hemen kurulur.
  4. Son olarak ise gizli görünen dosyalarımızı seçip, üzerlerinde sağa tıklayıp öznitelikleri değiştir seçeneğinden gizli ve sistem seçeneklerinin tikini kaldırıyoruz.

 Geçmiş olsun :) işte tertemiz bir USB ve bilgisayar. Sorununuzu çözdükten sonra gizli dosyaları gizle diyerek görünen işletim sistemi ayar dosyalarını tekrar gizlemeniz iyi olur.

Yazan: Ümit SERT


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
ac.exe Programı ve Kullanımı(5320)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Toplam Yorum Sayısı: 25

Önceki Yorumları Göster!

Son 5 Yorum Aşağıda Listelendi!

akıllı - 04.05.2015, 16:18
 

çoook güzel


Affan Eytemiş - 16.10.2015, 17:34
 

Selam,

Yönteminiz harikulede. Çok işime yaradı ellerinize - emeğinize sağlık. Minnettarım..

İyi günler / çalışmalar...


hakan cetin - 21.11.2015, 13:31
 

ac.exe dosyasını w,ndows xp ye indirdim fakat acarken service pack 3 ün üzerinde calışmaktadır dio. ne yapmalıyım acil yardım larınızı beklerim.


iraz tokdemir - 22.11.2015, 12:40
 

yorumlarınızı okudum bnm flasımadakı dosyalar da gorunmuyor vırus bulastı galıba bn bılgısayar esed nod 32 vırus programı ındırdım  dedıgınız ıslemlerı yapınca flas bellegı takınca vırus programı ıcındekı dosyaları sılermı nasıl kurtarabılırım


cabbar cabbaroğlu - 28.10.2016, 07:31
 

çok güzel bi şey ama hepsini birden nasıl geri getiririz 


Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!