Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Biçerdöver Hizmet ve Kontrollerinin Esas ve Usulleri
www.arsivbelge.com
Biçerdöver Hizmet ve Kontrollerinin Esas ve Usulleri dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Biçerdöver Hizmet ve Kontrollerinin Esas ve Usulleri başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Biçerdöver Hizmet ve Kontrollerinin Esas ve Usulleri ( örnek )

                1-Biçerdöver kontrol hizmetlerinde temel amaç; hasat kayıplarının önlenmesi ile biçerdöverle yapılan hasadın zamanında ve ucuza biçilmesidir. Bu itibarla Ankara İli mülki hudutları dahilinde 2012 yılı biçerdöver kontrol hizmetlerinin yürütülmesiyle ilgili ekteki Ankara Valiliği Kararına mutlaka uyulacaktır.

                2-Ankara İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından biçerdöver kontrollerinde beklenen etkinliğin sağlanabilmesi için İl koordinatörü ve yeterli sayıda kontrolör görevlendirilecektir.

               3-Biçerdöverlerde “Biçerdöver Operatör Belgesi” veya” G sınıfı (Biçerdöver) Sürücü Belgesi” olmayan sürücülere biçerdöverle biçim yaptırılmayacaktır.

               4- Biçerdöver operatörleri hasat olgunluğuna gelmemiş ve çiğ düşmüş ürünleri hasat etmeyecektir.

               5-Ankara İlinde bu yıl biçerdöverlerle yapılacak hububat hasadında % 2 dane kaybını geçmeyecek şekilde biçerdöver ayarları yapılacaktır.

               Biçerdöverler hasat edilecek her tarlanın ekin durumuna göre yeniden ayarlanacak, sap ayırıcılar ve yatık ürünlerin hasadında başak kaldırıcılar mutlaka kullanılacaktır.

             Biçerdöverlerin ilerleme hızı ve dolap devri gerektirmedikçe kesinlikle yükseltilmeyecek, biçim yüksekliği sap kayıpları ve anız yangınlarına meydan vermemek için tarlanın durumuna göre minimum seviyede ayarlanacaktır.

              6- Biçerdöverle biçim esnasında tarlaya bırakılan saplar gerek toprak işleme gerekse ekim esnasında zorluklar çıkardığından dolayı anız yangınlarına sebebiyet vermektedir. Bu mahzurları ortadan kaldırmak için, biçerdöverlerin sap haznesine takılan ve sapları parçalayıp tarlaya yayan sap kıyma düzeni (haşpay) veya sapları kıyarak arkasına takılı bir römorkta saman halinde toplayan (biçerdöver saman makinası) düzenlerinin biçerdöverlere monte edilmesi ve kullanılması gerekmektedir. 2013 yılı hasat döneminde biçerdöverlerde sap kıyma düzeni (haşpay) veya biçerdöver saman makinesi düzeninin kullanımı zorunlu hale getirilecektir.

              7- Hububat hasadına başlayan biçerdöverlerde 6’şar kiloluk 2 adet yangın söndürme cihazı ve ilk yardım çantası bulundurulacak, hasat esnası dahil meydan gelebilecek yangın ve kazalara karşı gereken emniyet tedbirleri önceden alınacaktır.

              8- Biçerdöver kira ücretlerinin belirlenmesinde esas, karşılıklı anlaşma olacaktır Ürün sahibi veya ürün sahiplerini temsilen muhtarlık, belediye başkanlıkları, ziraat odası başkanlıkları veya çiftçi mallarını koruma başkanlıklarınca, hizmet vericiler olan biçerdöver sahibi veya sahipleri ile hukuki geçerliliği olan sözleşme yapacaklar. Biçerdöver kira ücretleri yapılacak sözleşmede belirtilecektir

               9- Çiftçiler, hasadı bitmiş tarlalarda kalan sap ve anızı yakmayacaklardır.

             10- Ankara Valiliğince yukarıda alınmış tertip ve tedbirlere tüm ilgililerin hassasiyetine uymalarını, iş bu tedbirlerin tatbik ve icrasına muhalefet eden veya müşkülat gösterenler veya riayet etmeyenler hakkında 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 66. Maddesi delaleti ile hareketleri ayrı bir suç teşkil etmediği takdirde 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 32.ve 40. Maddeleri uygulanacaktır.


Ekleyen:Yahya Polatkan
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Sigorta ve SGK İşlemleri(5454)

Pazarlama ve Hizmet Pazarlaması(5312)

Zorunlu Hizmet Hakkında(5221)

Hizmet Pazarlaması ve Fiziksel Kanıtlar(5220)

Hizmet Sözleşmesi (Satış Sözleşmesi)(5212)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!