Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Sakal Çıkarma Yöntemleri
www.arsivbelge.com
Sakal Çıkarma Yöntemleri dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Sakal Çıkarma Yöntemleri başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

 Sakal Çıkarma Yöntemleri: En Etkili Yöntemler ve Etkili Doğal İlaçlar

Sakallar, bir erkeğin imajının en önemli parçasıdır. Ancak her erkek bu bakımdan şanslı değildir. Bazı erkeklerde halk arasında köselik olarak tabir edilen durum ortaya çıkabilmektedir. Bu durumdan kurtulmanın birçok yöntemi mevcut. Bu yöntemler ile imajınızı güçlendirmek sizin elinizde.

 

Sakal ile İlgili Pratik Bilgiler

İlk olarak, sağlıklı bir tıraş için hijyene önem verilmelidir. Daha rahat tıraş olma açısından, tıraş öncesi cilt ılık su ile yıkanmalıdır. Bu işlem ile birlikte, ciltteki gözenekler açılacak, ve yumuşayacaktır. Tıraş sırasında sıcak su kullanımı da önemli bir yere sahiptir. Eğer mümkünse, duş aldıktan sonra tıraş olunması tavsiye edilir. Tıraş sırasında kullanılacak, tıraş jileti, tıraş köpüğü, cilde göre belirlenmelidir. Her insanın cilt yapısının farklı olduğu gözden kaçırılmamalıdır. Kendi cildinize uygun olarak seçtiğiniz tıraş jeli veya tıraş köpüğünü sıcak su ile köpürterek, yüzünüze masaj yapar bir biçimde sürmeniz tavsiye edilir. Böylelikle, cildinizi de yumuşatmış olursunuz. Kullandığınız tıraş bıçağı veya tıraş jiletinizi, tıraş sonrasında mutlaka temizlemeniz önerilir. Tıraş sonrasında ise, cildinizi bol su ile yıkamanız önerilir. Bu işlem uygulandığında, ciltteki gözenekler tekrar kapanıp, eski haline dönecektir. Tıraş sonrasında yapmanız gereken bir diğer işlem, tıraş sonrası kremi kullanmanızdır. Bu kremler tıraş sonrası tahrişi giderir ve cildinizin sağlıklı olmasına yardımcı olurlar.

 

Etkili Sakal Çıkarma Yöntemleri

Bu hususta en etkili doğal yöntem sarımsaktır. Sarımsak aynı zamanda cilt için de oldukça önemlidir. Doğada, cildinize tam bakım sağlayan birçok madde vardır. Sarımsak da bunlardan bir tanesidir. Sarımsağı yemeklerinizin yanında yemeniz tavsiye edilir. Bununla birlikte sarımsak ile yüzünüzü yıkarsanız, bu işlemin de birçok faydasını görebilirsiniz. Sarımsak alternatifi olarak badem yağı veya zeytin yağı önerilir. Bu iki yağ da saç ve sakal açısından oldukça faydalı yağlardır. Cildinize masaj yapar bir biçimde uygularsanız, kısa zaman içerisinde faydalı olduğunu görebilirsiniz. Bahsedilen bu uygulamaları belli aralıklarla yaptığınızda, şaşırtıcı sonuçlar ile karşılaşacaksınız. Bu hususta diğer yöntemler ise, ‘jilet’ yöntemi. Tüy olmayan bölgeye jilet uygularsanız, tüylerinizin çıktığını ve koyulaştığını fark edersiniz.

 

Etkili İlaçlar

Bu alanda popüler olan ilaç ‘Minoxidil’dir. Peki nedir bu Minoxidil? Bu ilaç, androgenetik bir nedenle büzüşmüş olan kökleri tekrardan canlandırır. İlacın etkili olabilmesi için en az iki ay düzenli kullanılması gerekmektedir. FDA standartlarına uygunluğu kanıtlanmış bir ilaçtır. Ürünü kullandıktan sonra çıkan sakallarınız için, ürünü kullanmaya devam etmeniz önerilmektedir. Çünkü genetik olarak sakallarınız tekrardan dökülebilir. Ürünün sitesine girdiğiniz taktirde, ürün hakkında daha detaylı bilgi de alabilirsiniz. Aynı zamanda ürünün resmi sitesinde, daha önce bu ürünü kullanıp da başarılı olan kişilerin resimleri de mevcuttur. Siteden, ürünü cazip fiyat avantajı ile birlikte satın alıp, kargo ile evinize kadar getirtebilirsiniz.

 

Sakallar İmajı Güçlendirir

İnternet'te bu konuyla alakalı birçok yöntem mevcut. Bunlardan bazıları işe yarar, bazıları ise yanlış uygulama sonucu kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Eğer bahsedilen bu önerileri denediniz ve işe yaramadığını gördüyseniz, bu konuyla ilgili uzmanlara başvurmanız tavsiye edilmektedir.


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Rasyonel Sayılarda Toplama ve Çıkarma İşlemi(5474)

Termal Analiz Yöntemleri - Deney 10(5458)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!