Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Gelişim Üniversitesi Hakkında
www.arsivbelge.com
Gelişim Üniversitesi Hakkında dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Gelişim Üniversitesi Hakkında başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Gelişim Üniversitesi Tarihçesi ve Rektörün Mesajı

Gelişim Üniversitesinin Tarihçesi 

Kurucu Vakfımız “Gelişim Eğitim Kültür Sağlık ve Sosyal Hizmet Vakfı” tarafından 2008 yılında, “İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu” adında Meslek Yüksekokulu kurmak üzere girişimde bulunmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığının 08/07/2008 tarih ve 17261 sayılı yazısı üzerine , Bakanlar Kurulu’nca 14/07/2008 tarihinde 2547 sayılı Kanunun Ek 2’nci maddesine göre Meslek Yüksekokulumuz kurulmuş ve Eğitim-Öğretime başlamıştır.

17/02/2011 tarih ve 6114 sayılı Kanunla “İstanbul Gelişim Üniversitesi” kurularak, 2011-2012Eğitim-Öğretim yılında 3 Fakülte 2 Enstitü ve 1 Meslek Yüksekokulu ile; İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinde 8, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinde 5, Güzel Sanatlar Fakültesinde 4 bölüm ve Meslek Yüksekokulu bünyesindeki toplam 40 programla Eğitim-Öğretim faaliyetini sürdürmüştür.

2012-2013 Eğitim- Öğretim yılında, 5 bölümü olan Sağlık Bilimleri Yüksekokulu kurulmuş ve Eğitim – Öğretim yılında kurulan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 3 bölüm ve İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinde eğitim dili İngilizce olan 3 programda eğitim 2013-2014 Eğitim - Öğretim yılında başlayacaktır. Böylece Üniversitemizdeki Lisansüstü Eğitim veren bölüm sayısı 34’e, yeni açılan programlarla Meslek Yüksekokulundaki toplam program sayısı ise ikinci öğretim dahil 76’ ya ulaşmıştır.

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde İşletme ve Psikoloji programlarında tezli-tezsiz Yüksek Lisans ve İşletme programında Doktora eğitimleri 2012-2013 Eğitim - Öğretim yılından beri sürdürülmektedir.

2013-2014 Eğitim- Öğretim yılında Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde İnşaat Mühendisliği tezsiz Yüksek Lisans eğitimine başlayacaktır.

Rektör Prof. Dr. Burhan AYKAÇ'ın Mesajı

Sevgili Gençler;

Üniversiteler teknoloji ve bilgi toplumuna geçişte öncü rol oynayan,   evrensel değerleri ulusal değerlerle bütünleştirerek bireylere sunan en önemli eğitim kurumlarıdır. Bizler bunun bilincinde olarak, özgüvenli, katılımcı, toplumsal değerlere önem veren, bilgiye ulaşmasını bilen, sorgulayan, öğrenmeyi öğrenen, özgür düşünen bireyleri uluslararası standartlarda yetiştirmeyi hedefliyoruz. Eğitim ve araştırmada çağın gereklerine uygun olarak nitelikli ve evrensel ölçütlerde hizmeti gaye edinmiş olan İstanbul Gelişim Üniversitesi seçkin ve dinamik öğretim kadrosu ile Güzel Sanatlar, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler, Mühendislik ve Mimarlık, Sağlık Bilimleri alanlarındaki lisans programları ve 43 farklı Meslek Yüksekokulu programı ile sizlere hizmet etme gayesindedir.  Şunu unutmayınız ki Üniversitemiz yalnızca derslerin verildiği bir yer değil, aynı zamanda gerçekleştirdiğimiz sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerimiz ile de öğrencilerimizi hayata hazırladığımız ve yeni ufuklar kazandırdığımız bir aile ortamıdır. Aklın ve bilimin egemen olduğu, bilim insanı ve aydın kuşaklar yetiştirerek gençlerimizi her yönden yaşama hazırlamayı amaç edinen İstanbul Gelişim Üniversitesinde öğrenim görüyor olmanın gücünü, ayrıcalığını ve mutluluğunu yaşamanızı temenni eder, öğrenim hayatınızda başarılar dilerim.


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Gelişimin Temel İlkeleri ve Büyüme - Hazırbulunuşluk - Öğrenme - Olgunlaşma(5617)

İnsanlarda gelişme dönemleri(5509)

Üniversiteler ve Türkiye ve Yurtdışında Üniversite Eğitimi(5501)

insani gelişim endeksi hakkında(5475)

Kişisel Gelişim Hakkında(5470)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Toplam Yorum Sayısı: 1

Önceki Yorumları Göster!

Son 5 Yorum Aşağıda Listelendi!

Ziyaretçi - 22.07.2014, 12:22
 
sizi çok fazla beğenmiyorum siz ne de5rseniz deyin
 

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!