Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Saç Dökülmesinde Düşük Seviyeli Lazer Tedavisi
www.arsivbelge.com
Saç Dökülmesinde Düşük Seviyeli Lazer Tedavisi dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Saç Dökülmesinde Düşük Seviyeli Lazer Tedavisi başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Saç dökülmesi tedavisinde lazer tedavisi

Düşük seviyeli lazer tedavileri veya diğer ismiyle LLLT (low-level laser therapy) kıl köklerini uyararak kıl büyümesini uyarır ve saç dökülmesini yavaşlatır.

İlk defa 1967 yılında fareler üzerinde deneysel amaçlı lazer kullanılırken kıl artışı tesadüfen gözlenmiş ve bunun üzerine saç dökülmelerinin tedavisinde kullanımı geliştirilmeye başlanmıştır.

LLLT'nin bilimsel temelini fotobioterapi oluşturur. Saç hücresi tarafından emilen lazer ışığı hücre metabolizması ve protein sentezini uyarır. Lazerin kıl büyümesini nasıl desteklediği tam olarak bilinmesede enerji üretimini artırarak kıl follikülünü stimüle ettiği ve miniatürizasyonu tersine çevirdiği bilinmektedir (kıl şaftında kalınlaşma ile saç yoğunluğu artar).

Saç dökülmesinde kullanılan lazer ışığı lazer diyotu tarafından oluşturulan görünür kırmızı ışık spekturumundadır.

Düşük seviyeli lazerler 30 yıldan daha fazla süredir yanık ve yara iyileşme tedavisinde kullanılmaktadır. İlk defa 1992 de saç büyümesi konusunda ilk bilimsel makale Pontinen tarafından yayınlanmıştır. Tedavi parametrelerinin oluşması ve protokelerinin belirlenmesi ile birlikte 2007 yılında düşük seviyeli lazerler güvenlik açısından FDA den onay almıştır. Sunetics ve Apira (revage 670) tarafından geliştirilen 2 ayrı LLLT cihazı bulunmaktadır. Sunetics sisteminde yerlşik halde 107 ayrı diod başlığını her biri ile saçlı derinin tümüne optimal miktarda lazer enerjisi gönderilebilmektedir.

Lazer hem erkek tipi saç dökülmesi hemde kadınlarda sık rastlanan Tellogen effluviumda etkilidir.

Haftalık 3 seans ile başlayan tedavi en sonunda ayda bire kadar düşüp bir yıl sürmektedir. Devamında aylık rotüşler ile etki devam ettirilebilir. Genetik saç dökülmelerinde kalıcı bir sonuç oluşturup oluşturmayacağı konusunda yeterli bilimsel çalışma yoktur.

Lazer ile sac dokulmesi tedavisi tek başına ve hiçbir yan etki olmadan ilaçlarla kombine olarak kullanılabilir.

LAZERLE SAÇ GENÇLEŞTİRME VE DÖKÜLME TEDAVİSİ

            Lazer ışınları,  saç dökülmelerinde uyguladığımız mezoterapi ve PRP uygulamalarını desteklemek  amacıyla ,ya da bu enjeksiyon işlemlerinden çekinen hastalarımıza  tek başına önerdiğimiz bir tedavi şeklidir.Kullanılan cihaz ,düşük doz diot ışıkların yerleştirildiği bir lazer sistemidir.Belli sürelerde ,belli aralıklarla ,cihaz altında oturan hasta konforlu bir şekilde gazetesini okuyabilir.
Kliniğimize getirmiş olduğumuz bu sistemle incelmiş saçların güçlendirilmesini sağlanır ve saç dökülmesi yavaşlatılarak durdurulur.Sunetics lazerle saç tedavisi ;saçlarında zayıflama, incelme, dökülme sorunu yaşayan  hem erkekler hem de kadınlar için kullanılan noninvaziv bir teknolojidir.Bulunan lazer çanağı içinden saçlı deriye 107 ayrı noktadan sürekli olarak verilen lazer ışınları ;saçlı deriyi tamamen tarayarak saç foliküllerine ulaşır.Yapılan çalışmalar göstermiştir ki güçlü lazer ışınlarının düşük seviyede verilmesi ,folikülleri hızla uyararak onların sağlıklı büyümelerini sağlar.Kozmetik lazer olarak  adlandırılan bu uygulama hem erkeklerde hem kadınlarda kullanım için uygun ve güvenlidir.Klinik çalışmalarda saptanan ortalama yeni  saç gelişimi oranı patolojiye bağlı olarak değişmekle beraber   % 40 a varan oranlardadır.

            Etkin, bilimsel ve güvenli biçimde hücresel metabolizmayı ve protein sentezini uyardığı ve kan akışını artırarak saç dokunun yenilemesini sağladığı kilinik ve bilimsel olarak  gösterilmiştir. Herhangi bir yan etkiye neden olmaksızın belli aralıklarla , belli dönem içinde devam eden tedavi süresince, hastamız sadece kitap veya dergi okuyarak zamanını geçirir.
                 Saç Neden   Dökülür?
DHT olarakta bilinen dihidrotestesteron saç foliküllerinin dolgun, sağlıklı, canlı saç üretimini durdurmasına neden olur.Saç üretemeyen foliküller zamanla hücresel atık ürünlerle ve diğer maddelerle tıkanır ve tamamen ölür.
Saç Neden Seyrekleşir?
              Kafa derimizdeki saç folikülleri 2-4 kıl saç üretirler.Stres, genetik faktörler, gebelik, emzirme, kemoterapi , DHT hormonu , çeşitli vitamin ve mineral eksiklikleri bu foliküllerin ürettiği kıl sayısını azaltır.Zamanla da kalanları zayıflatarak incelmelerine sebep olur.
Saç Lazeri ( Sunetics ) Kimler İçin Uygundur?
İlk ve en önemli aşama doktorunuz tarafından kişiye özel oluşturulan ve izlenen tedavi planı için görüşmenin yapılmasıdır.Saçlarında incelme, dökülme, hasar gözlenen  tüm kadın ve erkekler  lazerle saç tedavisi için uygundur.Ayrıca lazer tedavisi ; saç ekimi yapılmış olan vakalarda ekimi  güçlendirerek saç ekiminin başarısını artırır.

            Sonuçlar Ne Zaman Görülmeye Başlar?

            2 - 4 ay içinde belirgin düzelme başlar..Zamanla bu etki artar.

            Lazerli Saç Gençleştirme Tedavisinin Saç Ekiminden Farklı Sonuçları Nedir?

            Lazerle saç gençleştirmede mevcut ayva tipi dediğimiz zayıflamış tüyleriniz güçlenerek normal tüy haline gelir.Kıl üretemeyen foliküller canlanır, ayrıca tek kıl üreten foliküller 2-3 kıl üretir hale gelir.Saçlar dolgun, canlı, parlak ve güçlü hale gelir.Dökülme durur ya da minimal seviyeye iner.Saçlarınızı gençleştiren düşük doz lazer tedavisi melaninin pigmentlerini uyararak beyazların  biraz azaltılmasına da yardımcı olur.


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Deri Saç Tırnak Yapılarının Ana Maddesi Keratin(3563)

ilasik Nedir?(2242)

Düşük Yakıt Tüketimi için ne yapılmalı?(1562)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!