Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Kurtlar Vadisi Son 10 Yıl
www.arsivbelge.com
Kurtlar Vadisi Son 10 Yıl dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Kurtlar Vadisi Son 10 Yıl başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Kurtlar Vadisinde 10 Yıl İçinde Neler Oldu?

Yıllardır büyük bir izleyici kitlesine sahip olan ve fenomen haline gelen Kurtlar Vadisi dizisinde sezon sezon neler yaşadı? Kimler öldü? ve geriye kimler kaldı. İşte 10 yılın hesap dökümü...

Takvimler 15 Ocak 2003'ü gösterdiğinde ilk olarak efsane jenerik müziği duyulmuştu. Üzerinden 10 yıl geçti ve hâlâ o müzikle, kendi gününde kendi saatinde başlayan bir efsane olarak ekranlardaki yerini alıyor Kurtlar Vadisi.
Aslında bilinen ama el sürülemeyen gerçekleri cesurca deşen ve irdeleyen bu dizi "efsane" sıfatını sonuna kadar hak eden bir yapım.

SEZON 1

Kurtlar Vadisi efsanesinin temellerinin atıldığı ilk sezon 20 bölümden oluşuyordu.
15 Ocak 2003'te izleyiciyle buluşan fenomen dizinin bu 20 bölümünde yaşananlar halen zihinlerdeki tazeliğini korumakta.

NELER YAŞANDI?

Ali Candan karakteri devletin kendisine verdiği yeni görevden dolayı estetik ameliyat olur ve yüzünü değiştirir. Ailesine ve sevdiği kadın olan Elif'e öldü haberi
gönderilir. Ali yüzü değiştikten sonra Polat Alemdar olarak mafyanın içine sızmaya başlar. Polat Alemdar'ı yetiştiren kişi Aslan Akbey'dir. Mafyanın içine girmesi için Polat'ı alemin eski kabadayılarından Duran Emmi'ye gönderir.
Duran Emmi Polat'ın devlet için çalıştığını bilen iki kişiden biridir.

ÖLENLER

DURAN EMMİ: Aslan Akbey tarafından kafasına tek kurşun sıkılarak öldürüldü.
ŞEVKO: Aslan Akbey tarafından hastanenin en üst katından atılarak öldürüldü.

SEZON 2

Kurtlar Vadisi ikinci sezonu KGT tarafından görevlendirilen Polat Alemdar'ın Baron'a ulaşmak için girdiği mafya içinde yaşananları gözler önüne sermeye devam ediyordu. Polat'ın görev icabı da olsa yakınlık kurduğu Çakır'la dostluğu ilerliyor, diğer taraftan da Elif'e yakın olmaya, ailesini uzaktan da olsa korumaya çalışıyordu. Aslan Akbey planın kusursuz işlemesi için Polat'ı gölge
gibi takip etmeye devam ediyordu.

NELER YAŞANDI?

Çakır'ın kumarhanesine yapılan baskın sonucu kardeşi Derya Çakır hayatını kaybeder. Çakır hastaneden çıktıktan sonra Tombalacı Mehmet'ten intikam almak için fırsat kollar.

ÖLENLER

DERYA ÇAKIR: Kumarhane baskınında öldürüldü.
TOMBALACI MEHMET: Çakır tarafından, beyzbol sopasıyla kemikleri kırılarak öldürüldü.
MERAL YILMAZ: Ablası Nesrin tarafından babası Laz Ziya'yı korumak için öldürüldü.
ERDAL KÖMÜRCÜ: Canan tarafından öldürüldü.
ORHAN KARADENİZ: Laz Ziya'nın emri üzerine kendini astı.
NAZLI BEKİROĞLU (HÜSREV AĞA'NIN KIZI): Babasının emri ile zehirlenerek öldürüldü.
ABUZER KÖMÜRCÜ: Oğlu Erdal tarafından öldürüldü

SEZON 3

Aslan Akbey'in ölümünden sonra Kurtlar Vadisi'nde dengeler değişmeye başlar. Polat, Aslan Bey'in kendisine verdiği görevin altında yatan nedenleri araştırmaya başlar. Konsey'de taşların yerinden oynaması üzerine Rus mafyası da fırsattan istifade etmeye çalışır.

NELER YAŞANDI?

Aslan Akbey öldürüldükten sonra Polat Alemdar kendi geçmişiyle ilgili bilgilere de ulaşmaya başlar. Mehmet Karahanlı'nın Polat Alemdar'ın kendi oğlu olduğuna dair şüpheleri netleşir. KKTC eski Cumhurbaşkanı rahmetli Rauf Denktaş bir bölümde diziye konuk olmuştur.

ÖLENLER

ASLAN AKBEY: Pala'nın adamları tarafından
öldürüldü.
MEHMET KARAHANLI: Tapınak Şövalyeleri tarafından öldürüldü.
HÜSREV AĞA: Kılıç tarafından öldürüldü.
TESTERE NECMİ: Aslan Akbey tarafından öldürüldü.
SAMUEL VANUNU: Nizamettin'in emriyle arabasına bomba kondu.
SEYFO DAYI: Yeğeni Erhan'ı korumak isterken Pala tarafından vurularak öldürüldü.
DOĞU EŞREFOĞLU: Helikopteri sabotaj sonucu denize çakıldı. Ancak cesedi bulunamadı

NİNA: Tilki Andrei tarafından öldürüldü.
İBRAHİM AHISKALI: Memati Rus konseyini tararken öldürdü.
SELİM: Polat Alemdar domuzlara yem etti.
PALA: Polat tarafından öldürülüp, betona gömüldü.
FARUK: Abdülhey tarafından kafasına sıkılarak öldürüldü.
BEDİR: Pala tarafından öldürüldü.
ŞEHMUZ: Pala tarafından öldürüldü

KURTLAR'DAN RACON LAFLAR

"Ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm? Ben senin için yaşamayı göze almışım." Dizinin en unutulmaz cümlelerinden biridir. İlk kez ameliyat olmadan önce Ali Candan sevgilisi Elif Eylül'e söyler. Daha sonra Polat Alemdar da bu cümleyi
Elif'e söylemiştir.
"Sonunu düşünen kahraman olamaz." Dizinin efsane cümlesini ilk kez Ali Candan ile Aslan Akbey arasında ameliyattan önce bir konuşma sırasında
duymuştuk.
"İki kişinin bildiği sır değildir." Polat Alemdar'ın KGT ajanı olduğunu Aslan Akbey'den başka bir tek Duran Emmi bilir. Aslan Emmi'ye bu sözü söyler ve onu öldürür.
"Yaşamak için yalvarmadık, ölmek için de yalvarmayız!" Polat Alemdar
"Ben racon kesmem, kafa keserim." Polat Alemdar
"Dostum olmaz, hasmım yaşamaz!" Laz Ziya
"İntikam soğuk yenildiğinde lezzetli aştır." Mehmet Karahanlı
"Benim hayatımda her şey yalan. Tek gerçek sensin Elif." Polat Alemdar

SEZON 4

Kurtlar Vadisi dördüncü sezonuyla ekranlara veda etmişti. Polat Alemdar ve arkadaşları kendilerine verilen görevi yerine getirmiş ve mafyayı ortadan kaldırmışlardı. Konseyin Halo haricindeki bütün fertleri öldürüldü. Dördüncü sezonun ve dizinin rekorlar kıran, efsaneleşen finalinde dünyaca ünlü iki isim, Andy Garcia (Amon) ve Sharon Stone (Lisa) da yer almıştı.

NELER YAŞANDI?

Polat Alemdar Karahanlı'nın kasasında bulduğu Kriptex'in sırrını çözmeye çalışır.  Karahanlı'yı öldüren güçler Polat'ı tuzağa düşürür. Hafızasının bir bölümünü silip onu Ortadoğu'ya suikastçı olarak gönderirler. Polat geçmişi hatırlar, ülkeye
dönmeyi başarır. Elif Eylül trafik kazası geçirir.

ÖLENLER

ELİF EYLÜL: Trafik kazasında felç kalır. Polat, Ali olduğunu söyleyince şoka girer ve ölür.
İPLİKÇİ NEDİM: Nizamettin'in adamları tarafından öldürülür.
NERGİS KARAHANLI: Nizamettin'in adamı olan doktor tarafından öldürülür.
LAZ ZİYA: Nizamettin tarafından hapiste şişletilir.
KILIÇ: Nizamettin, çakısını kalbine saplar

KURTLAR VADİSİ PUSU

SEZON 1

Kurtlar Vadisi Pusu, iş adamı Çağrı Toros'a yapılan suikastla başlıyor. Olayı bir terör örgütü üstlenmiş ve eylemin tetikçileri yakalanmıştır. Ancak Polat Alemdar, suikastın arkasında açıklananlardan başka nedenler ve güçler olduğuna  inanmaktadır. Öncekiler gibi bu davanın da gerçek failler bulunmadan kapanmamasını ister. Artık faili meçhuller, sebep ve sonuçlarıyla, çağın en önemli
silahı olan "para" üzerinden takip edilecektir.

NELER YAŞANDI?

Çağrı Toros cinayetiyle Özal'ın ölümü arasındaki ilişkileri daha açık görmeye başlayan Polat, olaydaki ana tanığın yani tetikçinin yaşamasını sağlamalıdır.
Polat'ı pusuya düşürmek isteyen Yalçın Bulut, amacına ulaşamaz. Giriştiği güç mücadelesinde umduğunu elde edemeyen Tataroğlu Ailesi, devreye şantaj kartını sokar.

SEZON 2

Polat ve adamlarının ofislerinde patlayan bombanın ardından hayatta kalmak için verdikleri mücadele ile başlıyordu yeni sezon. Polat Alemdar, ofisine bomba koyanların kimler olduğunu, hangi kirli ittifakın parçası olduklarını çözmeye çalışıyor.

NELER YAŞANDI?

Polat, Alper sayesinde Abdülhey'in kendisine ihanet ettiğini öğrenir. Diğer taraftan da devlet içindeki çetelerle mücadeleye girişir. Örgüt'ün metropol sorumlusu Muro ve adamları kendilerine yer tutmaya çalışırlar. Bu güç mücadelesi sonucunda Polat ile karşı karşıya gelirler. Memati İskender tarafından kaçırılır ve kendisine zorla uyuşturucu verilir.

SEZON 3

İskender Büyük ve Polat Alemdar savaşı büyüyerek devam ediyor. İskender'in arkasındaki güçlerin kimler olduğu da bu sezonda belli olmaya başlıyor.

NELER YAŞANDI?

İskender, Polat'ın evini ateşe verir. Bu yangından kaçarken kullandığı itfaiye arabasıyla Güllü Erhan'ın kolunun üzerinden geçer. Erhan bir kolunu kaybeder. Polat Alemdar annesinin baskısına daha fazla dayanamaz ve Ebru Duru ile evlenir. Memati'nin oğlu olmuştur.

SEZON 4

Polat Alemdar ve İskender Büyük arasında iplerin iyice gerildiği bu sezonda büyük olaylar yaşanır. Polat Alemdar bu sezonla beraber, CIA yöneticisi  ve Türkiye'deki Gladio'nun 1 numaralı ismi Aron Feller'le de mücadele etmeye başlar.

NELER YAŞANDI?

Polat Alemdar Gladio'nun beşinci adamının kayınpederi olduğunu öğrenir. Ercüment Duru, Abdülhey tarafından öldürülür. Ebru kendisini korumak için yanına gelen  Abdülhey'i kolundan vurur. Yaralanan Abdülhey, İskender tarafından kaçırılır. Abdülhey'e yapılan bir çeşit işkence, onu İskender'in ajanı yapar. Polat Alemdar baba olacağını öğrenir.

SEZON 5

Polat Alemdar eşini ve çocuğunu kaybettikten sonra yüzünü değiştirmeye karar verir. Polat Alemdar, terörün arkasındaki istihbarat savaşlarını bir bir deşifre etmek için harekete geçer.

NELER YAŞANDI?

Gladio ülkeye hakim olmak için örgüte desteğini arttırır. Polat örgütle de büyük bir mücadeleye girer. Örgüt Zaza'ya baskı yapar. Ancak beklediği desteği alamaz. İhtiyarlar Polat Alemdar'ı görevden alır. Abdülhey ve Memati gözaltına alınır. Soruşturmanın başındaki savcı Elif Eylül ve Polat Alemdar'ın eski dostu Leyla'dır. İhtiyarlar'ın görevden almasından sonra Polat yoluna Zaza, Zülfikar Ağa ve Baba Memduh'la devam kararı alır. Öldürülen istihbaratçıların başındaki isim Ersoy Ulubey Vadi'ye gelir. Ersoy Ulubey öldürülen dört adamına karşılık Polat'tan Memati ve Abdülhey'i ister. Sezon final bölümünde Polat Alemdar ve Memati, Ersoy'a baskın yapıp alırlar. Önce devlet birimleri sorgular. Daha sonra Memati ve Polat intikamlarını alır ve Ersoy Ulubey'i öldürürler. Polat Alemdar kızının  yaşadığını öğrenir.

SEZON 6

Kızının yaşadığını öğrenen Polat, Aron Feller'e kızına karşılık ne isterlerse  yapacağını söyler. Polat  hem kızının peşine düşer hem de Feller'i ortadan
kaldırmaya karar verir. Türkiye'ye dönen Pusat, babasının da namını kullanarak Vadi'ye iner.

NELER YAŞANDI?

Polat Alemdar Leyla'nın da yardımlarıyla kızını kurtarır. Polat Alemdar Aron Feller'i çekiçle öldürür. Kara'dan dolayı Polat ve Zaza karşı karşıya gelir. Zaza Polat'a gözdağı vermek için Deli Hikmet'i öldürmeye karar verir. Hikmet yaralı ve alnında "Z" harfiyle kurtulur. Memati Zaza'nın bir kulağını keser. İnci Tataroğlu'nun Polat Alemdar'dan oğlu olur. İzzet Polat Alemdar'ın oğlunu kaçırır. Polat çocuğunu bulduğunda artık çok geçtir. Oğlunu kendi elleriyle toprağa verir.

KURTLAR VADİSİ PUSU'DA ÖLENLER

Ahu Toros - Nefise Karatay
Ali Selçuk Toros - Tamer Yiğit
Hüseyin Coşar - Volkan Ünal
Hakan - Osman Albayrak
Eren Eylül - Kerem Fırtına
Nevzat – Nevzat Yakışırboy
Tamer Sevilen - Mustafa Dinç
Fuat Tamer Tataroğlu – Ragıp Savaş
Halo Dayı – Sönmez Atasoy
Jülide Toros – Sema Öztürk
Ahmet Kudret Hazarbeyoğlu - Bozkurt Kuruç
Celal Karacadağ - Ecder Akışık
Cevat Akarsu – Kemal Başar
Cemal Karacadağ - Atsız Karaduman

Kemal Yıldız - Özgür Yüksel
Muro – Mustafa Üstündağ
Çeto – Şefik Onatoğlu
Gamze – Didem Taslan
Doktor Asu – Zeliha Çal
Yalçın Yıldız – Zafer Algöz
Kibritçi Cevat – Şekip Taşpınar
Funda - İpek Karapınar
Kazım – Kazım Çarman
Turan Kaçgar - Selçuk Özer
Yakışıklı – Serdar Deniz
Ebru Duru – Hatice Şendil
İskender Büyük – Musa Uzunlar
Gülendam – Birsen Dürülü Ali Memati

Ersoy Ulubey- Ümit Acar
Josef - Reha Özcan
Kenan Katırcı - Şafak Başkaya
Evren Katırcı - Aysun Güllük
Yaşar Katırcı - Seda Yıldız
Haşim Ağa - Şahin Çelik
Feman - Gökhan Azlağ
Şahmaran - Oktay Dal
Davut Tataroğlu - Can Gürzap
Shamir - Erdal Küçükkömürcü
İzzet Ağa - Erol Tezeren
İhtiyarlar Başkanı - Cahit Şaher
Cemal - SüleymanKaradağ
Memati - Gürkan Uygun

Aktüel


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
10 Kasım Atatürkü Anma Töreni(5326)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!