Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Dan Brown Kimdir?
www.arsivbelge.com
Dan Brown Kimdir? dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Dan Brown Kimdir? başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Dan Brown Kimdir?

 Dan Brown, üç çocuğun en büyüğü olarak 22 Haziran 1964 tarihinde Exeter New Hampshire – ABD’de dünyaya geldi ve burada büyüdü.

Eğitimi ve Hayatı

Babası Richard G. Brown’ın matematik öğretmeni olduğu ve 1968’ den emekli olduğu 1997 yılına kadar ders kitapları yazdığı Philips Exeter Akademisi kampüsünde büyüdü. Brown’ın annesi ve babası, hem müzisyen hem de şarkıcı olarak kilise korosunda görev yapmaktaydılar. Brown bu süreçte bir piskopos olarak yetişmişti. Brown’ın çocuklukta evindeki ilgisi bulmaca ve sırlara yönelikti. Şifreleri ve kodları matematik, müzik ve dillerle bir araya getirmekteydi. Genç Brown, anagram ve çapraz bulmaca çalışmalarıyla saatlerini geçirmekteydi. O ve kardeşleri, babaları ile birlikte doğum günü ve tatil günlerinde ayrıntılı hazine avı geliştirmişlerdi. Noel zamanı ağacın altında o ve kardeşleri için hediye olmazdı. Fakat Hediyeleri bulmak için hazine haritasındaki kodları ve şifreleri takip ediyorlardı. Brown’ın babası ile olan ilişkisi, Da Vinci Şifresinin 23. bölümündeki Sophie Neveu ve Jacques Sauniere ilişkisine ilham kaynağı olmuştur.

Philips Exeter’den mezun olduktan sonra Armherst Kolejine girdi ve Psi Upsilon kardeşlik üyesi oldu. Amherst Glee Club’ta şarkı söyleyen ve Squash oynayan Brown, burada misafir olan romancı Alan Lelchuk’un yazma öğrenci oldu. Dan Brown, 1985 öğrenim yılına geldiğinde İspanya’nın Sevile üniversitesinde sanat tarihi derslerine girdi ve 1986 yılında Armherst kolejinden mezun oldu.

Kariyeri

Şifre çözme ve gizli örgütlere olan ilgisi 1996 yılında ilk romanı olan Dijital Kale’yi oluşturmasını sağladı. İlk romanı yayınlandıktan hemen sonra e-kitap listelerinde ilk sıraya çıktı. Dan Brown bu kitabında, Amerikan sivil halkının mahremiyeti ile ulusal güvenlik arasındaki ince ve hassas çizgiyi ele alıyordu. İkinci kitabı olan İhanet Noktası, politika ve siyasette ahlak, güvenlik ve gizli teknolojik konuları ele alıyordu. Almış olduğu din ve bilimin hakimiyetindeki felsefi görüşlerin etkisiyle Melekler ve Şeytanlar adlı kitabını yazdı. Melekler ve Şeytanlar’da Vatikan ile İsviçre fizik laboratuarı arasında geçen din ve bilim üzerine bir gerilimi okuyucularına aktardı.

Dan Brown’ın büyükbabası masondu ve masonluğu konu alan Kayıp Sembol isimli kitabını da ortaya çıkardı. 2003 yılında Da Vinci Şifresi adlı kitabını yayınlayan Dan Brown, bu kitabıyla tüm dünyada satış rekorlarını alt üst etti. Daha sonra Da Vinci Şifresi ve Melekler ve Şeytanlar adlı kitapları beyaz perdeye aktarıldı. En son romanı olan Cehennem, İstanbul’u ve Ayasofya’yı da içine alan bir çalışma olarak 2013 yılında yayınlandı ve Dan Brown severler tarafından büyük bir beğeniyle karşılandı.

Romanları

  • Dijital Kale – 1998
  • Melekler Ve Şeytanlar – 2000
  • İhanet Dosyası – 2001
  • Da Vinci Şifresi – 2003
  • Kayıp Sembol – 2009
  • Cehennem – 2013


 

Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Miley Cyrus Kimdir?(4686)

Eda Ece Kimdir?(4686)

Songül Karlı Kimdir?(4685)

Deniz Akkaya Kimdir?(4684)

Kim Kardashian Kimdir?(4683)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!