Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Türker Baş Kimdir?
www.arsivbelge.com
Türker Baş Kimdir? dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Türker Baş Kimdir? başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Türker Baş Kimdir?

Türker Baş, 1971 yılında Manisa’da doğdu. Profesyonel yaşantısına Kara Harp Okulunda öğretim görevlisi olarak başladı. TSK tarihindeki en genç doktor, en genç doçent ve ilk sosyal bilimler profesörü olan Türker Baş, akademik çalışmaların yanı sıra TSK’nın Personel Yönetim Sisteminin kurulması, MKE ve Savunma Sanayi Müsteşarlığının yeniden yapılandırılması projelerinde yönetici/koordinatör olarak görev aldı.

Genelkurmay Karargahındaki ilk elektronik öğrenme sistemini kurdu. TBMM MSB Komisyonunda insan kaynakları konularında uzman danışman olarak görev yaptı. 2002 yılından bu yana çalışmalarını İnsan Kaynakları ve İşletme Yönetimi konularında yoğunlaştırdı.

Employer Branding kavramının yaratıcısı Simon Barrow ve Ghent Üniversitesi’nden Prof.Dr. Philip Lievens ile gerçekleştirdiği ortak çalışmalar saygın uluslararası dergilerde yayınlandı. Bu süre zarfında İKY Danışmanlık, Çözüm Var Danışmanlık ve Realta Danışmanlık Şirketlerinde kıdemli danışman olarak görev alarak farklı büyüklük ve yapılardaki şirketlerle çalışma fırsatı buldu.

Businessweek Dergisi tarafından yayınlanan Türkiye’nin En Gözde Şirketleri Araştırmasını kurguladı ve yönetti. “Kobiler İçin Gerilla Stratejileri” ve “İşveren Markası” kitaplarının yazarı olan Türker BAŞ, halen Yeni İK Danışmanlık Grubunda Türkiye’nin İdeal İşyerleri Araştırmasını yönetiyor ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü ve Galatasaray Üniversitesinde doktora derslerine girmeye devam ediyor.

Daha ayrıntılı bilgi için: 

Profesyonel yaşantısına Kara Harp Okulunda öğretim görevlisi olarak başlamıştır. TSK tarihindeki en genç doktor, en genç doçent ve ilk sosyal bilimler profesörü olan Türker Baş, akademik çalışmaların yanı sıra TSK’nın Personel Yönetim Sisteminin kurulması, MKE ve Savunma Sanayi Müsteşarlığının yeniden yapılandırılması projelerinde yer almış, Genelkurmay Karargahındaki ilk elektronik öğrenme sistemini kurmuştur. TBMM, MSB Komisyonu’nda insan kaynakları konularında uzman danışman olarak görev yapmıştır.

Türker Baş 1998 yılından bu yana insan kaynakları yapılanması ve kurumsal değişim konularında danışmanlık vermekte, şirketlerin çalışan bağlılığı ve adanmışlığı yüksek, ideal bir çalışma ortamı oluşturmalarına yardımcı olmaktadır. Ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda araştırma projesini yöneten Türker Baş’ın çalışmaları, Applied Psychology gibi önde gelen bilimsel yönetim ve psikoloji dergilerinin yanı sıra popüler medya organlarında da yer almıştır. Bu güne kadar sekiz kitap ve yüzün üzerinde makale yayınlayan Türker Baş’ın Optimist Yönetim Dergisinde, Yeni İnsan Kaynakları üzerinde görüşlerini paylaştığı bir köşesi bulunmaktadır.

Türker Baş yönetim alanındaki uzmanlığını, belli başlı değişim inisiyatiflerine rehberlik deneyimini ve uygulamacı bakışını, verdiği konferans ve çalıştaylarla geniş kitlelere aktarmaktadır. Yaptığı sunumlarda, bir yandan karlılık ve büyümenin yollarını açıklarken, bir yandan da çalışanların motivasyonunu ateşleyecek eğlenceli ve verimli bir çalışma ortamının sağlanabilmesi için pratik öneriler sunmaktadır.

Yönetim danışmanlığına ek olarak üst düzey yöneticilere, potansiyellerini en elverişli şekilde kullanma ve etkili olma konularında koçluk hizmeti veren Türker Baş, aynı zamanda Galatasaray Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve İstanbul Şehir Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora derslerine girmeyi sürdürmektedir.

Türker Baş bütün çalışmalarında insanların kişisel özgürlük içinde yaşayabileceği, kendi değerlerine uygun şekilde düşünebileceği, hissedebileceği ve davranabileceği koşullara katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Esra Harmanda Kimdir?(5686)

Esra Erol Kimdir?(5646)

Ezgi Mola Kimdir?(5628)

Serenay Sarıkaya Kimdir?(5625)

Demet Akalın Kimdir?(5623)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!