Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Sigorta ve SGK İşlemleri
www.arsivbelge.com
Sigorta ve SGK İşlemleri dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Sigorta ve SGK İşlemleri başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Sigorta ve SGK İşlemleri

SGK SSK HİZMET DÖKÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ!

NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM?

SSK RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ!

TÜM SSK UYGULAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Sigorta Sorgulama

Sigorta sorgulama ile 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümü gibi sizin hizmetinize ait bilgileri içeren bir dokümanıdır. Sigortanızı sorgulatmak için prim, gün sayılarınızı belirten 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümünüzü yani sigorta sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Sigorta sorgulamanızı iki şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

“E-SGM Hizmet Sorgulama Ekranı” ile sigorta sorgulama ve “E-Devlet” ile sigorta sorgulama şeklinde iki şekilde yapılır.

“E-SGM Hizmet Sorgulama Ekranı” İle Sigorta Sorgulama : E-SGM hizmet sorgulama ekranı ile sigorta sorgulama için ilk yapmanız gereken E-SGM ekranına ulaşmaktır. Bu ekrana ulaştıktan sonra T.C. kimlik numaranızı, uyruğunuzu, cilt numaranızı, doğum yılınızı ve nüfus ilinizi giriniz. “Sorgula” butonuna tıkladıktan sonra sigorta sorgulamanızı gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.
“E-Devlet İle Sigorta Sorgulama : E-Devlet ile sigorta sorgulama, 4A SGK hizmet dökümü ya da SSK hizmet dökümü bilgilerinize erişerek sigorta sorgulamanızı öğrenebilirsiniz.

SGK 4A-SSK Hizmet Dökümü

SGK 4/A ya da SSK hizmet dökümü, sizin SSK ve SGK 4/A kapsamındaki tüm çalışmalarınızı, kronolojik bir sıralamaya göre anlatan, açıklayan bir dokümandır. Bu dokümandan ne zaman işe girdiğinizi, ne zaman işten ayrıldığınızı, kaç farklı yerde çalıştığınızı, toplam ne kadar prim gün sayısına sahip olduğunuzu, aylık ve yıllık prim gün sayılarınızı kısaca tüm sigorta sorgulamanızı ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. Bu dokümana iki şekilde ulaşabilirsiniz.

E-Devlet ile SGK 4A-SSK Hizmet Dökümü

E-Devlet şifrenizi 2 TL karşılığında PTT şubesinden aldıktan sonra, sisteme T.C. kimlik numaranız ve bu şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra sol tarafta yer alan “E-Hizmetler” seçeneğini tıklayınız. Açılan ekrandan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) nu bulunuz. Altında yer alan seçeneklerden 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümü için “4A Hizmet Bilgisi” ni tıklayınız. SSK hizmet dökümünüz karşınıza gelecektir.

E-SGM Ekranı İle SGK 4A-SSK Hizmet Dökümü

E-SGM ekranı ile 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümünüze ulaşmak için sayfayı açtıktan sonra, T.C. kimlik numaranızı, cilt numaranızı, doğum yılınızı giriniz. Nüfusa bağlı olduğunuz il ile cinsiyetinizi seçiniz. “Sorgula” butonuna tıklayınız. Açılan ekranın, sağ tarafında yer alan seçeneklerden “Hizmet Bilgisi” açılır menüsünü tıklayınız. Menüden SSK hizmet dökümü için “4A Hizmet Bilgisi” seçeneğini tıklayınız. Karşınıza SSK hizmet dökümü , yeni adıyla 4A SGK hizmet dökümünüz gelecektir. Böylece, 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümünüzü ayrıntılı bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.

SGK 4A-SSK Prim Sorgulama

4A SGK hizmet dökümü yani SSK prim sorgulama ile sizde hangi tarihler arasında, ne kadar prim yatırıldığını SSK hizmet dökümünüz ile yani prim sorgulaması yaparak öğrenebilirsiniz. Nerelerde çalıştığınızı, ne kadar süreyle çalıştığınızı, kaç firma değiştirdiğinizi, her firmadan ne kadar prim yatırıldığını öğrenebilirsiniz.
SGK prim sorgulamada, 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümü ya da sigorta sorgulama ile aynı işlemleri yapmanız gerekmektedir. Yani, SSK hizmet dökümünde olduğu gibi, prim sorgulamada da E-Devlet ve E-SGM ekranı olmak üzere işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. E-SGM ekranlarından uyruğunuzu, T.C. kimlik numaranızı, cilt numaranızı, nüfusa bağlı olduğunuz ili, doğum yılınızı giriniz. Eğer, T.C. vatandaşı değilseniz uyruğunuz ile birlikte, ikamet tezkere numaranızı da girmek zorundasınız. Daha sonra güvenlik kodu yazan kısma, karşısında bulunan karakterleri giriniz. “Sorgula” butonuna tıklayınız. Karşınıza gelen ekranın sağ tarafında bulunan “Hizmet Bilgisi” açılır menüsünden “4A Hizmet Bilgisini” seçtiğinizde prim sayınızı yani SSK hizmet dökümünüzü öğrenmiş olacaksınız.
E-Devlet ile ise bu işlemi şifrenizi PTT den, 2 TL karşılığında aldıktan sonra gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken E-Devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ile E-Devlet şifrenizi girmelisiniz. “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıkladıktan sonra, sol taraftan “E-Hizmetler” seçeneğini seçiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu altında bulunan “4A Hizmet Bilgisi” seçeneğini tıklayınız. Böylece, SGK prim sayınızı yani SSK hizmet dökümünüzü öğrenebilirsiniz.

SGK 4A-SSK Gün Dökümü

4A SGK hizmet dökümü yani SSK gün dökümünüz, size ait tüm bilgilerinizi gösteren bir SSK hizmet dökümüdür, diyebiliriz. Bu, 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümünüze ulaşabilmeniz sizin, SGK ile karşınıza çıkan her türlü sorunda, çalıştığınız ve hesabınıza yatan primlerinizin gösterildiği bir belgedir. Bu, 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümünüz ile SGK gün bilgilerinize erişebilmek için, sizlere iki çeşit yol sunabiliriz. Bu yollardan herhangi birisini kullanarak, siz de SSK hizmet dökümünüzü yani, SGK hizmet dökümünüzü öğrenebilirsiniz.

E-SGM ekranı ile 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümünüzü yani SGK gün dökümünüze ulaşabilirsiniz. Yapmanız gerekenler ise E-SGM ekranına ulaştıktan sonra ilk önce uyruğunuzu seçmelisiniz. Daha sonra, T.C. vatandaşı iseniz, kimlik numaranızı, cilt numaranızı girmelisiniz. Cinsiyetinizi ve nüfus ilinizi seçmelisiniz. Güvenlik koduna kısmına ise karşısında, siyah bir zemin üzerinde bulunan karakterleri girmelisiniz. “Sorgula” butonuna tıklayınız. Açılan ekranın sağ tarafındaki menülerden “Hizmet Bilgisi” ni seçiniz. Altında çıkan seçeneklerden “4A Hizmet Bilgisi” ni seçerek, SGK gün dökümünüzü, sigorta sorgulamanızı ya da SSK hizmet dökümünüzü öğrenebilirsiniz.

E-Devlet ile SGK gün dökümünüzü ya da SSK hizmet dökümünüzü öğrenmek için şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmalısınız. E-hizmetler sekmesinden Sosyal Güvenlik Kurumu nu bulunuz. Altında yer alan seçeneklerden “4A Hizmet Bilgisi” seçeneğini tıklayınız. Böylece SGK hizmet dökümünüzü ya da SSK hizmet dökümünüzü sorgulatabilirsiniz.

SGK 4A-SSK No Öğrenme

SGK 4A yani SSK no öğrenme işleminiz SSK ile ilgili birçok resmi işleminiz için gerekli olan bir numaradır. Bu numara ise 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümünüzde bulunan birçok bilgiye erişebilirsiniz. Bu numarayı tam olarak size, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde her Türk vatandaşına verilen T.C. numarası gibi düşünebiliriz. T.C. numaranız sizin nasıl Türkiye’ de kim olduğunuzu, ayırt edici bir şekilde belli ediyorsa, SSK sicil numaranız da sizin 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümünde bulunan bilgilerinizi, sizi, ayırt ediyor. Böylece, isim ya da soyisim benzerliği gibi mağdur duruma düşürebilecek olayların yaşanması önleniyor. SSK sicil numaranızı, sigorta sorgulama, 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümü işlemlerinde yaptığınız gibi E-SGM’ nin sitesine girerek tescil kaydı sorgulama sayfasına erişerek öğrenebilirsiniz.

E-Devlet ile ise 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümü ya da sigorta sorgulamada yaptığınız gibi sisteme girişinizi gerçekleştirebilir, fakat farklı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) başlığı altında yer alan “4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti” seçeneğini seçmelisiniz. Böylece 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümünüzü ya da sigorta sorgulamalarınızda ayırt edici rol oynayan SGK 4A yani SSK sicil numaranıza erişebilirsiniz.

SGK 4A-SSK Maaş Sorgulama

SGK 4A yani SSK maaş sorgulama ile ne kadar maaş aldığınızı ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Burada, yapacağınız işlemler sigorta sorgulamada olduğu gibi iki şekilde gerçekleşebilecektir. Bunlar E-Devlet ile E-SGM ekranı kullanılarak gerçekleşmektedir. Sigorta sorgulama veya 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümü konularında anlatıldığı üzere sisteme girişinizi gerçekleştirmelisiniz. Daha sonra E-SGM ile giriş için sağda bulunan “Emekli Aylık Bilgisi” seçeneklerinden “4A Emekli Aylık Bilgisi” ni seçmelisiniz. E-Devlet için ise Sosyal Güvenlik Kurumu altında yer alan seçeneklerden seçiminizi aynı şekilde ve “4A Emekli Aylık Bilgisi” şeklinde seçmelisiniz. Böylece SGK 4A yani SSK maaş sorgulamanız gerçekleşmiş bulunmaktadır.

SGK 4A-SSK Maaş Hesaplama

SGK 4A yani SSK maaşınızı hesaplayabilmek için linklerden ulaşabileceğiniz siteler ile sisteme erişebilir ve 4A SGK hizmet dökümü ya da SSK hizmet dökümü bilgilerinden faydalanarak formu doldurmalısınız. T.C. kimlik numaranızı, SGK 4A yani SSK sicil numaranızı, baba adınızı, nüfus ilinizi ve doğum tarihinizi giriniz. Sigorta sorgulama ve SGK hizmet dökümü ya da SSK hizmet dökümünde olduğu gibi “Sorgula” butonuna tıklayarak öğrenebilirsiniz.

SGK 4A-SSK Borç Sorgulama

SGK 4A yani SSK borç sorgulama ile SSK işverenlerin ne kadar borçları olduğunu, çalışanlarının 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümü ya da sigorta sorgulamalarında bulunan prim sayılarının ne kadar olması gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bunun için ise online tahsilat sayfasını kullanmanız gerekmektedir.

SGK 4A-SSK Emeklilik Hesaplama

SGK 4A yani SSK emeklilik hesaplama ile 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümünüzde ya da sigorta sorgulamalarınızda bulunan bilgilerinizi kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. SGK 4A yani SSK emeklilik hesaplama için linklerden erişebileceğiniz, hesaplama sayfasına ulaşmalısınız. 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümü ya da sigorta sorgulama ile öğrenebileceğiniz hizmete başlama tarihinizi giriniz. Cinsiyetinizi ve doğum tarihinizi giriniz. Yine, 4A SGK hizmet dökümü, eski adıyla SSK hizmet dökümü ya da sigorta sorgulama ile ulaşabileceğiniz, prim ödeme gün sayınızı giriniz. Özel durumlarınız varsa belirtiniz. Diğer bilgilerinizi de 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümü ya da sigorta sorgulamalar sayfalarında bulabileceğiniz, 3600 günü doldurduğunuz tarih gibi bilgilere ulaşmalı ve bu bilgileri de sisteme girmelisiniz. 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümü ya da sigorta sorgulamadan yararlanarak girdiğiniz tüm bilgilerinizi sisteme işledikten sonra “GÖNDER” butonuna tıklayarak emekliliğinizi hesaplayabilirsiniz. Burada yapacağınız en ufak bir hata, hesaplama sonucunu değiştirecektir. Bu nedenle bilgilerinizi SSK hizmet dökümü, yeni adıyla 4A SGK hizmet dökümü ya da sigorta sorgulama yaparak kontrol ederek sisteme işlemenizi, şiddetle tavsiye ederiz.

SGK 4A-SSK İşe Giriş Sorgulama

SGK 4A yani SSK işe giriş sorgulamalarınız, birçok resmi evrakta, hesaplamalarda kullanacağınız bilgiler için gereklidir. SSK işe giriş sorgulama sizin 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümü ya da sigorta sorgulama dokümanlarınızda bulunan tüm bilgilerinizin şekillenmesini sağlamaktadır. Şöyle ki, SGK 4A yani SSK işe giriş tarihiniz sizin hangi yasalarla, hangi şartlara uygun olarak emekli olabileceğinizi belirten, önemli bir bilgidir. Bu bilgi sizin 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümü ya da sigorta sorgulamanızda bulunan bilgiler ile birlikte kullandığınız hesaplama ve resmi evraklar için önemli bir bilgidir.

SGK 4A-SSK Danışma Hattı

SSK danışma hattını kullanarak SSK hizmet dökümü yani 4A SGK hizmet dökümü, sigorta sorgulama, SGK işyeri bildirgesi, SGK gecikme zammı, SGK prim sorgulama, SGK ne zaman emekli olurum, SGK işyeri sicil no gibi SSK ve SGK hakkında sorabileceğiniz tüm bilgileri sorabileceğiniz bir hattır.
SGK 4A-SSK Ne Zaman Emekli Olurum?
SGK 4A ya da SSK kapsamında çalışıp “ne zaman emekli olurum?” sorusunu soran vatandaşlarımız için geliştirilmiş bir uygulama vardır. Linkleri kullanarak bu uygulamaya erişebilirsiniz. Daha sonra SSK hizmet dökümü ya da yeni adıyla 4A SGK hizmet dökümünden erişebileceğiniz bilgileri kullanarak hesaplama yapan bu program ile siz de ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Uygulamayı kullanırken cinsiyetinizi, doğum tarihinizi ve 4A SGK hizmet dökümü ya da SSK hizmet dökümü ile elde edebileceğiniz hizmete başlama tarihinizi sisteme giriniz. Özel durumlarınız varsa bunları ekleyiniz. Diğer bilgilerinizi de daha güncel ve doğru bilgi almak istiyorsanız, doldurunuz. Yine uyarmak gerekir ki, 4A SGK hizmet dökümü ya da SSK hizmet dökümü bilgilerinizi mutlaka kullanınız. Örneğin, 3600 günü doldurduğunuz tarihi 4A SGK hizmet dökümü yani SSK hizmet dökümünüzde bulunan yıllık toplamlar sonucu 3600 günün elde edilmesiyle gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bilgilerinizi girdikten sonra “GÖNDER” butonuna tıklayınız. Tekrar uyarmak gerekirse tüm hesaplamalarınızda daha doğru sonuç almak için sigorta sorgulama, 4A SGK hizmet dökümü, eski adıyla da SSK hizmet dökümünden faydalanmalısınız.

SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi nasıl yapılır?

SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi iki yoldan yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi E-Devlet üzerinden, diğeri ise E-SGM sayfası üzerinden şifresiz olarak yapılmaktadır. E-Devlet üzerinden işlem yapabilmek için şifreye, mobil imzaya yada elektronik imzaya ihtiyacınız olacaktır. Bunlardan bir tanesi olması halinde işlemlerinizi yapabilirsiniz. Peki bunları nasıl edineceksiniz? E-Devlet şifrenizi edinmek için herhangi bir PTT şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. PTT şubesine gittiğiniz de görevliye E-Devlet şifresi almak istediğinizi beyan ettiğiniz de görevli size 2 TL karşılığında şifrenizi verecektir. Şifreniz kapalı zarflar halinde olup tüm vatandaşların ki farklı olacak şekilde yapılmıştır. Şifrenizi unuttuğunuzda ikinci bir şifre alabilirsiniz. Fakat bu sefer ki işlem ücreti 4 TL olacaktır. E-Devlet sistemine girişin ikinci bir yolu ise mobil imzadır. Mobil imza ülkemiz operatörlerinin E-Devlet için sunduğu bir uygulamadır. Avea, Turkcell gibi GSM operatörlerine giderek aylık belirli bir ücret karşılığında mobil imzanızı edinebilirsiniz. Diğer bir yol ise elektronik imzadır. Elektronik imza özel şirketlerin sunduğu bir uygulamadır. Elektronik imzanızı da belirli bir ücret karşılığında edinebilirsiniz. Bu üçünden bir tanesinin olması E-Devlet üzerinden işlem yapmanızı sağlayacaktır.

E-Devlet Üzerinden SGK Hizmet Dökümü Sorgulama

E-Devlet üzerinden SGK hizmet dökümü sorgulama yapmak için aşağıda vermiş olduğumuz maddeleri takip edebilirsiniz. SSK’ ya bağlı iseniz 4A SGK hizmet dökümü sorgulamaya, Bağ- Kur ‘lu iseniz 4B SGK hizmet dökümü sorgulamaya, Emekli Sandığına bağlı iseniz 4C SGK hizmet dökümü sorgulama linkini seçiniz.
İlk olarak yazının başında verdiğimiz linke tıklayınız.
Açılan sayfada sizden kimlik doğrulama işlemini yapmanız istenecektir. Bunun için kimliğimi şimdi doğrula linkine tıklayınız.
Karşınıza gelecek sayfaya TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek siteme giriş yapınız.
Açılan sayfadan SGK hizmet dökümü sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

E-SGM Üzerinden Şifresiz SGK Hizmet Dökümü Sorgulama

E-SGM sayfası üzerinden şifresiz olarak SGK hizmet dökümü sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. E-SGM üzerinden yapacağınız bu işlem çok az zamanınızı alacaktır. E-SGM üzerinden şifresiz SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi için aşağıda verdiğimiz maddeleri takip edebilirsiniz.
İlk olarak yazının başında verdiğimiz E-SGM üzerinden şifresiz SGK hizmet dökümü sorgulama linkine tıklayınız.
Açılan sayfada sizden uyruğunuzu seçmeniz istenecektir. İlk olarak uyruğunuzu seçerek işleme başlayınız.
Daha sonra TC kimlik numaranızı dikkatli bir şekilde yazınız.
Ardından sizden doğum yılınız ve nüfusa bağlı bulunduğunuz il istenecektir. Bunları da dikkatli bir şekilde doldurunuz.
Cilt no kısmını da kimlik bilgilerinizden cilt numaranıza bakarak doldurunuz.
Son işlem olarak güvenlik kodu kısmına kutucuktaki rakam ve harfleri yazınız ve sorgula butonuna tıklayınız.
Açılan sayfanın sağ kısmında yer alan hizmet bilgisi sekmesinden ilgili alana ulaşıp SGK hizmet dökümü sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

SSK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA

SSK hizmet dökümü sorgulama işlemini artık internet üzerinden yapabilirsiniz. İnternetin sağladığı kolaylıklardan bir tanesi de bu tür işlemlerinizi internet üzerinden bilgisayar başında yapıyor olabilmenizdir. Saatlerce sıra beklemeden SSK hizmet dökümü sorgulamanızı bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz. SSK hizmet dökümü sorgulama işlemi iki yoldan yapılabilmektedir. Bunlar E-Devlet üzerinden SSK hizmet dökümü sorgulama, diğeri ise E-SGM üzerinden şifresiz SSK hizmet dökümü sorgulamadır. Bunların ikisinin de nasıl yapılacağını yazımızın devamında anlatacağız.

E-Devlet Üzerinden SSK Hizmet Dökümü Sorgulama

E-Devlet üzerinden SSK hizmet dökümü sorgulama yapabilmek için öncelikle E-Devlet şifrenizin ya da mobil imza veya elektronik imzanızın bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifresini PTT şubelerinden 2 TL karşılığında, mobil imzanızı ülkemiz GSM operatörlerinden, elektronik imzanızı da elektronik imza hizmeti sağlayan özel şirketlerden edinebilirsiniz. Bunlardan üçünden bir tanesinin bulunması size E-Devlet üzerinden SSK hizmet dökümü sorgulama yapabilmenin kapısını açacaktır. E-Devlet üzerinden yapacağınız SSK hizmet dökümü sorgulama işlemi sayesinde primlerinizin ne kadar yattığını, ne zaman emekli olacağınızı, sigortaya ilk başlama tarihinizi bu uygulama üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet SSK hizmet dökümü sorgulama işlemini aşağıda vermiş olduğumuz maddeleri takip ederek yapabilirsiniz.
1. İlk olarak yapmanız gereken yazının başında verdiğimiz SSK hizmet dökümü sorgulama linkine tıklayınız.
2. Açılan sayfada SSK hizmet dökümü sorgulama için sizden kimlik doğrulamanız istenecektir. SSK hizmet dökümü sorgulama için kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklayınız.
3. Buradan SSK hizmet dökümü sorgulama için TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek kimliğinizi doğrulayınız. Aynı şekilde mobil imza veya elektronik imzanız ile de bu işlemi yapabilirsiniz.
4. Son olarak sorgula butonuna tıklayınız. Açılan sayfadan SSK hizmet dökümü sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
E-SGM Üzerinden Şifresiz SSK Hizmet Dökümü Sorgulama
E-SGM üzerinden SSK hizmet dökümü sorgulama işleminizi şifresiz olarak sizden istenilen birkaç kimlik bilgisi ile yapabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de SSK hizmet dökümü sorgulama işlemidir. SSK hizmet dökümü sorgulama işlemi ile yatan primlerinizi, sigortaya giriş tarihinizi, ne zaman emekli olacağınızı öğrenebilirsiniz. E-SGM üzerinden şifresiz SSK hizmet dökümü sorgulama işlemini aşağıda vermiş olduğumuz maddeleri takip ederek yapabilirsiniz.
Yazınının başında verdiğimiz SSK hizmet dökümü sorgulama linkine tıklayınız.
Karşınıza gelecek sayfada SSK hizmet dökümü sorgulama için sizden ilk olarak uyruğunuzu seçmeniz istenecektir. SSK hizmet dökümü sorgulama için uyruğunuzu seçiniz.
Ardından SSK hizmet dökümü sorgulama için TC kimlik numaranızı giriniz.
Daha sonra SSK hizmet dökümü sorgulama için doğum yılınızı, nüfus ilinizi ve cilt numaranızı giriniz.
SSK hizmet dökümü sorgulama için güvenlik kodu kısmına kutucukta bulunan harf ve rakamları giriniz. Son olarak ise sorgulama butonuna tıklayınız.
Açılan sayfanın sağ kısmında yer alan Hizmet Bilgisi sekmesinden SSK hizmet dökümü sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

SGK'nın Görevleri Nelerdir?

SGK, Sosyal güvenlik ile ilgili konularda uluslararası gelişmeleri takip eder ve SGK, bunlar hakkında değerlendirmelerde bulunur.
SGK kendi kurumuna bağlı olarak bulunan gerçek ve tüzel kişiler için hizmet sunar. SGK, hak ve yükümlülük konusunda bilgilendirme hizmeti sağlar.
SGK, kamu idareleri için işbirliği kurup koordinasyonu sağlamakla görevlidir.
SGK sosyal güvenlik politikaları uygular. Bu sosyal güvenlik politikaları ulusal kalkınma ve yıllık uygulama politikalarıdır.
SGK, sosyal güvenlik politikalarının daha yeni ve daha iyi olması için çalışmalarda bulunur.
SGK dış ülkelerle yapılacak sözleşmeleri yürütür.
SGK kısa vadeli sigorta kolları kapsamında sigortalılara ve hak sahiplerine
1. SGK, sigortalıya geçici iş göremezlik ödeneğinin verilmesi,
2. SGK, sürekli iş göremezlik durumunda gelir bağlanması,
3. SGK kapsamında annelere emzirme ödeneği verilmesinde,
4. Ayrıca SGK erkekler için askerlik, anneler için doğum borçlanması hakları verilmektedir.
SGK uzun vadeli sigorta kolları kapsamında;
1. SGK malullük aylığı,
2. SGK yaşlılık aylığı,
3. SGK kapsamında yaşlılık sigortası toptan ödeme,
4. SGK ölüm aylığı,
5. SGK ölüm toptan ödeme,
6. SGK ölüm aylığı almakta olan kız çocukları için evlenme ödeneği ve cenaze ödeneği haklarını vermektedir.

SGK İle Hangi Hizmetlerden Yararlanılabilir?

SGK resmi sitesinde vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılayacak birçok uygulama hizmete sunulmuştur. Bunlardan bazıları; SGK Kesenek Bilgi Sistemi, SGK Hak Sahipliği, SGK E-Bildirge, SGK E-Hizmetler, SGK Sms Bilgilendirme, SGK Evrak takip, SGK Kart ile Prim Ödeme, SGK E-Hastane, SGK E-optik ve SGK E-Eczane. SGK' nın resmi sitesi üzerinden birçok sorgulama işleminizi de yapabilirsiniz. Bunlardan bazıları; SGK maaş bordrosu, BAĞ-KUR maaş hesaplama, SGK SSK rapor parası, SGK iş göremezlik sorgulama, SGK laboratuvar sonuçları, SGK 4A, 4B 4C hizmet dökümü alma, SGK Emekli Sandığı maaş hesaplama, SGK SSK maaş hesaplama, SGK yetim aylığı sorgulama, SGK prim ödeme, SGK yurt dışı borçlanması sorgulaması, SGK gün sorgulama, SGK danışma hattı, SGK cenaze ödeneği, SGK evrak takibi, SGK Emekli Sandığı evrak takibi gibi birçok sorgulama işlemini SGK resmi web sitesi üzerinden yapabilirsiniz.
SGK, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı bir kurumdur. SGK ve SSK ülkemizin en büyük sosyal güvenlik kurumu olup Türkiye vatandaşlarının yaklaşık olarak %50’sine sağlık hizmeti sunmaktadır. Bir kişi bir işe başladığında sigortalı çalışabilmek için SSK – SGK ya başvurmalıdır.

SSK-SGK Prim Sorgulama

SSK-SGK prim sorgulama işlemini internet üzerinden yapabilirsiniz. Bu işlem iki yoldan yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet üzerinden SSK-SGK prim sorgulama yapabilmek için E-Devlet şifresiniz ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. E-Devlet üzerinden SSK-SGK prim sorgulaması yapmak için E-Devlet sitesine giriş yapınız. Kurumlar seçeneğine tıklayınız. Buradan SGK'ya tıklayınız. SGK’ nın alt sekmeleri olarak açılacak seçeneklerden SSK-SGK prim sorgulama seçeneğini seçiniz. Açılan sayfadan kimlik doğrulama işlemini şifreniz ve TC kimlik numaranızı girerek yapınız ve SSK-SGK prim sorgulama butonuna tıklayınız.
E-SGM üzerinden şifresiz SSK-SGK prim sorgulama yapmak için E-SGM sayfasına giriniz. SSK-SGK prim sorgulama için TC kimlik numaranız, cilt numaranız, doğum yılınız ve nüfus ilinizi yazınız. SSK-SGK prim sorgulama için güvenlik kodu kısmına kutucukta bulunan harf ve rakamları girerek sorgulama butonuna tıklayınız. Açılan sayfanın sağ kısmında yer alan hizmet bilgisi seçeneğinden yatan primlerinizi sorgulayabilirsiniz. Böylelikle SGK-SSK prim sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

SSK-SGK Gün Dökümü Alma

SSK- SGK gün dökümünü internet üzerinden alabilirsiniz. SSK- SGK gün dökümü için yapmanız gereken birkaç küçük işlem bulunmaktadır. E-Devlet şifreniz var ise E-Devlet sitesine giriniz. Açılan sayfanın sol kısmında yazan E-hizmetler seçeneğine tıklayınız. Karşınıza açılacak olan sayfadan SGK'yı bulunuz. Buradan SSK- SGK gün dökümü almak için gerekli sekmeye tıklayarak SSK- SGK gün dökümünüzü alabilirsiniz.
E-SGM üzerinden şifresiz olarak SSK-SGK gün dökümü almak isterseniz E-SGM sayfasına SSK- SGK gün dökümü için giriş yapınız. Burada açılacak olan sayfada SSK- SGK gün dökümü için sizden birkaç kimlik bilginiz istenecektir. Bunlar TC kimlik numaranız, doğum yılınız, nüfus iliniz ve cilt numaranız olacaktır. Bunları gerekli alanlara girdikten sonra güvenlik kodu kısmına kutucukta bulunan harf ve rakamları girerek sorgula butonuna tıklayınız. Açılan sayfanın sağ kısmında yer alan hizmet bilgisi sekmesinden SSK – SGK gün dökümünüzü alabilirsiniz.

SSK-SGK Ne Zaman Emekli Olabilirim

SSK- SGK üzerinden ne zaman emekli olabileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Bunun için SGK'nın ne zaman emekli olabilirim sayfasına giriş yapınız. Açılan sayfada SGK-SSK ne zaman emekli olabilirim için sizden cinsiyetinizi yazmanız istenecektir. Cinsiyet faktörü emeklilikte önemli bir faktördür. Çünkü emeklilik yaşı kadın ve erkekte farklıdır. Daha sonra SGK-SSK ne zaman emekli olabilirim için doğum tarihinizi giriniz. Ardından SGK-SSK ne zaman emekli olabilirim için hizmete başlama tarihinizi giriniz. SGK-SSK ne zaman emekli olabilirim için malüliyetiniz var ise evet yok ise hayır seçeneğini seçiniz. SGK-SSK ne zaman emekli olabilirim için erken yaşlanma durumunuz var ise evet yok ise hayır seçeneğini tıklayınız. SGK-SSK ne zaman emekli olabilirim için SSK prim ödeme gün sayınızı, diğer sandıklara ait gün sayınız var ise ilgili alana gün sayınızı yazınız. Daha sonra fiili gün sayınızı varsa yurtdışı gün sayınızı yazınız ve son olarak 3600 günü doldurduğunuz tarihi gün/ay/yıl olarak yazıp gönder butonuna tıklayınız. Bu şekilde SGK-SSK ne zaman emekli olabilirim hesaplayabilirsiniz.

SSK ve SGK Borç Sorgulama

SSK ve SGK borç sorgulama işlemini yapmak için online tahsilat sistemine girmeniz gerekmektedir. Online tahsilat sistemine girerek burada sizden istenilen bilgileri doldurunuz. Online tahsilat sistemi üzerinden SSK- SGK borç sorgulama işleminizi yapabilir ve borcunuzu kartınız ile buradan ödeyebilirsiniz.

kaynak: mynet.com


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Nakliyat Sigortası ve Kıymetli Nakliyat(5368)

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü(5367)

Dış Ticarette Nakliye ve Nakliye Sigortaları(5361)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!